יום רביעי, 11 ב 2019, י"ג כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

בריאות הגוף והנפש ביבנה

בריאות הגוף והנפש, בריאות ביבנה, קופות חולים ביבנה, מרפאות ביבנה, בית מרקחת ביבנה, בתי מרקחת ביבנה, פסיכולוג ביבנה, פסיכולוגים ביבנה

המהפך המרשים של עומר

עומר דהן מיבנה כבר הגיע למשקל של 160 ק"ג בגיל 16. לפני 5 שנים, בדיוק עם השחרור מהצבא, החליט לעשות שינוי בחייו. הוא הגיע למכון "פרופיט", קיבל ליווי ותכנית אישית צמודה והיום הוא 'באדיבילדר' מקצועי עם מסר ברור לאותו נער שהיה לפני עשור.

פורסם בתאריך:


עומר דהן מיבנה בסך הכל בן 26 אבל מאחוריו מאבק של שנים עם משקל גופו, דימוי עצמי נמוך, הצקות והעלבות מבני גילו עד לניצחון הגדול כפי שהוא מגדיר זאת. כדי להבין את סיפורו של עומר יש לחזור אחורה ארבע עשרה שנים. "הכל התחיל בגיל 12 כשעברתי דירה והתרחקתי מכל החבר'ה בשכונה" נזכר השבוע עומר בתחילת ההתדרדרות שלו. "פתאום לא היה לי יותר כדורגל, תופסת, מחבואים, או מעשי קונדס עם החברים שהיינו מצלצלים לשכנים ובורחים". הוא התחיל להסתגר בחדרו ואת רוב זמנו העביר לבדו מול המחשב, פלייסטיישן, טלוויזיה ובעיקר הרבה אוכל. "הייתי אוכל כמו 3 נהגי משאיות בארוחת צהריים, ורק ג'אנק פוד, הכל מהכל כל יום המבורגרים ב'מקדונלדס', כריות נוגט ובכמויות אדירות".

עומר החל לטפס במהירות במשקל. בהתחלה היה מה שנקרא "בריא" אבל אט אט הוא חצה את סף המשקל הממוצע לבני גילו ובגיל 16 הצביע המשקל על 160 ק"ג. מעבר למגבלות הפיזיות החל עומר לסבול יותר ויותר מבני גילו. "לא קל לגדול בגיל כזה כשאתה סוחב איתך מטען כל כך כבד של 160 ק"ג. תוסיפו לכך הרבה הערות מעליבות מדי יום, הרבה דחייה מהחברה בקיצור רצח של התדמית העצמית" נזכר השבוע עומר בתקופה ההיא.

עומר הספיק לסיים את בית הספר התיכון ולהתגייס לצבא אך רק לאחר שהשתחרר החליט לעשות מהפך בחייו. "יום בהיר אחד, פתאום נשרטתי. נשבעתי לעצמי שאני עושה מהפך ומכוון למטרה שתהפוך אותי למה שתמיד דמיינתי את עצמי בראש". כצעד ראשון הוא הגיע למכון "פרופיט" ביבנה שם קיבל תכנית אישית וליווי צמוד של מאמן אישי שראה את הלהט בעיניו של עומר והחליט לצאת איתו למסע.

דהן החל להתאמן 5-6 פעמים בשבוע, החל להרים כבד ולאכול כמו מכונה מסביב לשעון. הוא הכניס לאימונים את כל הזיכרונות הכואבים מהילדות. "מה שהחזיק אותי לאורך כל הדרך היה הכאב מהילדות, תמיד שהיה לי קשה נזכרתי בהערות שהאנשים היו זורקים לי ובעקבותיהם המבטים שמיד מופנים אליך". האימונים של עומר כללו צרחות, צעקות ופציעות אבל היו שקולים ומדויקים ממש כמו מתמטיקה והתוצאות הגיעו די מהר. שנה אחרי שנה הוא השתפר והתחזק עד שהפך ל'באדיבילדר' מקצועי ואפילו זכה לקבל "מנוי כבוד" מרשת "פרופיט" על הדרך המרשימה והמהפך שעשה בחייו. דהן אמנם נמצא כיום "בשייפ" נהדר אבל לא שוכח את הימים ההם כנער שמן ומבקש להעביר מסר ברור לנערים ונערות דומים ל'עומר שלפני המהפך': "עבודה קשה משתלמת. תאכלו בריא והכי חשוב תאמינו בעצמכם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: