יום שבת, 04 באוגוסט 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

תרבות ופנאי ביבנה

תרבות ופנאי ביבנה,תרבות ביבנה,היכל התרבות יבנה,חוגים ביבנה,פנאי ביבנה,הופעות ביבנה,הצגות ביבנה,הצגות לילדים ביבנה,אירועים ביבנה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

במוצ"ש הקרוב: שלוש תערוכות תיפתחנה בסדנה לאמנות

שלוש תערוכות חדשות בגלריית הסדנה לאומנות

פורסם בתאריך:


 

בתערוכתו של האמן אבי עזרא באוצרותה של חנה ברק אנגל, ממעט אבי להשתמש בפרטים כך הוא גם ממעט להשתמש בצבעים. המונוכרום שולט ברוב יצירותיו, לרוב יצורף צבע עז אל האפור הקווי ואולם לא ישתלט עליו אלא ישלים אותו. מיעוט מכוון זה משלים באופן מאוד נכון את תכני הציורים עצמם אשר ביטויים צנוע במכוון ואין כל צורך בצבעוניות עזה ואו עשירה כדי לבטאה. הוא מבטא את עולמו על תכניו המרובים ביד בוטחת ומתוך הבנת החיים - מתוך המציאות האישית שלו. סיפורו המתמשך, החוקר, התבוננותו הנוקבת על חייו, על סביבתו המיידית מניבים עשרות רבות של ״סיפורים״ יצירות ויזואליות צנועות בשפתן אך מתוחכמות בהתבוננותן. תפיסת עולמו האישית: צניעותו הטבעית מולידה את גישתו לחומר, המעט הופך בידיו בקלילות אלגנטית לעולם שלם.

 

בתערוכה "אל האינסוף..." של אמן הצילום איציק גייר באוצרותו של רוני ראובן, נחשפים מראות ומקומות אותם עין האדם לרוב, אינה מעלה לתודעה. "אל האינסוף...ומעבר לו" הוא משפט עליו נוהג לחזור לעתים קרובות "באז שנות אור" : דמות דמיונית ואחד משני הגיבורים של סדרת סרטי "צעצוע של סיפור", משפט זה מאפיין את צילומיו של איציק המעצימים עולם מרתק, אורבני לצד טבעי, חדות האובייקט וטשטוש המרחבים, מציאות לצד מציאות מדומה, השתקפויות וצללים, צבעוניות מוקצנת החוברת לצבעוניות המונוכרומית, מראות לא מוכרים המוליכים "אל האינסוף...ומעבר לו".

 

בקיר האמן "מסעות/משאות" של האמן מיכאל בן אבו באוצרותו של דורון פישביין, שזורים אלה באלה מסעות ומשאות, דימוי מופשט של דיוקן האמן נושא המשא, הנוסע, לצד תנועת טיפוס הדורשת מאמץ פיזי, תנועת הטבילה המאופיינת בדרך של פנימה והחוצה ותנועת המסע עצמו, משא מטפיזי הנוצר מתוך הכלום.

כניסה חופשית. אוצרים: מנהל הסדנה לאמנות, רוני ראובן, חנה ברק אנגל ודורון פישביין.

 

במוצ"ש, 07.03.20 בשעה 20.00 תיפתחנה שלוש תערוכות בסדנה לאמנות, במעמד ראש העיר מר צבי גוב-ארי.

הסדנה לאמנות, יבנה. שד' דואני 25, טל': 08-9435512  נעילה: 25.03.20.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: