יום שישי, 18 באוקטובר 2020, כ"ט אלול ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

חינוך וקהילה ביבנה

חינוך ביבנה,בתי ספר ביבנה,גנים ביבנה,מחלקת החינוך ביבנה,נוער ביבנה,חינוך מיוחד ביבנה,חופש גדול ביבנה,חוגים ביבנה,קהילה ביבנה והסביבה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

בריאים פיזית- חזקים נפשית

בשירות הפסיכולוגי חינוכי ביבנה העניקו מספר טיפים עם החזרה ללימודים

פורסם בתאריך:


עכשיו כשהילדים חוזרים למסגרות הגן ובית הספר, גם התגובות שלנו ההורים מעורבות. יש אשר שמחים ומברכים על החזרה למסגרת, על כך שהילדים יפגשו עם חבריהם וייהנו מהמפגש החברתי (במסגרת ההנחיות), ולצד זאת קיים גם חשש כיצד יצליחו לחזור ולהסתגל ללמידה פורמלית לאחר זמן רב ששהו בבית? 


אנו יודעים כי ילדים, ובעיקר בגיל הצעיר, מגיבים למצבי חיים כאשר הם מתבוננים בתגובה שלנו ההורים- המבוגרים המשמעותיים עבורם. מתגובותינו הם לומדים כיצד לפרש את המצב וכיצד להגיב. לנו ההורים יש תפקיד משמעותי ביותר בתקופה זאת! 


לקראת החזרה ללימודים הכנו מספר עצות שיעזרו לילדכם להסתגל חזרה למסגרת בצורה מיטבית: 
•    שדרו לילדיכם אמון בכוחן של הגננות ומורות לשמור עליהם תוך הקפדה ושמירה של הנחיות משרד הבריאות. 
•    הכינו את ילדיכם באמצעות שיחה מנוסחת באופן פשוט ובהיר בה שדרו להם תחושת ביטחון ועידוד ועזרו להם להיות בטוחים בעצמם. לדוגמא, כדאי לחשוב ביחד עם הילדים על דברים שהם אוהבים לעשות בגן/ביה"ס ולהזכיר להם שכעת יוכלו לחזור ולעשות אותם. 
•    עודדו, שתפו ותנו ביטוי וצידוק גם לחששות ולרגשות שליליים של הילדים שעלולים לעלות כגון עצב, פחד וכו'.
•    חשבו יחד מה עזר להם בעבר להתמודד ולהתגבר -שיח זה יסייע במציאת כוחות במצב הנוכחי. יחד עם זאת, יש להימנע ככל הניתן מחשיפת הילדים לחששות שלנו.
•    מומלץ לשתף את הילדים במתכונת הלימודים המעודכנת בגן ובבית הספר וכי מודל זה מיועד לשמור על הבריאות של כולנו.


זכרו, ייתכנו תגובות שונות בקרב הילדים בעקבות החזרה למסגרת. אצל חלקם יתכן ויופיעו תגובות של נסיגה ותלותיות (לדוגמה, קושי להיפרד בבוקר). חשוב לזכור כי כל תגובה היא נורמלית, בהתחשב במצב הלא רגיל שאנו מתמודדים עמו. 

יחד עם זאת, יש לשים לב להתנהגויות קיצוניות, לשתף את הגננת/מורה ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע. גם במקרים בהם אתם עצמכם חוששים ומתקשים לתמוך בילדכם, פנו לפסיכולוג הגן/ביה"ס לשיחה אישית על-מנת לקבל כלים להתמודדות. 

חשוב לדעת כי שגרה מעניקה לילדים ולנו ביטחון ותחושת שליטה. הליווי שלכם יאפשר להם לעבור את הכניסה והמשך שנת הלימודים בתחושת מסוגלות וחוסן.

אל תשכחו, אנחנו כאן בשבילכם! השירות הפסיכולוגי מלווה את צוותי מסגרות החינוך ומסייע במיפוי צרכים ובתמיכה רגשית שלכם ושל הילדים בעת הצורך. 
                                               
אגף החינוך - צוות השירות הפסיכולוגי חינוכי לרשותכם!
לפניות והתייעצות ניתן לפנות בימים ראשון-חמישי, בין השעות  08:30-15:30,
טל'  08-9439188

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: