יום ראשון, 29 במרץ 2020, ד' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הורים וילדים ביבנה

הורים וילדים, ילדים, יעוץ משפחתי, הורים, הורים וילדים ביבנה, יעוץ ביבנה, יעוץ משפחתי ביבנה

ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים: 95% ממקרי תמותת הילדים בגנים - מתחת לגיל 3

ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים מפרסם נתונים קשים אודות מצב גני הילדים. לפי נתוני הארגון בעשור האחרון (2009-2019) מתו 38 ילדים כתוצאה מהיפגעות בלתי מכוונת בגני הילדים. ב-95% מהמקרים הילד היה מתחת לגיל 3. 42% ממקרי התמותה נגרמו מחנק. עוד עולה מהדו"ח כי בעשור האחרון פנו לחדרי המיון למעלה מ-16,000 ילדים בשל היפגעות בגני הילדים. מרבית הפניות למיון אירעו בשל נפילה (44%), מכה/חבלה (29%) וחתך/דקירה (16%).

פורסם בתאריך:


אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים: "בימים אלו הורים רבים ברחבי הארץ עומדי בפני התלבטות קשה לבחירת גן עבור הקטנטנים. אנו קוראים להורים אל תגידו לי זה לא יקרה ואל תעצמו עיניים, גלו ערנות ובדקו היטב שהגן שבחרתם עומד בקריטריונים החשובים של בטיחות. גן בטוח הוא כזה שהמבנה שלו מותאם לילדים, ושהצוות מכיר את כללי התנהגות הבטוחה ומקפיד עליהם".

איך נדע שהגן בטוח?

מומחי ארגון בטרם הכינו רשימה של ההיבטים שיש לבחון:

מבנה כללי:

שער כניסה - שער סגור עם נעילה אוטומטית למניעת אפשרות של יציאת ילדים מהגן ללא השגחה. מדרגות - במידה ויש מדרגות פנימיות, יש לוודא שקיימים שערים עם סגירה אוטומטית בראש המדרגות ובתחתיתן. דלתות - בכל הדלתות, הפנימיות והחיצוניות, יש להתקין אביזר למניעת טריקה כדי למנוע פגיעה באצבעות. חלונות - יש לוודא שעל החלונות יש סורגים או אמצעי להגבלת פתיחת חלון. אסור לתלות וילונות ארוכים שעלולים להיכרך סביב הילדים. חשמל - שקעי חשמל שאינם בשימוש חייבים להיות מכוסים. אסור שיהיו חוטי חשמל חשופים או שקעים רופפים. חצר - המתקנים בחצר חייבים לעמוד בתקן, ולהיות יציבים מספיק לטיפוס הילדים עליהם. אין לערוך שינויים במבנה המקורי של המתקן.

 מתחם המשחקים:

רהיטים - אסור למקם מתחת לחלון רהיטים שניתן לטפס עליהם כמו מיטה, שולחן, כיסא, שידה וכו'.

קיבוע - כל הרהיטים הגדולים (שידות, ארונות ומדפים) חייבים להיות מקובעים לקיר למניעת נפילתם. משחקים - משחקים וצעצועים במרחב חייבים להתאים לילד הצעיר ביותר בגן, ללא שברים, חלקים מתפרקים או חלקים קטנים מדי.

 מטבח ומקלחת - על המטבח להיות מופרד מאזור פעילות הילדים באמצעות שער או דלת. יש למנוע מהילדים נגישות לסירים חמים, קומקום, מיחם, תנור ושתייה חמה. חומרי ניקוי - חומרי הניקוי חייבים להיות בארון נעול הרחק מהישג ידם של הילדים. כיורים - בכל הברזים יש להתקין מגביל טמפרטורה ל-45 מעלות למניעת כוויות אצל הילדים.

 כללי האכלה:

האכלה מבקבוק - נעשית בידי מבוגר כשהילד במנח ערסול או חצי ישיבה, ולא באמצעות חיתול מגולגל או אמצעי אחר. יש לשמור על קשר עין בין התינוק למבוגר. האכלת מוצקים - הילדים אוכלים בישיבה תחת השגחת מבוגר, ללא כל פעילות אחרת במקביל. מזון - מתאימים את סוג המזון ואופן הגשתו לילד הצעיר ביותר במעון. 

כללי שינה:

מיטה - ילדים מתחת לגיל שנתיים ישנים במיטה עם מעקב בטיחות. מזרונים - אם אין מיטות או הילדים למעלה מגיל שנתיים, הילדים ישנים על מזרונים המונחים על הרצפה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: