יום רביעי, 11 ב 2019, י"ג כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הורים וילדים ביבנה

הורים וילדים, ילדים, יעוץ משפחתי, הורים, הורים וילדים ביבנה, יעוץ ביבנה, יעוץ משפחתי ביבנה

אל תחפשו רחוק... אולם לבריתה במרכז!

בשעה טובה הקטנה נולדה והחלטתם לחגוג לה באירוע מיוחד. בריתה או בשם האחר "זבד הבת" הוא טקס יהודי הנערך סמוך ללידה בה גם מוכרז שמה של הבת החדשה במשפחה.

פורסם בתאריך:בניגוד לברית מילה, אין התייחסות ביהדות לגבי מצוות מיוחדות שקשורות לבריתות, אבל אם בודקים אחורה בזמן, מגלים עדויות לכך שבימי הביניים נהגו בנות הקהילה היהודית להיאסף בבית היולדת לאחר הלידה, לרקוד סביב העריסה ולשיר במקהלה "מה שם הילדה" כאשר האם מבשרת להן בצורה חגיגית מה שמה של התינוקת הרכה. לאחר מכן - החוגגות מניפות העריסה וקוראות בשם של הילדה. במעמד זה נאמרו גם פסוקי "שמע ישראל" לפי האמונה שבכוחם של אלה להגן על הילדה. בהמשך התגבשו טקסים מעט שונים בין יהדות מזרח ליהדות אשכנז. כאשר אצל האשכנזים השתרש המנהג לציין את לידת הבת בקריאת התורה בעוד האב הטרי עולה לתורה והקהל מלווה את עלייתו בפיוטים ואצל יהדות המזרח קיימו את טקס זבד הבת בבית הכנסת בנוכחותם של כל חברי הקהילה, בלי הפרדה מובחנת בין גברים לנשים ובליווי פסוקים ופיוטים התגלה שמה של הבת.
במהלך הטקס נהוג לומר לתינוקת החדשה: "יוֹנָתִי בְּחַגְוֵי הַסֶּלַע, בְּסֵתֶר הַמַּדְרֵגָה, הַרְאִינִי אֶת מַרְאַיִךְ הַשְׁמִיעִינִי אֶת קוֹלֵךְ, כִּי קוֹלֵךְ עָרֵב וּמַרְאֵיךְ נָאוֶה" (מגילת שיר השירים, פרק ב', פסוק י"ד) ואם התינוקת היא בת ראשונה להוריה, מוסיפים את הפסוק "אחת היא יונתי תמתי אחת היא לאמה ברה היא ליולדתה ראוה בנות ויאשרוה מלכות ופילגשים ויהללוה".

מקום מיוחד לבריתה
במידה והנכם מעוניינים לחגוג בריתה, חשוב שתמצאו את האולם הנכון לאירוע. מבחינת מיקום גיאוגרפי, כדאי לבחור מקום קרוב יחסית לבית או לפחות כזה הנושק לערוצי תחבורה ראשיים כך שיהיה לכם ולאורחים קל להגיע אליו. אולמות אירועים לבריתה מצוידים לרוב בחניון מרווח ומציעים עיצוב מרשים המשלב בין טבע וכפר בלב העיר עם כל הפינוקים המודרניים. ישנם אולמות סגורים יחד עם גן פתוח ובכך מאפשרים לכם להחליט בכפוף לתנאי מזג האוויר היכן לחגוג – האם בפנים או בחוץ או ליהנות משני האזורים באירוע אחד. למשל, להתחיל את קבלת הפנים באזור הפתוח ולהמשיך לטקס סמלי, לסעודה המרכזית ולתוכנית האמנותית במקום הסגור.
אפשר לאפיין יחד עם צוות המקום את העיצוב המבוקש והקונספט מבחינת סידור שולחנות בהתאמה אישית, זרימת האירוע – היכן ואיך להתחיל אותו וכיצד היכן לסיים אותו. בדקו את התשתית הטכנית לחגיגה מבחינת מערכת סאונד ותאורה, תלוי גם בתקופה בשנה ובמועד האירוע במהלך היום – בוקר, צהריים או ערב.

חוגגים בגדול לתינוקת הקטנה
החוויה הקולינרית חשובה מאוד להצלחת כל אירוע וגם בריתה. כאן תוכלו לגבש עם הקייטרינג את התפריט המבוקש גם לפי עונת השנה תוך שימוש בחומרים עונתיים מרעננים, אופן ההגשה המבוקש – האם תהיה הגשה ישירה לשולחנות או בופה עשיר, דוכני מזון או עגלות מזון ססגוניות. אפשר לחשוב על שילובים לפי סוג המטבח חלבי או בשרי בין פתיחים, מנות עיקריות וקינוחים.
ניתן להחליט האם יהיה לאירוע תכנית אומנותית כמו ברכות, מצגת קצרה עם תמונות של התינוקת, טקס ייחודי יחד עם אטרקציות לפי הרכב המוזמנים. הפעלות לאורחים הצעירים ולמבוגרים, מעמדות מגנטים כמזכרת דרך מופע אומנותי ועד סדנאות חווייתיות או כל תוכנית אחרת שתוסיף ערך וחוויה. שדרוג מיוחד לכל אירוע בריתה בכל אולם הוא מזכרת המוענקת למוזמנים עם הקדשה אישית, ברכה או שמה של התינוקת ותאריך האירוע. 

השקיעו באירוע הבריתה מהמקום שנבחר דרך הפעילות ועד המתנות לאורחים, הפסקול המוסיקלי והקולינריה ותיהנו מבריתה בלתי נשכחת.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: