יום ראשון, 16 ביוני 2019, י"ג סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חינוך וקהילה ביבנה

חינוך ביבנה,בתי ספר ביבנה,גנים ביבנה,מחלקת החינוך ביבנה,נוער ביבנה,חינוך מיוחד ביבנה,חופש גדול ביבנה,חוגים ביבנה,קהילה ביבנה והסביבה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

דרוש: מנהיג חינוכי להקמת בית הספר הדמוקרטי

עיריית יבנה פרסמה קול קורא להגשת מועמדות מנהיג/ה חינוכי/ת להקמת בית ספר הדמוקרטי

פורסם בתאריך:


עיריית יבנה מקדמת את הקמתו של בית הספר הדמוקרטי בעיר ובימים אלה מפרסמת הודעה לגיוס ''מנהיג חינוכי'' אשר יוביל את הקמתו של בית הספר.

כזכור, עפ"י החלטתו של ראש העיר צבי גוב-ארי צפוי להיחנך בשנת הלימודים הקרובה (ספטמבר 2019) בית ספר במסלול דמוקרטי, ייחודי וראשון מסוגו העיר. גוב-ארי עדכן בחודש ספטמבר האחרון כי נפגש בחודשים האחרונים עם קבוצת הורים שעניינם טיפוח חינוך מסוג אחר. "בחודשים האחרונים החל תהליך של בחינה מדוקדקת אשר הובילה להחלטה. הנחתי לבצע עבודת מטה עירונית לקידום הנושא תוך תיאום קהילתי, פיתוח תכניות ושיתוף קהילת ההורים. יהיה זה נדבך נוסף בהשקעה האדירה שלנו בחינוך ובטיפוח דור העתיד", כתב אז גוב-ארי בדף הפייסבוק. כאמור, מאז ההחלטה מלווה גוב-ארי מקרוב את הפרויקט והשבוע פורם קול קורא לגיוס מנהיג חינוכי להקמת בית הספר. "אנו מחפשים את האחד או האחת שרואים בבית ספר כמקום המאפשר לילדים וילדות להתפתח לכדי מימוש עצמי, מקום לפיתוח אחריות אישית לצד מעורבות אזרחית ומקום ששואף שבוגריו יהיו חלק פעיל בעשייה למען החברה טובה יותר", נכתב במודעת הגיוס. 

כאמור, בית הספר מוקם בשיתוף עם משרד החינוך, יוגדר תחילה כבית ספר כצומח ויחל לפעול בחודש ספטמבר 2019. עפ"י התכנית, עד השלמת בנייתו יפעל בית הספר במבנה בית ספר אחר בעיר.  

המנהל/ת שייבחרו יצטרכו להיות בעלי יכולת הובלת תהליכים חינוכיים וקהילתיים ברוח החינוך הדמוקרטי, יכולת בניית תוכנית פדגוגית חדשנית התואמת את ערכי בית הספר והעולם המשתנה, יכולת גיוס, גיבוש וניהול צוות ההוראה העתידי, יחסי אנוש מצוינים, הבנה וראייה לעולמו הפנימי של ילד ועבודה בשיתוף פעולה עם הרשות, צוות הייעוץ המלווה וצוות ההורים המקים.

דרישות התפקיד כוללות בעל/ת תואר שני במוסד לימודים מוכר, בעל/ת רישיון הוראה קבוע, בוגר/ת קורס ניהול מוכר ע"י משרד החינוך, ניסיון של 5 שנים לפחות בהוראה וניהול והכרות עם מערכות לימוד ייחודיות/ גוף התנדבותי או קהילתי – יתרון. את קורות חיים יש לשלוח ל ayab@yavne.muni.il עד 30.01.2019 בשעה 12:00.

 

הזמנה לתהליך שיתוף ציבור להקמת בית ספר דמוקרטי ביבנה

בתוך כך עיריית יבנה פרסמה השבוע הזמנה להורים כחלק מתהליך שיתוף ציבור להקמת בית-ספר דמוקרטי ביבנה. מדובר במפגש היכרות וסיעור מוחות שיתקיים במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי ובהשתתפות חברי עמותת ההורים וארגון ''ערי חינוך'' המלווה את הקמתו של בית הספר. תפישת החינוך הדמוקרטי תוצג ע"י מייסד זרם החינוך, יעקב הכט וההורים מוזמנים לבוא ולהכיר את אופיו המתגבש של בית-הספר, התהליך הצפוי בהמשך, להשתתף בשולחנות עגולים ולהשפיע על המרחב הלימודי החדש. "אנחנו יודעים שיש לא מעט שאלות, על חלקן כבר יש לנו תשובות, חלקן עוד מוקדמות לשלב זה של התהליך. השארנו את סימני השאלה בכדי שנוכל לעצב יחד וליצור את התשובות יחד אתכם", נמסר מהעירייה. המפגש יתקיים ביום חמישי, 17.01.2019 בין השעות 19:00-22:00 בביה"ס "בן גוריון" שברחוב הנשר ומפגש המשך יתקיים ביום חמישי, 14.02.2019. המעוניינים להשתתף במפגש מוזמנים להירשם דרך האתר העירוני. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: