יום שני, 18 בדצמבר 2019, כ' חשון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

חינוך וקהילה ביבנה

חינוך ביבנה,בתי ספר ביבנה,גנים ביבנה,מחלקת החינוך ביבנה,נוער ביבנה,חינוך מיוחד ביבנה,חופש גדול ביבנה,חוגים ביבנה,קהילה ביבנה והסביבה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

במלוא העוצמה

"ה-DNA של העוצמה מתחיל להיבנות מחולשה גדולה" (אונורה דה-בלזק) | ה'קליינטים' של האגף לשירותים חברתיים בעיריית יבנה מכירים את תהליך הזה על בוריו ועל בשרם. ובאמצעות תכנים משמעותיים, תשומת-לב בלתי-מתפשרת ומקצועיות לעילה ולעילה של עובדי האגף ומנהליו – פעלו במסגרת תכנית 'עוצמה' שמקיים האגף והרימו פרויקט  איכותי ויוצא-דופן, המלווה מסלולים שונים בחיים – בדרך מחולשה לעוצמה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רובי שטיינברג

קבוצת התיאטרון של 'מרכז עוצמה' מורכבת מלקוחות של האגף לשירותים חברתיים ונפגשת זו השנה השנייה. המשתתפים נפגשו באופן שבועי, ועברו תהליך אישי וקבוצתי. במהלך המפגשים עלו תכנים וקונפליקטים המעסיקים את חברי הקבוצה (קשיי היומיום, הישרדות כלכלית, חיי משפחה, חוסר צדק, התמודדות עם ריבוי משימות החיים במקביל, ואחרים).

ההצגה נכתבה מתוך התכנים האישיים שעלו במפגשים, והיא מתארת להקת קרקס נודדת הנאלצת להתחיל הכל מחדש. הם מתמודדים, ביחד ולחוד, עם משברים, עליות ומורדות, קשיי מוטיבציה, חוסר אמונה עצמית ומטעני עבר. האם יצליחו להחזיק את כל משימות החיים בו-זמנית? האם יתגברו על המכשולים ויצליחו להשיג את מטרותיהם המשותפות?

הבימאית, טלי ליברמן, היא גם כותבת ההצגה, ביחד עם חבורת השחקניות: ורד שושן, מזל וקנין, מיטל פירס, נטלי בן-אבו לחגי, נרקיס שלומי-סולטיאן, קרן מנוס, ושירלי מור.

ליברמן משתפת כי כתיבת המחזה החלה בעצם מהיום בו החלה הקבוצה להיפגש – לפני למעלה מתשעה חודשים, וכי התסריט הוא חלק מהתהליך הקבוצתי.

אטי חזות – עובדת סוציאלית בהכשרתה, מדריכה-ראש צוות משפחות ומתכללת 'מרכז עוצמה' באגף לשירותים חברתיים בעיריית יבנה, היא הרוח החיה המבעירה באש העשייה את המרכז ואת הפרויקטים שהוא מגבש ומוציא לפועל – וכך גם בכל האמור עם הפקת ההצגה.

אטי מספרת כי כ-150 מתושבי יבנה מהווים לקוחות האגף לשירותים חברתיים. לקוחות אלה מופנים להתערבות ספציפית סביב מיצוי זכויות והנגשת שירותים הנדרשים לקידום מצבם באמצעות העובדים הסוציאליים. הנגשת המענים נעשית הן בדרך של ליווי פרטני והן על-ידי קיום סדנאות/קבוצות/פעילויות קהילתיות, המתקיימות במתחם 'מרכז עוצמה' החדש, ברחוב הגלבוע. עד היום התקיימו במרכז סדנאות להעצמה נשית, העצמה תעסוקתית, מחשבים וניהול כלכלי.

חשוב לציין כי 'מרכז עוצמה' זוכה לתמיכה משמעותית של עיריית יבנה, כאשר ראש העיר, צבי גוב-ארי, הקצה לאחרונה את המבנה לפעילויות המרכז, וכן תומך באופן שוטף ורואה חשיבות רבה בפעילות, שנועדה להעצים את רווחת תושבי העיר.

את 'מרכז עוצמה' מובילים לצד חזות רכזת המרכז - מירי וייס; רכזת התעסוקה- שני נוי; 'מלווה עוצמה' - יגאל כהן; עו"ס תכנית 'נושמים לרווחה' - דבי בורשטיין; ומלוות 'נושמים' - טל הלל.

לשאלה מה מתוכנן לאחר הפרימיירה – והאם ההצגה תעלה שוב על במת המתנ"ס או במקום אחר, והאם קיימות תכניות לשנע אותה למסגרות חוץ-עירוניות, משיבה אטי כי " 'החיים זה לא קרקס' תמשיך לעלות במסגרות אליהן תוזמן - בקהילה ומחוצה לה. מדובר בעיקר במזמינים שיש להם עניין במסרים שההצגה מעבירה ומוכנים לתת להם במה", ומוסיפה: "ההצגה שהועלתה בשנה הקודמת הוזמנה להופיע בכנסים של משרדי ממשלה וזכתה לביקורות טובות".

ההצגה 'החיים זה לא קרקס' מבית התיאטרון הקהילתי המופעל על-ידי המרכז תעלה בבאולם מתנ"ס 'נאות-שז"ר' ביום שני, 8.7, ב-20:00, ובה מככבים תושבי יבנה מקרב משתתפי תכנית 'עוצמה', בבימויה של טלי ליברמן. הכניסה חופשית, בכפוף להזמנת כרטיסים מראש (שני 052-3600989, מירי - 08-9425510, יגאל - 050-7770806).

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: