יום חמישי, 09 ב 2021, ה' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 054-2425199

הכל פוליטיקה ביבנה

הכל פוליטיקה ביבנה, פוליטיקה ביבנה, בחירות ביבנה, בחירות 2018 ביבנה,עיריית יבנה, ראש עיריית יבנה, דובר עיריית יבנה

הושק מטה יוצאי קהילת אתיופיה ביבנה

אתמול הושק המטה בביתה של ראשת מטה כחול לבן ביבנה, רונית ארנפרוינד

פורסם בתאריך:


 

יהדות אתיופיה עלתה לארץ מציונות וחיבור עמוק ליהדותם שנשמרה לאורך שנים רבות. יהדות שמאמינה בארץ הקודש ורצון עמוק לשילוב בחברה הישראלית.

בשנים האחרונות עלה זעמתם של צעירי הקהילה והגיעה למחאות ארציות כנגד השלטון המרכזי והרשויות בטענה לקיפוח, הדרה במוסדות חינוך ואכיפה גזענית. הנתונים מלמדים כי הקהילה מונה כ 1.5% מאוכלוסיית המדינה ואילו בבתי הכלא לנוער וצעירים יושבים כ 40% מבני הקהילה, עובדה מצמררת המעידה על כישלון מהדהד של קליטת הקהילה בארץ.

מבוגרי הקהילה הכירו תודה לשלטון הליכוד לאורך שנים ונמנעו מלצאת למחאות ציבוריות גדולות, אלא שלאורך השנים צעירי הקהילה שגדלו בארץ החליטו להביע את זעמם שהצטבר לאורך השנים, כולנו ראינו חווינו ונוכחנו לראות ולשמוע בכל הארץ את הכאב והזעקה במחאה האחרונה. 

זעקת הגזענות כנגד הקהילה לא פסחה גם על יבנה, לפני כ 4 שנים נדרש מאבק שרונית ארנפרוינד  הובילה אותו יחד עם ח"כ פנינה תמנו שטה ושר החינוך דאז הרב שי פירון מיש עתיד, על הסירוב לקבל את ילדי הקהילה בבית הספר סיני ובאולפנה.  

ביבנה חייה ופועלת קהילה גדולה של יוצאי אתיופיה, בעבר הוקם מטה צעירי הקהילה על ידי יש עתיד ואתמול הושק מטה חדש-ישן של כחול לבן, בביתה של רונית ארנפרוינד, ראשת מטה כחול לבן ביבנה, חברת מועצה לשעבר, שלא הפסיקה לפעול למען תושבי העיר ותושבי הקהילה לאורך כל השנים. 

"אין ספק שהצעירים הינם עתיד ההנהגה של הקהילה, הם ישראלים לכל דבר ועניין, גדלו בארץ ומבינים את השפה החברתית-ציבורית ופוליטית יותר מהמבוגרים ולכן נכון לתת להם להיות בקדמת הבמה ולהגדיר בקול ברור ומדויק את צרכי הקהילה לטובת שילובם המלא בחברתנו. אתמול הצטרף לפגישתנו מי שהיה ח"כ בליכוד אללי אדמסו והיום פועל בכל הארץ עם ח"כ פנינה תמנו שטה. אני מברכת את הצעירים שהבינו שהלך הרוח "שנושב" מהשלטון איננו גזרה משמים והחליטו לקחת את גורלם בידיהם וככל שידרש כולנו נתמוך ונעזור בקידום צרכיהם, כפי שהם יגדירו". 

"מבין חברי המטה ביבנה נימנים: יהודה וורטאו ביטאו, לירון ארקה טסמה, יוסף קאסה, וורטאו סבהט ויוסי מקוננט, כל מי שמעוניין להצטרף מוזמן ליצור קשר עם יהודה ווראטו ביטאו  050-2648594 או/ו עם לירון ארקה 053-5223809".   

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: