יום רביעי, 12 בספטמבר 2020, כ"ב אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הכל פוליטיקה ביבנה

הכל פוליטיקה ביבנה, פוליטיקה ביבנה, בחירות ביבנה, בחירות 2018 ביבנה,עיריית יבנה, ראש עיריית יבנה, דובר עיריית יבנה

הכנס השנתי של עמותת "לשם שמיים יבנה"

ערב מתנדבים עם ציון בן לולו ואלי מזוז נערך לאחרונה באשכול הפיס ביבנה

פורסם בתאריך:


 

בשקט בשקט, בזמן שרוב תושבי יבנה העבירו ערב שקט בבית, גדשו את אולם אשכול פיס ביבנה, עשרות משפחות: גברים ונשים , שדבק חזק מאוד מאחד ביניהם והוא העשייה והנתינה למען האחר. בתחילת השבוע התכנסו עשרות מתנדבים מעמותת לשם שמים יבנה, לכנס השנתי, שהפך כבר למסורת נאה. 

גרעין "לשם שמים" הוא היחיד מסוגו בעיר. הגרעין, שנולד מתוך רוח התנדבות של תושבי העיר, רואה במגורים המשותפים בעיר כהזדמנות לחיים מתוך ערבות הדדית ורצון להיטיב עם החברה כולה. הגרעין כולל משפחות וותיקות וצעירות כאחד שמעוניינות להכניס לחייהם תוכן רוחני וחברתי. הגרעין הוקם לפני כעשר שנים ופועל ברוח משנתו של הרב קוק סביב רעיון הנתינה, האחווה והכבוד ההדדי. הגרעין מושתת על ערכים התורה, העבודה וגמילות החסדים ולרוח זו מתווספים המתנדבים והפעילויות השונות והמגוונות בעיר. בגרעין פועלות וועדות שונות האחראיות על מגוון נושאים הנמצאים בסמכותן כגון : חינוך, גיבוש , קהילה, גמ"ח חסד, בית מדרש, פרסום, כספים ועוד. בין הפעילויות השונות שמקיים הגרעין ניתן למצוא גם ערבי נשים, שבתות קהילה, לימוד תורה הורים וילדים, חלוקת סלי מזון לנזקקים, טיולי גיבוש משפחות, ארוחות ליולדות אירועי קהילה שונים בשיתוף העירייה והרשת למתנ"סים ועוד ועוד. כמו כן הגרעין מפעיל  בית המדרש ערב ובו שיעורי תורה מגוונים לגברים ,לנשים ולילדים ובונה קומה רוחנית נוספת בגרעין. בית המדרש  פועל בית הכנסת "אוהל משה" תחת הנהגתו של הרב אריה סעדיה.  

את הערב החגיגי פתח חבר מועצת העיר, מר אלי מזוז, ממייסדיו של הגרעין התורני ביבנה. אלי, שלא הצליח להסתיר את התרגשותו מהמעמד המכובד, דיבר על ייחודיותו של הגרעין, החשיבות של כל אחד מהפעילים והמתנדבים היוצרים יחד פסיפס מלא צבעים וגוונים המלאים נתינה ועשייה כל אחד בתחומו. אלי סיפר על הדרך הארוכה שעבר הגרעין שנוסד לפני כ10 שנים וקרא לחברים להמשיך ולחלום בגדול ולהמשיך לפתח את הפעילויות והתחומים השונים יחד. מזוז הודה לראש העיר מר צבי גוב ארי, ליו"ר ועד העובדים מחזיק תיק תרבות יהודית מר ציון בן לולו ולאור אמיתי רכזת המתנדבים בעירייה על התמיכה והשותפות. כמו כן נשא דברים הרב משה מליחי שהדגיש את יחודיותו של הגרעין השליחות המפעמת בחבריו ואת העובדה שהכל נעשה "לשם שמים" ובהתנדבות מלאה.

בהמשך הערב דיבר מר ציון בן לולו, יו"ר וועד העובדים ביבנה, ,רכז המתנדבים לשעת חירום ואחראי על תרבות יהודית בעיר. ציון סיפר לקהל על העונג שיש לו בעבודה המשותפת עם מתנדבי הגרעין ושיבח על רוח ההתנדבות המפעמת בליבם של המתנדבים  שעושים פעולות רבות למען רווחת תושבי העיר כולה ועל חשיבות ההתגייסות למען העיר גם בעיתות חירום.

נציגת הגרעין רחלי דדוש סקרה בפני המשתתפים את פעילות הגרעין בשנה האחרונה בתחומים השונים ומיד לאחר הסקירה התפצלו חברי הגרעין לוועדות השונות והחלו שיח משותף סביב שולחנות עגולים על הדרכים השונות בהם ניתן להרחיב ולהעמיק את הפעילות ההתנדבותית של הגרעין בעיר. בתום הערב סיכמו ראשי הוועדות השונות את הערב כמוצלח במיוחד וזאת לא לפני שנהנו ממופע מיוחד של אמן חושים שעסק גם בנושא הגברת המוטיבציה לחולל שינוי.

חבר הגרעין אביאל דדוש הודה בשם חברי הגרעין לכל הפעילים הרבים מתנדבים במהלך השנה וכן לכל מי שעמל קשה בארגון הערב המיוחד.

כעת נותר להמשיך ולמנף את העשייה המבורכת בעיר ולהמשיך ולקלוט משפחות חדשות שמגיעות לעיר ומחפשות קהילה תורנית ורוחנית להשתייך אליה.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: