יום ראשון, 16 ביוני 2019, י"ג סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חינוך וקהילה ביבנה

חינוך ביבנה,בתי ספר ביבנה,גנים ביבנה,מחלקת החינוך ביבנה,נוער ביבנה,חינוך מיוחד ביבנה,חופש גדול ביבנה,חוגים ביבנה,קהילה ביבנה והסביבה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

"השנה לא משאירים אף אחד רעב בחג"

הרבנית חנה אביטן הפכה את גמילות חסדים שלה למפעל חיים. השנה היא זקוקה יותר מתמיד לעזרת הציבור ומקווה שאף משפחה לא תישאר רעבה בראש השנה

פורסם בתאריך:


 

הרבנית חנה אביטן כבר 40 שנה דואגת מידי חג למי שידו לא משגת, הגמילות חסדים שלה והנתינה זה משהו בלתי נתפס. אין יום שהיא לא עוזרת למשפחה כזו או אחרת והיא מקריבה עצמה למען התושבים, גם במחיר הבריאות הרופפת שלה. הבית שלה הוא כמו חמ"ל, אליו מגיעים וממנו יוצאים עשרות אנשים ביום, בפרט בתקופה זו שלך החגים.

 

את יכולת הנתינה היא למדה מבעלה ז"ל, כפי שהיא מספרת: "בעלי היה שוחט, כולם הכירו אותו, עוד מהתקופה שגרנו בנאות שז"ר, הוא היה אוסף מעשרות ותמיד היה דואג למעוטי היכולת ולאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם. כשהוא נפטר זה היה טבעי ומובן מאליו שאמשיך בדרכו".

הבית שלה כבר מזמן הפך לבית תמחוי, אליו נוהרים תורמים רבים שבאים להעניק, רובם הגדול במתן בסתר, במקביל מגיעות משפחות כדי לאסוף מזון.  מידי שבת היא דואגת לסלי מזון מפנקים לכ-20 משפחות, היא גם דואגת במהלך השנה לערוך בר מצוות לילדים שלא יכולים להרשות לעצמם לרכוש תפילין או לחגוג כמו שצריך את המאורע החשוב.

בראש השנה, פסח ובפורים היא מחלקת כ-230 מנות. השנה בשל צפיפות הזמנים והעובדה שילדי בית הספר חוזרים לספסל הלימודים סמוך מאוד לחג, היא חוששת שלא תצליח לאסוף את המצרכים שמגיעים אליי מידי שנה.

"השנה ככל הנראה יהיה קשה להעזר בילדי בית הספר, אף על פי שיש המון שיתוף פעולה וכולם עוזרים, אני קוראת לציבור שיפתח את ליבו למען המשפחות וילדיהם ושיתרמו ככל יכולתם. חשוב לי שאף משפחה לא תישאר רעבה בחג".

חנה שנמצאת כל יום כבר שנים בקבר רבן גמליאל, מקווה שגם השנה תצליח לספק את חבילות המזון לנזקקים שמחכים לכך, חשוב לציין שהרבנית עברה מספר ניתוחים בשנים האחרונות ואף על פי שהיא לא בקו הבריאות, היא ממשיכה בחירוף נפש לפעול למען הציבור במלוא המרץ.

"ברוך השם גם שקשה לי, יש לי המון מתנדבים שעוזרים לי, אני לא יכולה להפסיק, מדובר בשליחות עבורי. רוצה להגיד שבראש השנה מרבים בתשובה, צדקה ותפילה, מעבירים את רוע הגזרה ובמיוחד צדקה למשפחות נזקקות. הקדוש ברוך הוא יחזיר לכל התורמים ויחשיב להם את זה כקורבן בעזרה. רוצה להודות לכולם ולאחל שנה טובה לכל בית ישראל ושכולם יזכו לכל הברכות, ממנו ומהמשפחות שיגיעו לקבל את החבילות. שנה טובה ומתוקה לכולם.

למעוניינים לתרום, ניתן להתקשר לטלפון - 0502748062

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: