יום שישי, 28 בפברואר 2020, ג' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

בריאות הגוף והנפש ביבנה

בריאות הגוף והנפש, בריאות ביבנה, קופות חולים ביבנה, מרפאות ביבנה, בית מרקחת ביבנה, בתי מרקחת ביבנה, פסיכולוג ביבנה, פסיכולוגים ביבנה

בחדר לידה קפלן מפחיתים כאב

במקום בדיקה ידנית להתקדמות הלידה – בדיקת צוואר הרחם באופן שגרתי באולטראסאונד חיצוני

פורסם בתאריך:


 כל מי שעברה לידה מכירה את הרגע הזה בו המיילדת או הרופא בודק את פתיחת צוואר הרחם. זוהי בדיקה לא נעימה, לחלק מהנשים אפילו כואבת מאד, במיוחד אם במהלך הבדיקה מגיע ציר. ד"ר רוני לוי, מנהל חדר הלידה במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית, הכניס לאחרונה את השימוש באולטרסאונד באופן שגרתי ורציף אל חדר הלידה – שימוש המאפשר מעקב באולטרסאונד חיצוני אחרי התקדמות תהליך הלידה תוך הפחתה משמעותית בצורך בבדיקה ידנית פולשנית.

ד"ר רוני לוי  מסביר כי היתרונות שבבדיקה חיצונית זו הנם רבים. "האולטרסאונד מכוון לצוואר הרחם מבחוץ ולא גורם לכאבים או אי נוחות. כמו כן, זוהי בדיקה אובייקטיבית, אמינה ויש פחות סכנה לזיהום", הוא מפרט.  ד"ר לוי מוסיף כי בדיקת האולטרסאונד מאפשרת לצוות הרפואי גם לעקוב אחר התקדמות העובר בתעלת הלידה בזמן הלחיצות בצירי לחץ.

המיילדת והיולדת יוכלו לראות במוניטור בזמן אמת איך ראש העובר מתקדם בתעלת הלידה וכך היולדת תוכל לראות שהיא לוחצת בצורה טובה ואפקטיבית. "כמו כן, באמצעות האולטרסאונד ניתן לראות האם העובר שוכב בצורה הרגילה המתאימה ללידה, מסתכל למטה, או שצריך לתת לו עוד זמן והזדמנות להסתובב לצורה הנכונה. מידע זה יכול לעזור להימנע מלידות מכשירניות", מסכם ד"ר לוי.

 

דר׳ רוני לוי, מנהל חדר לידה קפלן, מראה את העובר ליולדת בסיוע האולטראסאונד החיצוני
קרדיט : גלעד שעבני, קפלן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: