יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הכל פוליטיקה ביבנה

הכל פוליטיקה ביבנה, פוליטיקה ביבנה, בחירות ביבנה, בחירות 2018 ביבנה,עיריית יבנה, ראש עיריית יבנה, דובר עיריית יבנה

הרכב ועדות העיר שונה

בישיבת מועצת העיר הובא לאישור הרכב ועדות חדש ומעודכן

פורסם בתאריך:


רועי גבאי, חבר מועצת העיר, התעקש על כך כי אינו זוכה לייצוג הולם בוועדות העיר והתריע זאת בישיבת מועצת העיר הראשונה. בישיבת מועצת העיר השנייה, שהתקיימה בשבוע שעבר, מועצת העיר הביאה לאישור הרכב ועדות חדש ומעודכן בהתאם לדרישותיו של גבאי.

 

מועצת העיר אישרה את מינוי הוועדות בישיבה הראשונה אך גבאי, שהתנגד להרכב הוועדות המוצע, הגיש מכתב ובו השיג על כל ההערות והמינויים שאינם עומדים בלשון החוק. "כבר בישיבה הראשונה, מצאתי עצמי מתמודד עם הצעה למינוי ועדות עיר מרכזיות שסיעתי לא מיוצגת בהן על אף הנדרש בחוק. עמדתי על זכותנו להיות חלק מוועדות העיר כי זהו עניין חוקי על מנת שנוכל לייצג את הציבור כנדרש", אמר גבאי והמשיך: "לינה שרון ואני נייצג את הציבור בוועדות העיר בהתאם לדרישותיי וכמתבקש בחוק. התראתי על העניין כבר בישיבה וצר לי שמועצת העיר הצביעה בניגוד לחוק וכולי תקווה שמעתה חברי המועצה לא יצטרכו לעמוד בסיטואציות שכאלה. כנציגי ציבור עלינו לכבד את החוק, ואני שמח שדבריי התקבלו כמתבקש".

על פי פקודת העיריות, הרכב ועדות העיר נקבע על ידי ראש העיר אך נדרש ממנו להתאים את ההרכב הסיעתי בכל ועדה להרכבה היחסי במועצה כולה. מתוך כך גבאי דרש שסיעתו "יבנה במרכז" תהיה מיוצגת בוועדות המרכזיות בעיר על אף שראש העיר לא שיבץ את סיעתו מלכתחילה. "היועצת המשפטית קיבלה את טענותיי ואכן הרכב הועדות שונה בשמונה מתוך תשעת הסעיפים שדרשתי. בוועדת משנה לתכנון ובנייה עדיין ישנו ייצוג חסר של סיעתי, ובניגוד לאמור בחוק, אך לא אוותר ואמשיך עד אשר אמצא פתרון. אינני מבין מדוע ראש העיר וחברי הקואליציה חוששים ממני. הרי יש להם רוב בכל סיטואציה ומקומי בוועדת תכנון ובנייה יכול רק לסייע ולתרום לפעילות העיר. אם ירגישו שאינם מסכימים איתי הרי שיוכלו להצביע נגד. אין הסבר הגיוני לדבר מלבד ענייני פוליטיקה שרק פוגעים בייצוג הולם של תושבי העיר".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: