יום חמישי, 12 ב 2019, י"ד כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

האבחנה שמשנה הכל

מעין שחר היא מנ"כלית ושותפה מייסדת ב SensPD סטארטאפ פורץ דרך המפתח טכנולוגיה לזיהוי אובייקטיבי של אוטיזם לאחר הלידה

פורסם בתאריך:


 

מעין שחר בת 35, מרחובות ההולנדית, נשואה לטמיר ואמא ליהלי בת וארבע וחצי ושירה בת שנתיים. הרקע שלה הוא בתחום הניהול והפיתוח העסקי בחברות הפונות לשווקים בינלאומיים. 

SensPD הוקמה על ידי רפי רמברנד, אבא לילד עם אוטיזם. האבחנה שהגיעה בגיל 4 לא הייתה השוק, השוק הגיע עם הבשורה שמאוחר מידי להתערבויות מוקדמות. כבר אז בסוף שנות ה80 היה ידוע שהתערבויות מוקדמות הן קריטיות ביכולתן לשפר את מצב בנו ואת מצב המשפחה. מאז רפי הקדיש את חייו למציאת דרך אובייקטיבית לזיהוי אוטיזם. חשוב להבין כי היום הדרך שבה אוטיזם מאובחן הינה סובייקטיבית, מדובר בתצפיות בהתנהגות אשר באות לידי ביטוי לרוב באיזור גיל שנתיים. מדובר בתהליך ארוך, יקר, שמצמצם את חלון ההזדמנויות הקריטי להתערבות מוקדמת. כלומר היום עושים שימוש בתוצאה של אוטיזם ולא מסתכלים על המקור וזה בדיוק מה שרפי ניסה למצוא - דרך אובייקטיבית למדוד את שורש הבעיה של אוטיזם. ב20 שנים האחרונות הוא הפך את המסע הזה לעבודתו הבלעדית ושיתף פעולה עם אוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם וכך הגיע לפיתוח טכנולוגיה למדידת מנגנון התפיסה החושית, פרמטר ידוע כלקוי לאורך הקשת האוטיסטית.

איך הגעת לתפקיד?

"עסקתי שנים רבות בניהול ופיתוח עסקי בתפקידים מובילים וחפשתי מיזם עם ערך ונשמה שאוכל להוביל. חבר משותף חיבר ביני לבין רפי רמברנד מייסד החברה והחוקר המוביל.  כשהבנתי את הפוטנציאל המדהים של המיזם והאימפקט שהוא יכול לייצר, לשנות את חייהם של ילדים וילדות ברחבי העולם הייתי חייבת להוביל אותו". 

מה עושים בדיוק?

"הטכנולוגיה שאנחנו מפתחים עושה שימוש בחוש השמיעה כחלון לזיהוי אובייקטיבי של אוטיזם. אנחנו עושים שימוש בגירויים קוליים ומודדים את תגובת גזע המוח. הבדיקה שלנו פשוטה, קלה, קצרה, לא פולשנית (כמו בדיקת שמיעה), מצריכה שיתוף פעולה מינימלי של הנבדק/ת ואובייקטיבית. עוד הרבה לפני שפגשתי את רפי בשנת 2010 נולד לאחת החברות הכי טובות שלי בן מהמם, עם הזמן הם שמו לב כי משהו אינו תקין בהתפתחות הוורבלית ושייכו את זה לכך שהם בית הדובר שתי שפות. עם הזמן הם הבחינו בעוד התנהגויות שגרמו להם לגשת לתהליך אבחון, האבחנה נתנה בגיל 3 - אוטיזם. היו לנו שיחות ארוכות על תהליך האבחון, על המשמעות, על התזמון, ואחת השאלות שעלו היו מה אם? מה אם ניתן היה לאבחן מוקדם יותר? 7 שנים אחרי כשרפי הציע לי להוביל את SensPD היה לי ברור לחלוטין שאני לוקחת את ההצעה בשתי הידיים. החזון שלנו הוא להיות בדיקת סקר לאחר הלידה וכך לשנות את חייהם של ילדים/ות ברחבי העולם. מדובר בסטארטאפ שעוטף אותי במהלך כל השבוע, 24/7, כולל שעות מאוחרות וסופי שבוע.  

איך המשפחה שלך מקבלת את זה?

"לשמחתי התחתנתי הכי טוב בעולם. אני נשואה לבן אדם מדהים שנותן לי גיבוי מלא. מדובר בשותפות מלאה בקריירה ומשפחה הוא אבא נפלא ובן זוג הכי טוב שאפשר לבקש. הרבה בזכותו, אני חושבת שאני מצליחה לאזן בין משפחה לקריירה, לשמחתי עולם העבודה היום מאפשר לעבוד מכל מקום אז אני ממשיכה לעבוד אחרי שהבנות הולכות לישון. 

מה סטטוס החברה היום? 

"בצענו בדיקת היתכנות והראנו שהטכנולוגיה שלנו יודעת להפריד בצורה מובהקת בין קבוצה של מבוגרים עם אוטיזם ומבוגרים בעלי התפתחות תקינה, בימים אלו אנחנו בעיצומו של מחקר עם ילדים/ות בשיתוף המרכז הרפואי שערי צדק. אנחנו מגייסים משתתפים/ות עם אוטיזם עד גיל 18 ואשמח שיפנו אלינו להצטרף למחקר. אנחנו מבצעים את הבדיקה ברחובות, שערי צדק ואף מגיעים לביתם של המשתתפים/ות. כמו כן, החברה קיבלה תמיכה מרשות החדשנות, מהאיחוד האירופאי, זכתה במספר תחרויות ואף נבחרה ליוזמת הבריאות המובילה לשנת 2018 על ידי פורום ריבוט בהובלת משרד הבריאות".   

מה היית רוצה לשפר?

"הייתי רוצה לשפר את ההתמודדות שלי עם בירוקרטיה, כשהמטרה כל כך נעלה התחום הבירוקרטי נראה שולי למרות שהוא מאוד חשוב. הייתי רוצה לצלוח את התהליכים הבירוקרטיים שנדרשים בקלות יותר. החלום שלי הוא לגרום למיזם הזה להצליח שכל ילד וילדה יבדקו לאוטיזם ושהורים יוכלו לעזור לילדים שלהם בצורה אפקטיבית. המשמעות היא כמובן רחבה מאוד: מהילד/ה, למשפחה הקרובה, לקהילה ולחברה בכללותה. בעוד חמש שנים אני רואה את עצמי כמנכ"לית של חברה גדולה וגלובלית שעושה שינוי אמיתי בעולם". 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: