יום חמישי, 16 באוגוסט 2020, כ"ד תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

פרשת השבוע ביבנה

הרב סתיו , דבר תורה , פרשת שבוע

"התורה היא של כולם"

למעלה מאלף משתתפים באירוע לרגל סיום כתיבת ספר התורה המהודר של כלל ישראל 

פורסם בתאריך:


 

תחת הכותרת "התורה היא של כולם" התקיים טקס הכנסת ספר התורה שלמעלה מ-150 אלף יהודים נטלו חלק בכתיבתו. בסעודת המצווה המפוארת עם תפריט גורמה מהדרין, נהנו המשתתפים ממופע מיוחד של גדול הזמר החסידי אברהם פריד ולהקתו שאירחו את הזמר והיוצר ישי ריבו.

בתחושת התרגשות של מצווה התכנסו כאלף איש לחגוג בשמחת התורה לרגל סיום כתיבת ספר התורה המהודר לטובת כלל ישראל תחת הכותרת "התורה היא של כולם", כאשר ספר התורה עצמו יוכנס ברוב פאר והדר לציון הרשב"י במירון.

המיזם המיוחד היה לאחר שמס' יהודים יראי שמים קיבלו החלטה להוסיף זכויות לעם ישראל ולכתוב ספר תורה על פי מיטב ההידורים, גם כאלה שלא נראו בעבר, וכל זה על מנת לזכות את עם ישראל. אחד מההידורים שאומצו בספר התורה היה כתיבתו על גבי קלף עשוי מעגל צעיר שנשחט כהלכה – דבר אשר קשה להשגה ומהווה הידור רב על פי ספרי הקדמונים.

לאחר ההחלטה על כתיבת ספר התורה נשכר סופר סת"ם ירא שמים שגדולי ישראל סמכו את ידיהם עליו ובמשך שנים נכתב ספר התורה ע"פ כל ההידורים ההלכתיים.

בשבועות האחרונים השתתפו גדולי ישראל שליט"א בכתיבת אות בספר התורה המהודר.

כעת, עם סיום כתיבת ספר התורה, התקיים האירוע בהשתתפות המוני בית ישראל, אירוע שהוגדר כהכנסת ס"ת שיתופית שטרם נראתה כמותה. 

לאחר כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה, התקיים ערב יוקרתי ומיוחד לכבודה של תורה בשילוב סעודת מצווה מפוארת ויוקרתית עם תפריט גורמה בכשרות מהדרין כשגדול הזמר החסידי אברהם פריד ולהקתו יחד עם הזמר והיוצר ישי ריבו הנעימו בשירי כיסופין ושמחה. 

בסיום האירוע המכובד והיוקרתי התפזרו המשתתפים בתחושת התרוממות הרוח והודו למארגנים על הערב הבלתי נשכח ועל כתיבת ספר התורה המהודר.

 

צילום חיים חי טוויטו

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: