יום שבת, 25 במאי 2019, כ' אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

הדביק מודעות על לוח מודעות ונקנס ב-1,000 ₪

שמרו על החוק והימנעו הקנסות: בית משפט השלום ברחובות הטיל קנס בסכום של 1,000 ₪ על תושב יבנה שתלה מודעות ללא היתר ובכך עבר על החוק לשמירת הניקיון. חוק העזר העירוני אוסר הדבקת מודעות באופן עצמאי וללא היתר העירייה.

פורסם בתאריך:


מדובר במקרה שהתרחש בחודש ספטמבר 2017 בשדרות דואני, במסגרתו תלה התושב מודעות על לוח המודעות העירוני מבלי שקיבל אישור על כך. צוות הפיקוח העירוני הבחין בתושב בשעת מעשה, בעקבותיו הוגש דו"ח בסך 500 ₪. התושב הודיע כי ברצונו להישפט על העבירה.

 

בדיון שנערך בפני השופטת אדנקו-סבחת חיימוביץ, הסתבר כי התושב שילם אגרה עבור הדבקת 40 מודעות אותן ביקש לתלות. על-פי הנוהל, על-מנת להדביק מודעה יש צורך למסור את המודעות לעירייה אשר מבצעת את ההדבקה במועדים קבועים כאשר הדבקת מודעות באופן עצמאי אסורה בהחלט. במהלך הדיון הוצג סרטון בו נראה התושב תולה בעצמו את המודעה על לוחות המודעות. בדיון מסר התושב גירסה לא עקבית לגבי נסיבות האירוע. שופטת בית המשפט דחתה את הגרסה שמסר וקבעה שהיא עומדת בסתירה לנוהל הקיים בעירייה לתליית מודעות וכי לא עלה בידו של התושב לעורר ספק כי בעניינו התקיים תרחיש אחר. השופטת קבעה כי העירייה הוכיחה מעל לכל ספק סביר כי התושב תלה מודעות שלא כדין והרשיעה אותו במיוחס. בגזר הדין קבעה השופטת כי אין מחלוקת שהתושב שילם את האגרה לתליית המודעות, אך הפעולה מתבצעת על-ידי העירייה ולא ניתן היתר לתושב לעשות זאת באופן עצמאי. לאחר שנתנה דעתה לטיעוני הצדדים גזרה השופטת על התושב קנס בסך 1,000 ₪.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: