יום שלישי, 20 באפריל 2021, ח' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2425199

בלוגים ביבנה

בלוגים, בלוגים ביבנה, בלוג ביבנה, טור ביבנה, טור אישי ביבנה, דבר העורך סטטוס יבנה, דבר העורך סטטוס יבנט

ארזתם לבד ?!

הטור השבועי של שלי איטח מרציאנו והפעם על היערכות נכונה לטיול בחו"ל עם ילדים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שלי מרציאנו

M.A - מנחת הורים בכירה

Shelly.koren123@gmail.com

 

בכתבה שפורסמה כאן בסטטוס יבנה הציגו נתונים של סקר מטעם חברת דואר ישראל לפיו 81% מהציבור היהודי טסו לחו"ל, ב-5 השנים האחרונות. אני אומנם נמנית עם 20% שלא טסו           ( מבחירה) בחמש השנים האחרונות ( שמונה שנים מאז לידת בני הבכור ) ובכל זאת מקדישה טור זה לכל המשפחות הבוחרות לעשות את החופשה השנתית שלהם בחו"ל עם הילדים ( חל מהטיפים מתאימים גם לחופשה בארץ). אולי בעקבות הטור אקבל אומץ לטוס עם שלושה ילדים J  אבל עד אז קבלו מספר עצות לתכנון נכון של החופשה וכמו בכל נושא שאני כותבת תכנון נכון מונע אסון, תכנון נכון מפחית אי וודאות של ההורים ושל הילדים ומעלה סבירות להנאה גדולה יותר.

בחירת היעד/ הארץ/ סוג החופשה – הורים רבים מתלבטים להיכן לנסוע , מה מתאים לילדים שלא תמיד באותם גילאים, איזה סוג חופשה? האם חופים ובטן גב או טיולים בהרים ובנופים המגוונים ? האם ניתן לשלב את שניהם ומה מתאים לכיסכם? בתכנון שכזה חשוב לקחת בחשבון את ההתאמה של היעד לאופייכם, את העובדה כי הילדים בגילאים השונים דורשים מענים שונים ולכן נסו להתייעץ גם איתם לפני בחירת היעד לעיתים הם יתנו נקודות נבט שטרם חשבתם עליהם .

אחרי שבחרתם יעד טיסה שתפו את הילדים ( בהתאם לגיל ) בבחירת המסלול ותכנון הטיול . תכננו את התוכנית היומית המפורטת כולל שעות כניסה וסגירה של המקומות , דרכיי הגעה וכו' זו ההזדמנות לתת להם לקרוא על המדינה והתרבות אליה מגיעים. לחפש המלצות על מקומות שונים. ברגע שהילדים הופכים להוות שותפים לתכנון הטיול הם זוכים להעשיר את ידע העולם שלהם ולהיות חלק חשוב בהצלחת הטיול , אין מרגש מזה לשמוע את הילד מספר על המקום בו אתם מבקרים כעת. בתהליך הלמידה תוכלו ללמד את הילד מס' מילים בסיסיות בשפה המקומית או קודים התנהגותיים חשובים. לאלה שלא שולטים באנגלית יש היום הרבה פתרונות של מכשרים מתרגמים שיכולם לעזור.

תכנון הוצאות כספיות – תכננו מראש כמה תציבו לחופשה , מה עליכם לקנות וממה תמנעו , בדקו היטב הוצאות מתוכננות על לינה , תחבורה ציבורי , אוכל , קניות וכו'  נסו לא להפוך את הטיול למסע קניות אלא אם כן הגדרתם זאת מראש כמטרת הטיול. זכרו כי הסבלנות של הילדים להסתובב בחנויות הגדולות שלכם נראות כפארק שעשועים אחד גדול היא לא גבוהה. לגדולים יותר הקצו דמי כיס איתם יצטרכו לקנות את הדברים שרוצים/ צריכים כך תלמדו אותו לחשב ולעשות סדרי עדיפויות ובחירה.

הכנת ציוד מתאים ותיק לטיסה – ערכו מבעוד מועד רשימת ציוד עם הילדים שהם יהיו שותפים להכנת התיק האישי אותו יישאו בטיסה . חשוב שיינו בתיק הטיסה דברים שיעסיקו אותם ( בהתאם לגיל ולזמן הטיסה ) הכניסו אליו ספר ( הזדמנות נהדרת לקריאה ), אוזניות , תשחצים / תשבצים וכו' ומזון שכיף לנשנש ( השתדלו בריא ומזין ). לשומרי כשרות שבינכם בדקו מראש על מסעדות כשרות / בתי חב"ד או הביאו אתכם אוכל מתאים. וכמובן דאגו לבגדים נוחים ונעליים נוחות כאלה שתואמים את מזג האוויר ביעד אליו אתם נוסעים.

היו ערוכים ( חלילה שלא תצטרכו ) למצבים של חירום- הכינו מספרי חירום חשובים של חברות הביטוח וכו' , ציידו את הילדים תמיד בפתק עם השם שלהם באנגלית, פתק עם המספר שלכם או עם דרכי התקשרות אחרות כזה שתשימו בכיס או על שרשרת  לעת הצורך.

והכי הכי חשוב -תהנו מהביחד – נצלו זמן זה לשוחח, להתנתק, ליהנות , ולצחוק. אל תעמיסו עליכם ועליהם טיולים מפרכים כאלה שמביאים אותם בסוף היום להיות מותשים . דאגו לצלם ולתעד אבל שזה לא יהיה מרכז הטיול , החוויות המהנות מהטיול יחרטו בזיכרונם גם בלי תמונות.

ואל תשכחו אתם הפנים של ישראל ושל הישראלים בחו"ל – נהגו במקומיים ובנותני השירות בכבוד והשאירו רושם טוב ( תשאירו את המגבות ה=בארץ ובטח ובטח את הברזים J

 

חופשה מהנה ובטוחה ומי שנשאר בארץ  הצטרפו אליי לפעילות הברוכה -

– ערב התרמה 'מעגל נשים' יבנה למען חוג הלגו לילדים חולי סרטן. הרצגה – הרצאה והצגה שלי ושל שגיא לוי ,שחקן, בנושא " הורות זה לא צחוק . או שכן  " – על תגובות גבולות ומה שביניהם. רכישת כרטיסים דרך לינק . לשליחתו שלחו הודעה למספר : 053-7337705.

10.7 – הרצאה בנושא גמילה מטיטולים . לרכישת כרטיסים מרכז רייך יבנה 08-9331133

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: