יום חמישי, 16 באוגוסט 2020, כ"ד תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

נדל"ן ביבנה

נדל"ן בנייה פרויקטים ביבנה,דירות להשכרה ביבנה, דירות למכירה ביבנה, עסקאות נדל"ן ביבנה

המהפך בחיים של תומר פדרמן

אירוע אחד משמעותי שינה את קו המחשבה של פדרמן תומר, אדריכל  מנס ציונה

פורסם בתאריך:


חודשים ארוכים תכנן תומר את מבני מתחם בית חב״ד המרכזי בנס ציונה. כולכם זוכרים בוודאי את תהלוכת חנוכת בית כנסת חב״ד "אור אברהם" והכנסת ספר התורה אשר התקיימו בנס ציונה. אחד האנשים אשר עמד מאחורי הקלעים של העשייה החשובה ותרם תרומה משמעותית לקידום הפרויקט, נותר למשך כל הדרך בעילום שם.

כמו בכל תחום בחייו, נוהג פדרמן לפעול על הצד הטוב ביותר. כךבחר בשנת 1995 את אחד המוסדות המובחרים בעולם להעמקת לימודיו בתחום הארכיטקטורה, ונסע ל״רוברט גורדון יוניברסיטי" אשר בסקוטלנד, לשם השלמת לימודיו האדריכליים והתמחות באדריכלות ירוקה. מאז הספיק לתכנן בתים פרטיים ומוסדות חינוך רבים בנס ציונה וסביבותיה, תכנן את רשת "מוסדות ויזיניץ" בירושלים ועוד. כעת עוסק האדריכל הנדיב בין השאר, במתן חוות דעת מקצועית לבנק מסחרי גדול , וכמובן כל הטיפול מול הרשויות בהוצאת היתר בניה. כל זאת, תחת קורת גג של "פדרמן אדריכלים", בנס ציונה. "מילות הערכה רבות עוברות במחשבותיי, כל עת שמוזכר שמו של האדריכל תומר פדרמן", אומר הרב שגיא הר שפר, רב קהילת חב״ד בנס ציונה דאז. "אילולא איש יקר זה, היתה מלאכת המהפך של המתחם בביאליק 2, נעשית בלתי אפשרית. עבודה מקצועית ואדיבה אשר עשה עבורנו בהתנדבות מלאה, הותירו במקום רושם תמידי לטוב ליבו של האיש. כעת, מספר ימים אחרי חנוכת בית הכנסת חב״ד ״אור אברהם ״, לב ליבו של מתחם בית חב״ד נס ציונה, הגיע הזמן להסיר את פרגוד העילום ולומר תודה. תודה על המלאכה הרבה והמקצועית שהעניק תומר פדרמן לקהילה המקומית ועל המחשבה הטובה שעמדה מאחור. מחשבה טובה - שסייעה להפוך חלום למציאותי".

לפני 14 שנה תפס את פדרמן אירוע משמעותי ומצער ללא הכנה מוקדמת. זוג אדריכלים צעיר, משפחה רגילה , שגרת חיים נורמלית ופתאום out of the blue במהלך חופשת הלידה של אשתו, היא קיבלה אירוע מוחי. זה ממש קרה ביום בהיר. היא ישבה על הספה בסלון והרגישה כאבי ראש חזקים במיוחד וריצודים בעיניים. רוני הקטנה שלו, בת שבועיים בכתה מרעב וטל לא יכלה לזוז ולקום להניק אותה. כל הפלג השמאלי של הגוף היה משותק. "מיד הזעקתי אמבולנס, הדקות נראו נצח... ומהנקודה הזו השתנו חיינו- טל היתה מאושפזת שנה שלמה  בבית החולים ובבית לוינשטיין על כיסא גלגלים ואני אדריכל שמתמודד עם מציאות חדשה וצריך לדאוג לתינוקת בת שבועיים ותינוקת בת שנתיים לבדי. זו הייתה תקופה מאוד מאתגרת ולא פשוטה".

איך עברת את זה?

למזלי יש לי משפחה תומכת מאוד עזרה לי עם הבנות וטיפלה בהם במסירות רבה.

איך נוצר הקשר עם חבד?

 "בתקופת האשפוז של אשתי פנו אליי  מחב"ד במטרה להפוך מחסן לבית כנסת וחנות למכירת תשמישי קדושה  בקשת הלקוח היתה  לתכנן בית תמחוי. באותה תקופה התפללתי לאלוהים וביקשתי ממנו שיציל את אישתי מסכנת חיים- בתקופה הזו הרגשתי צורך לתרום ולתת לאוכלוסיה מוחלשת. כך הגעתי לתכנן את בית הכנסת בהתנדבות והצלחתי להגשים חלום.

ככל שהמשרד צבר ניסיון החלו לזרום פרויקטים רבים, לאחר שהסיפור האישי שלי החל להתפרסם - התחלתי לקבל פניות בנושא נגישות ובאופן טבעי התמקצעתי בתחום הנגישות -בנוסף להיותי אדריכל בעל תואר שני באקולוגיה, אני מתמחה בתכנון אדריכלות מתו'ס- מבנים תשתיות וסביבה. המשרד שלנו שונה ממשרדי אדריכלים אחרים בכך שהוא נותן את סך כל השירותים תחת מטריה אחת".

מהמשבר יצאת מחוזק.

 "המשבר הרפואי של אשתי גרם לי להיות רגיש לאוכלוסייה מוגבלת,  לחשוב אחרת  ולתכנן עבורם פתרונות יצירתיים לצד המגבלה. החלום שלי כאדריכל שכל אדם בעל מוגבלות פיזית יוכל להתנהל בביתו באופן עצמאי ולנהל שגרת חיים רגילה. כיועץ מבנים, תשתיות וסביבה פעמים רבות אני נתקל במצבים של אנשים עם מוגבלות כלואים בביתם ולא יכולים לצאת החוצה בשל סביבה ומוסדות ציבור לא נגישים.  מקווה שבעתיד המדינה תכיר בצורך שלהם למצוא פתרונות יצירתיים ולתת מענה לאנשים עם מוגבלות  לאפשר להם להגיע מפתח ביתם ועד לכל מקום ללא מכשולים בדרך ".

היתה זו החלטתו של האדריכל תומר פדרמן, אשר הגיע לפני 19 שנה מנתניה, אלינו לנס ציונה, להירתם בצנעה אל פרויקט הקמת מתחם בית חב״ד במרכז נס ציונה. בהתנדבות גמורה נטל את מלאכת התכנון של המבנים, על אף האתגר והקושי שהמתחם העמיד בפניו. שכן לא קל להפוך חנות רהיטים לבית כנסת קהילתי, חנות לחומרי בניין למטבח תעשייתי של בית תמחוי לנזקקים, מסעדה למשרדי בית חב״ד ומכון סת"ם... כך אדר' תומר פדרמן, צעיר בן 44, מצא זמן בין עיסוקיו הרבים וזמנו הפרטי עם משפחתו ושתי בנותיו, לתרומה מקצועית ואדיבה לקהילה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: