יום שישי, 18 באוקטובר 2020, כ"ט אלול ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

נגיף הקורונה ביבנה

עדכונים בנושא נגיף הקורונה

אדום או ירוק- ביבנה לומדים גם מרחוק 

הלמידה מרחוק תימשך גם בתקופת הסגר: מערכת החינוך העירונית נערכה להפעלת הלמידה מרחוק במסגרות הכיתתיות

פורסם בתאריך:


ראש העיר, צבי גוב-ארי הנחה את ראשי המערכת ואת מנהלי בתי הספר בעיר לשמור על קשר שוטף עם התלמידים, בדגש על השכבות הנמוכות.

עיריית יבנה בשיתוף עם חברת מיקרוסופט השיקו את פרויקט חדשנות טכנולוגית בחינוך כבר לפני כ- 3 שנים. עפ"י מדיניותו של ראש העיר שיזם את שיתוף הפעולה, הפרויקט מאפשר למידה והוראה בסביבת ענן לכלל תלמידי העיר והמורים. בזכות פעולה משמעותית זו, בה הושקעו תקציבים ומשאבים רבים,  מערכת החינוך ביבנה הייתה ערוכה להתנהלות בשגרת חירום כבר בראשית משבר הקורונה בחודש מרץ האחרון, והמעבר ללמידה מרחוק באמצעות סביבת הענן של אופיס 365 נעשתה במהירות.


מדובר בסביבה חינמית לכלל תלמידי העיר כאשר הכניסה אליה קלה ופשוטה באמצעות סיסמת הזדהות אחידה. הסביבה מאפשרת לתלמידים ולמורים למידה מכל מקום, בכל זמן ובכל אמצעי קצה (מחשב/סמראטפון) ובעיקר מאפשרת קשר רציף של המורה עם התלמידים וקשר בין התלמידים בינם לבין עצמם.


חומרי הלמידה וההוראה נמצאים במקום אחד ומרוכז ומאפשרים למורה לנהל מעקב אחר תהליך הלמידה של התלמידים. במסגרת ההטבה רשאית כל משפחה להוריד את תוכנת האופיס 365 לחמישה מחשבים בבית. 
בתחילת השבוע כינס ראש העיר ישיבת זום בהשתתפות מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי ומנהלי בתי הספר אשר עסקה בלמידה מרחוק גם לכיתות הנמוכות (א'-ב'). ראש העיר הנחה את המנהלים להיערך להפעלת למידה מרחוק ולהערכות מיוחדת עם תכנית עבודה ייחודית לכיתות הנמוכות. בעירייה קוראים להורים להיות מעורבים ולסייע בידי צוותי החינוך בליווי ילדם בלמידה מרחוק ככל שניתן. 


ראש העיר צבי גוב-ארי אמר: "ההוראה מרחוק מאפשרת המשך הדלקת הלהבה הפדגוגית ע"י המורים הנפלאים שלנו ויותר מכך- מסר לילדינו שהם לא לבד. המשך הלמידה מייצר אצל הילדים תחושה של המשכיות לימודים אשר כל כך מתבקשת ובמיוחד בימים אלה.  לאור נתוני התחלואה נראה שהלמידה מרחוק תלווה אותנו בזמן הקרוב ולכן היה חשוב שאנשי החינוך יהיו מצוידים במיטב הטכניקות והכלים המתקדמים ביותר. המדיניות שלנו היא להמשיך ולפרוץ את כל המחסומים המונעים מרחב יצירה פדגוגית ולמידה חדשנית למורים ולתלמידים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: