יום שבת, 29 בפברואר 2020, ד' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הורים וילדים ביבנה

הורים וילדים, ילדים, יעוץ משפחתי, הורים, הורים וילדים ביבנה, יעוץ ביבנה, יעוץ משפחתי ביבנה

זמן איכות עם הילדים בבית

הנושא החם: החופש הגדול ממשיך ותופס מקום מרכזי בטורים של שלי מרציאנו...

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שלי מרציאנו

M.A - מנחת הורים בכירה

Shelly.koren123@gmail.com

כעת נעסוק ברעיונות נוספים לבילוי משותף עם הילדים.

כאמור בטור הקודם החופש ,עם כל הקושי הגדול, טומן בחוב הזדמנות נפלאה לזמן איכות עם המשפחה, לזמן בו הורים וילדים מבלים יחד זמן רב יותר מאשר בימים רגילים. 

בימי החופש הרבים הפעילויות המוצעות לבילוי משפחתי הן רבות ומגוונות:  בפארקים , במוזיאונים , בתערוכות , בבתי הקולנוע וכו' אך מצריכים הוצאות כספיות רבות ומאמץ גדול מצד ההורים לכן חשוב לאזן את אטרקציות החוץ בפעילויות בבית , ברוגע ,פעילויות חינמיות או עם הוצאות כלכליות מזעריות. 

 

להלן מספר המלצות לפעולות ופעילויות פשוטות שעוזרות לתכנן את זמן האיכות "ולהעסיק את הילדים "  ( אני כבר ניסיתי את רובן עכשיו תורכם... ) :

  1. ארוחות משפחתיות– דווקא בזמן החופשה בו אתם נמצאים יותר בבית נסו לסגל לכם הרגל לארוחה משפחתית סביב שולחן – זמן איכות מיטבי. שתפו את הילדים בתהליך הכנת הארוחה , סידור השולחן ופינויו . בעת הארוחה דאגו למסכים כבויים ועודדו את הילדים לשוחח ולשתף אתכם בסיפורים. 

  2. זמן בישול  משותף יש מספר מאכלים פשוטים, אפילו לי חסרת כישרון בישול שכמוני ☺   להכנה שהילדים יכולים לקחת בהם חלק ויש בהם מטרות רבות ונוספות שמושגות .

 למשל הכנת עוגה – השבוע קורן , בני בן ה7  ,התנסה בפעם הראשונה לבד בכל תהליך ההכנה ואני לא עזרתי כלל . הוא נכנס למתכון דרך אתר החיפוש במחשבו, ערך רשימת קניות של המצרכים ובא איתי לקנותם , והכין שלב אחרי שלב את עוגת הביסקוויטים הפשוטה ( שיצאה מאוד מאוד טעימה ) . בפעילות שכזו " הרווחנו " מטרות לימודיות כמו תרגול קריאה , הבנת הוראות ומעקב אחריהן, התנהלות כספית ותשלום עבור המצרכים , חיפוש באינטרנט וכמובן מטרות נוספות ורבות למשל של סדר וארגון ( כי היה צריך לנקות אחריו הכל.. ששש.. אל תגלו שניקיתי גם אני אחריו   ) .

  1. משחקי קופסא והרכבה  – ראו את הטור הקודם שפורסם בנושא.

  2. סידור תמונות באלבום – אני כל כך אוהבת את החופשים כי זה הזמן היחיד שאני באמת מנצלת לפיתוח תמונות וסידור אלבומים - תמונות הנשמרות בפלאפון ובמשפחות רבות לא מפותחות כלל. הקפידו לפתח את תמונות וערכו פעילות משותפת עם הילדים – סידור התמונות באלבום. פעילות שכזו מזמנת שיחה והעלאת זיכרונות מתוקים וכן מטרות קוגניטיביות/ שפתיות נוספות ( תיאור תמונה באופן מילולי, עיסוק בסדר כרונולוגי – מה קרה קודם ומה קרה אחר כך ...) וכמובן מזמנות קירוב וזמן איכות מהנה. 

  3. יצירות – גם פה אני לא יצירתית במיוחד למזלי לילדיי חוש יצירתיות יותר מפותח אבל אני נעזרת ביצירות קנויות, זולות ופשוטות להכנה עם הילדים או עם חומרים שיש בבית ורעיונות רבים מהאינטרנט הנפלא: השבוע הכנו סירה מקרטון חלב , צבענו וקישטנו מילאנו גיגית של מים והשטנו אותה ואת הבובות שלנו . 

  4. מטלות הבית – מה לעשות שמטלות הבית ( ניקיון , כביסות וכו' ) לא פוחתות בחופש והן רק מתווספות ומתווספות וגם להן צריך זמן בכל זמן האיכות .... אז למה לא לעשותן ביחד ?! כי הרי לצד זכויות רבות ופינוקים של החופש הגדול יש גם מטלות רבות בהם הילדים יכולים לקחת חלק פעיל. נצלו את החופשה לסידור ארונות וחדריי משחקים , למיון וזריקת צעצועים שלא צריך ( גני הילדים ישמחו לקבל בתחילת שנה ), תנו לילדים לתלות / להוריד כביסה ועוד מטלות תואמות גיל. השבוע הקירות שלי הרגישו את ידם הנפלאה של קורן ויהב שלי עת שנתתי להם לנקות אותם עם ספוג הקסם , תתפלאו כמה הם רוצים ושמחים מכך. 

מאחלת לכם המשך חופשה נעימה 

שלכם , שלי מרציאנו- מנחת הורים בכירה . 

לשליחת נושאים ושאלות לטורים הבאים . ניתן לכתוב לי במייל : shelly.koren123@gmail.com או להיכנס לדף העסקי " משפחה קורנת " .  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: