יום חמישי, 13 בספטמבר 2020, כ"ג אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

ספורט ביבנה

ספורט ביבנה , ספורט ביבנה והסביבה, כדורגל ביבנה, כדורסל ביבנה, מכבי צבי יבנה, עירוני יבנה

הסתיימה עוד עונה

תכנית הכדורגל לילדים של עמידר החדשה ושער שוויון בעיר יבנה סוגרת שנה מוצלחת 

פורסם בתאריך:


 משרד הבינוי והשיכון באמצעות עמידר וארגון 'שער שוויון' הובילו גם השנה את פרויקט קבוצות הכדורגל, במסגרתו נהנו מאות ילדים מהדיור הציבורי ברחבי הארץ מפעילות ספורטיבית וחינוכית גם בתקופת הקורונה.

תכנית הכדורגל של עמידר החדשה, שהינה זרוע הביצוע של משרד הבינוי והשיכון, באמצעות ארגון שער שוויון חותמת שנת פעילות מוצלחת בעיר יבנה. זו השנה החמישית בה התוכנית יצאה לפועל וסיפקה עבור הילדים אימוני כדורגל שבועיים וכן, מפגשי תגבור לימודיים אשר שילבו סיוע בהכנת שיעורי בית. מטרת הפעילות היתה להעניק למשתתפים כישורים לימודיים וחברתיים באמצעות הכדורגל תוך שימת דגש על ערכים כגון: התנהגות ספורטיבית, חברות, עבודת צוות ומנהיגות.

גדי נגטו ממתנ"ס סולומון סיפר על התוכנית: "קבוצת הכדורגל במתנ"ס בית סולומון פועלת מזה 3 שנים והילדים מצפים לאימונים. התוכנית מעסיקה אותם ומעשירה להם את שעות הפנאי. מאמן הקבוצה אושרי, יליד העיר יבנה, הביא את הקבוצה להישגים יפים כאשר בשנה שעברה זכתה הקבוצה במקום הראשון בטורניר הארצי. הטורניר האחרון השנה התקיים ביבנה במעמד סגן ראש העיר מר אהוד ויצמן, במסגרתו היא העפילה לחצי הגמר."

כאמור, מאות ילדים המתגוררים בדיור הציבורי ברחבי הארץ נהנו לאורך השנה מהתוכנית ששילבה אימונים, סיוע של מדריכים ובני שירות בהכנת שיעורי בית וכן, גיבוש חברתי מעצים. פעילותה של תכנית הכדורגל נמשכה גם בצל תקופת הקורונה, זאת באמצעות תקשורת מקוונת על ידי תרגילים ומשימות שהוכנו עבור הילדים במטרה להנעים את זמנם.

פרויקט הכדורגל הקיף לאורך השנה 14 קבוצות ב-9 ערים שונות, בהן: דימונה, באר שבע, רמלה, יבנה, עכו, צפת, נוף הגליל, שלומי וירושלים. כמו בליגה מקצועית, הקבוצות שיחקו בתלבושות ובתחילת השנה, כשעוד היה ניתן, אף נערכו טורנירים מחוזיים בין הקבוצות.

"שער שוויון" הוא ארגון חינוכי, חברתי וספורטיבי השואף להקנות מסגרת מועילה לילדים ונוער באזורי הפריפריה החברתית של ישראל. הארגון מפעיל קבוצות המשלבות אימוני כדורגל וטורנירים חודשיים לצד מרכזי למידה לתגבור לימודי ופעילויות חינוכיות להקניית ערכים. במסגרת הטורנירים המחוזיים פוגשים החניכים שחקנים מיישובים אחרים ונחשפים לגיוון החברתי בישראל. בשנת הפעילות האחרונה, שנת העשור של הארגון, השתתפו בתוכנית "שער שוויון" כ- 4,500 ילדים ונערים, גילאי 9-16 בכל רחבי ישראל.

לצד ההשקעה בתחזוקת הדיור הציבורי ובהגדלת מלאי הדירות ובהתאם למדיניות משרד הבינוי והשיכון, מפעילה עמידר החדשה באמצעות אגף קשרי קהילה את תוכניות "עמידר בקהילה" בשיתוף הרשויות המקומיות לטובת הרחבת השירותים החברתיים לדיירי הדיור הציבורי ולרווחתם, בין היתר על ידי קיום תוכניות לכלל קהלי היעד ובהן גם תכנית הכדורגל בשיתוף ארגון "שער שוויון".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: