יום חמישי, 09 ב 2021, ה' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 054-2425199

הורים וילדים ביבנה

הורים וילדים, ילדים, יעוץ משפחתי, הורים, הורים וילדים ביבנה, יעוץ ביבנה, יעוץ משפחתי ביבנה

איזו אמא את רוצה להיות?

סיפור החיים של דורית חרמון, מנחת הורים ומלווה צוותי חינוך מרחובות

פורסם בתאריך:


 

לכל אחד ואחת מאיתנו יש את הרגע הזה, בין אם במודע או שלא, שאנחנו כבר מתחילים להבין מה אנחנו רוצים להיות כשנהיה גדולים- במה אנחנו רוצים לעסוק כמקצוע. אצל דורית חרמון, מנחת הורים ומלווה צוותי חינוך, זה התחיל עוד בילדות- כבר בתקופת ההתבגרות שלה היא ידעה- אמנם לא שתהיה מנחת הורים אבל היא כבר ידעה איזו אמא היא לא רוצה להיות. 

לאחר הלימודים היא התחילה לעבוד כמורה בתיכון- תפקיד חינוכי בעל לא מעט אחריות וחשיבות שכן אמנם החינוך מתחיל מהבית אבל אין ספק שכאשר יש לנו דמות מחנכת חוץ מההורים- כזו שנותנת דוגמא אישית, אוזן קשבת והנעה לפעולה- אנחנו זוכרים אותה לאורך שנים. גם אז דורית עוד לא הבינה את הייעוד שלה והמשיכה בתחום החינוך כאשר במקביל היא לומדת ומשכילה משתלמת ומתפתחת – אוגרת עוד ידע, צוברת עוד ניסיון. 

ואז נולד איתמר, בנה הבכור. כאשר הוא הגיע לעולם היא כבר ידעה מאילו טעויות היא רוצה להימנע בתור אמא, אבל נשאלות השאלות- האם אפשר להימנע מהן? או שכל אמא צריכה לעבור את  אותן הטעויות ? והיא יודעת איזו אמא היא לא רוצה להיות אבל איזו אמא היא כן רוצה להיות?

בתקופה זו דורית החליטה להגשים את מה שלאחר שנים היא תבין שנועדה לעשות- ללמוד הדרכת הורים. את הלימודים למדה בשיטה האדרליאנית ב'מכון אדלר' ובמקביל לחומר העיוני ולכלים שקיבלה במהלך הלימודים- היא החלה ללמוד את עצמה בתור אמא, מה עובד לה יותר ומה עובד לה פחות, איך היא מיישמת את הדרך שלה בהורות ולא פחות חשוב- איך היא מעבירה את זה הלאה.

מאז אותה החלטה כבר עברו הרבה מאוד הורים וצוותי חינוך אצלה בקליניקה הפרטית ובהדרכות ובהרצאות- כולם פגשו באישה נחושה מלאת ידע וניסיון והכי חשוב- מיישמת את מה שהיא מלמדת. זה לא שהיא נולדה עם הידע והיכולת- וגם היא סך הכל אנושית וטועה לפעמים- אבל היא יודעת לייעל את זה, ללמוד מזה ולהתפתח מזה. ואת זה היא מעבירה להורים אחרים.

בשנה האחרונה פיתחה דורית את שיטת הסמכ"ות -הדרך להורות רגועה בטוחה ומהנה, כי כפי שהיא חיה בבית כך היא מאמינה שכולם יכולים. במהלך שנת 2020 הולך לצאת לאור ספרה הראשון שמציג את השיטה- ספר שהוא סוג של מחברת הדרכה, כתוב בצורה קלילה ונוחה- עם תרגילים ודוגמאות- כזה שאפשר לקרוא , להניח בצד, ליישם ולחזור וללמוד עוד.  בנוסף היא מנהלת קבוצה בפייסבוק בה היא משתפת מחייה הפרטיים ומייעצת להורים אחרי כי הרי- צרת רבים חצי נחמה.

אין ספק שדורית מצאה את הייעוד שלה ומגשימה אותו, והורים אשר עברו אצלה הדרכה או ייעוץ פרטי יעידו על כך בשמחה ובאהבה.

 

צילום ניקי טורן סוביק

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מקצועית
positivedandi@gmail.com | 23:16   10.02.20