יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

בריאות הגוף והנפש ביבנה

בריאות הגוף והנפש, בריאות ביבנה, קופות חולים ביבנה, מרפאות ביבנה, בית מרקחת ביבנה, בתי מרקחת ביבנה, פסיכולוג ביבנה, פסיכולוגים ביבנה

איזה נעליים מתאימות לך?

הטור השבועי של אוהד ברמן

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אוהד ברמן

אוהד ברמן - מייסד BareFit כושר אמיתי לחיים, 12 שנות הובלה של עשרות אלפי לקוחות לתוצאות שיא בישראל וקליפורניה. מתמחה בנשים בהריון, סוכרת, גיל שלישי, ילדים, ספורטאים וטיפוח יציבה. מראשוני מאמני הקרוספיט (Crossfit) בישראל.

 

הבהרה: הכתוב לעיל מהווה דעה אישית בלבד יש להתייעץ עם מומחה בטרם כל שינוי שברצונכם ליישם.

נעל מתוך ויקיפדיה:״ פריט לבוש שמטרתו לכסות את כף הרגל על מנת להקל על ההליכה ולמנוע פציעות ממכשולים סביבתיים כגון קוצים, אבנים חצץ וזכוכיות.

במקרה אני דווקא מסכים.

הן מגיעות עם שלל בולמים, תומכים, מקבעים, מייצבים ומגוון טכנולוגיות חדשניות המבטיחות ריצה קלה ומהירה יותר, נוחות ומגוון פתרונות לחיים לקלים ונעימים יותר

 

האם אתם מוכנים לשלם את המחיר של החלפתן בתדירות גבוהה בהתאם להמלצות היצרנים השונים, בהתאם למרחק המומלץ, ו/או אורך חייהן? או שמע נעליים מבחינתכם הם נטו פריט אופנה ואסור שיתפסו אותך עם הדגם של הליין הקודם?


C:UserskerenDesktopdesbarefitFwd_ טור שבועי - אוהד ברמן - כושר ובריאות - kerenovadia0809@gmail.com - Gmail_files70318.jpg

אבל לפני הכל, האם זה באמת טוב ובריא לך?

בואו נעשה בדיקה ונחזור אל המקורות -

כף הרגל היא החיישן היחידי המקבל נתונים מן הקרקע בזמן אמת ומעדכן את שאר השרירים והמפרקים כיצד לפעול להתייצב ולהגיב. ללא המידע הזה קיים קושי משמעותי לשמור על יציבה נכונה בין אם בזמן פעילות בפעילות או במנוחה.

אחת הבעיות הראשונות הן ״הניתוק״ הנוצר מנעילת נעלים ״רגילות״.

 

  • היום כל נעלי הספורט מגיעות עם זווית (Drop) כשהמשמעות היא שהעקב גבוה יותר מהאצבעות. כתוצאה מכך כל מרכז הכבידה שלנו מופנה קדימה באופן מלאכותי אשר מאלץ שרירים אחרים לעבוד קשה ולהתקצר. בין היתר את השרירים באיזור הקרסול אשר בסופו של יום הופכים קצרים ו״עצבניים״ עם סף רגישות גבוהה ומעודדים את פציעת ה"דורבן" המפורסמת.

 

  • היות ונעליים מייצבות אותנו אפילו בעמידה והליכה יומיומית, הרי שהשימוש בהן גורם לשרירים רבים להפוך מנוונים וחלשים. כמו כן, המוכנות והיכולת של שרירי כף הרגל והקרסול לעבוד ולהשתנות לטובת יציבה תקינה בכלל ופעילות גופנית בפרט נפגעת משמעותית ומגבירה גם כן את הסיכוי לפציעות קרסול ברכיים ועוד.
     

  • נעלי ספורט מודרניות מאפשרות לנו לנחות בצורה רשלנית על כך הרגל כאשר אנו מסתמכים על הבולמים הרכים שלה. הדבר מוביל לירידה בתפקוד שרירי כף הרגל והקרסול אשר נועדו לספוג ולהחזיר את הכוח והתנופה הנוצרת כתוצאה מריצה וקפיצה.

 

  • באימוני כוח אשר דורשים יציבות כגון SQUAT / DEADLIFT / PRESS ועוד. נעלי ספורט מקשות מאד על מציאת מרכז הכבידה ואף מטות אותו לפנים. הדבר גורם לשיבוש בזווית התנועה, לעומס יתר, פציעות וירידה בביצועים הספורטיביים.

     

 

אז מה אתה מציע בעצם? להיות יחפים כמו בהודו ואפריקה?
בעולם אידאלי יכול להיות שהייתי עונה שכן :)

אבל צריך להיות מציאותיים ולהבין שהיום זה קצת בעייתי.

 

הפתרון הוא פשוט:

 

נעלים מינימליסטיות (הגדרה מתוך ויקיפדיה)

נעל מינימליסטית היא נעל עם סוליה דקה במיוחד. מחקר של Daniel E. Lieberman שפורסם במגזין Nature מצא שרצים בנעלי ריצה קונבנציונאליות נוחתים עם כף הרגל על הקרקע באופן שונה משמעותית מאשר רצים בנעלים מינימליסיטיות או יחפים. הריצה היחפה או הריצה בנעל מינימליסטית מתאימה בצורה טובה יותר לביומכניקה של כף הרגל ובמהלכה כף הרגל סופגת פחות זעזועים.

 

ניתן להשיג ולמדוד מגוון של נעליים מנימליסטיות של המותגים המובלים אצלנו במועדון - רחוב המיסב 5 יבנה. (בתאום מראש)

סובלים מכאבי גב? ברכיים? דורבן?

רוצים לשפר את סגנון הריצה ו/או ללמוד לרוץ נכון?

לייעוץ ללא עלות ו/או התנסות ללא התחייבות
חייגו עכשיו 050-9177707

C:UserskerenDesktopdesbarefitFwd_ טור שבועי - אוהד ברמן - כושר ובריאות - kerenovadia0809@gmail.com - Gmail_files70318 3.jpegC:UserskerenDesktopdesbarefitFwd_ טור שבועי - אוהד ברמן - כושר ובריאות - kerenovadia0809@gmail.com - Gmail_files70318 2.pngC:UserskerenDesktopdesbarefitFwd_ טור שבועי - אוהד ברמן - כושר ובריאות - kerenovadia0809@gmail.com - Gmail_files70318.jpg

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: