יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הורים וילדים ביבנה

הורים וילדים, ילדים, יעוץ משפחתי, הורים, הורים וילדים ביבנה, יעוץ ביבנה, יעוץ משפחתי ביבנה

אסיפות ההורים

בימים אלה נערכים ימי ההורים הראשונים לשנה זו - שלי מרציאנו עם טיפים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שלי מרציאנו

M.A - מנחת הורים בכירה

Shelly.koren123@gmail.com

עבור הילדים , בכל שכבות הגיל, ובמיוחד עבור ההורים " ותיקים " ככל שיהיו מעמד כזה מרגש ואולי גם גורם לסקרנות ולחששות. אין ילד שלא אכפת לו מה אומרים עליו והוא הרי יודע שהשיחה שמתנהלת בינכם לבין המורה עוסקת בו – על כל הרגשות שכרוכים בכך.

לקראת יום חשוב זה עלינו כהורים לזכור כמה נקודות חשובות :

  1. יום ההורים מתקיים על מנת לעדכן וליידע אתכם בנעשה בבית הספר. כדי להיות מעורבים ולדעת על תפקודו של ילדכם חשוב שתגיעו ולא תפספסו הזדמנות חשובה זו. זכרו כי  הדברים שיאמרו שם לא אמורים להפתיע אתכם לגמרי אם הייתם הורים מעורבים לאורך השנה, אל תחכו לימים אלה כדי ליצור קשר, היו מעורבים בנעשה עם ילדכם , בדקו איתו את השיעורים והמטלות ועקבו אחר הישגיו במהלך השנה .

  2. נסו להגיע שני ההורים ,נוכחות זוגית שכזו מעבירה מסר לילד ששני ההורים מעורבים ומיודעים בנעשה איתו , לשניהם חשוב מה המורה אומרת עליו ומעבר לכך זה תורם לאחדות ולאחידות הזוגית.

  3. זכרו כי מטרת יום זה הוא לעצור ולבחון את תפקודו של ילדכם בשלושה חודשים שעברו מתחילת השנה ולהציב מטרות ויעדים להמשך השנה. חודשים רבים של למידה לפנינו וזו ההזדמנות לבחון היכן ילדכם מתקשה וכיצד אתם יכולים לעזור לו לשפר את הישגיו בהמשך השנה. ראו זאת כהזדמנות לשפר ולשמר את הנעשה ולא כנקודת " אל חזור" בה הדברים לא יכולים להשתנות, האמינו בו וביכולותיו והיו שם כדי להעביר לו את המסרים האופטימיים הללו .

  4. זכרו כי המטרה שלכם ושל הצוות החינוכי משותפת – הצלחת ילדכם. הקשיבו בקשב רב לנאמר, האמינו כי הדברים שנאמרים נועדו כדי לשפר ולא כדי לבקר את תפקודכם כהורים , שדרו הערכה וענייניות בתגובותיכם וזכרו כי אתם והם כמקשה אחת. זו ההזדמנות להודות ולשבח את עבודתם של הצוות החינוכי– אל תחסכו במילים הם עושים עבודת קודש לאורך כל השנה ותמיד כיף להם לשמוע מילה טובה , כמו כולנו.

  5. זכרו כי מאחוריי כל ילד שהשיג ציון טוב או הגיש עבודה עומדת לזכותו השקעה ועבודה קשה. גם אם הישגיו אינם גבוהים  זכרו כי הדרך היא החשובה – החמיאו ושבחו על המאמץ , על ההשקעה , על הרצון להצליח .

  6. אל תשפילו ותבקרו ובין האחים לעולם אל תשוו . כבדו את ילדכם והימנעו מהערות פוגעניות – השוואה שכזו מול הילד ומול המורה מנציחה את הפערים ואת התחרות ולא תורמות לביטחונם העצמי ולקשר בינהם.

  7. בשיחה זו שתפו את הצוות החינוכי בבקשות שלכם ובשאלות שיש לכם, עשו זאת בנועם  .

  8. זכרו כי הילד הוא מעבר לסך כל ציוניו והישגיו הלימודיים .התחומים האחרים לא פחות , אם כי יותר חשובים. התענינו ושאלו את המורה על תחומים נוספים – חברתיים והתנהגותיים, החמיאו לילד על התנהגות חברתית  , על כבוד לצוות ועל ערכים שאינם נמדדים בציונים כמו נתינה , כבוד הדדי , עזרה לזולת סבלנות וסובלנות לאחר.

לכם צוות יקר, זכרו כי מולכם עומדים הורים נרגשים שרוצים לשמוע על  ילדם ולא רק על ציוניו דברו על החלקים החברתיים , ערכיים . החמיאו ותתחילו מהדברים הטובים וגם אתם-  ראו את הילד מעבר לציוניו החמיאו לשיפור שעושה ביחס לעצמו וחזקו את הדברים הטובים שבו.

זכרו כי :

רק מעט יוכל הבית לבד לעשות בעד חינוך הילד מבלי עזר בית הספר, אבל כמעט ואין פעולת בית הספר בעד החינוך בלי עזר הבית"
הרב שמשון רפאל הירש"

 

בהצלחה

שלי מרציאנו – M.Aמנחת הורים בכירה בגישת ניתוח התנהגות

בקרו אותי בדפים העסקים בפייסבוק " משפחה קורנת" ו" הורות זה לא צחוק "

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: