יום ראשון, 29 במרץ 2020, ד' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

צרכנות ביבנה

צרכנות ביבנה , כלכלת המשפחה ביבנה , צרכנות נבונה ביבנה , כסף ביבנה , אנשי עסקים ביבנה, עסקים ביבנה, עסקים נבחרים ביבנה

חני בחרה לחיות נכון

"אף אחד לא באמת המציא שיטה, אין אבקות קסמים ואין קיצורי דרך"

פורסם בתאריך:


חני בכר, בעלת המותג חני בכר – חיים בריא, בת 48 נשואה 26 שנים ליהודה ואמא לספיר (24) ונועם (20), היא גרה ברחוב וילקומיץ במרכז רחובות. בכר היא מנהלת חשבונות למעלה מ-20 שנים, ועדיין אוהבת את העבודה שלה כמנהלת חשבונות.

בגיל 40 החליטה שהיא רוצה ללמוד אימון בשביל עצמה ושם, תוך כדי תהליך הלמידה, התחילה תהליך של קילוף עצמי, תהליך שנגע בה בכל כך הרבה תחומים ובעיקר בתחום איתו התמודדה כל החיים, תחום ההרזייה. "כל חיי הייתי כמו אקורדיון עליתי וירדתי, ירדתי 20, עליתי 35, שוב ירדתי 30 עליתי 20 אף פעם לא הבנתי למה זה קורה לי, הרי אני יודעת הכל וכבר למודת נסיון, אז למה זה לא מצליח לי אני יורדת כל כך יפה ואז לשמור על הקיים. בום הכל נהרס. הרי אני אלופה בלתת עצות לאחרים ולהגיד להם מה צריך וכשזה נוגע אליי. כלום".

מה עשית?

" התחלתי ללמוד, הייתי כל כולי בתהליך ולאט לאט הבנתי תוך כדי הלימודים על מה זה יושב אצלי, מה קורה לי שם מבחינה רגשית, מה זה מפעיל אצלי, איזה אמונות תוקעות אותי מלשמור על הקיים ומשתלטות אצלי, איזה הרגלים תקועים שם שמבפנים לא באמת רציתי לגעת ולשנות, היה לי נח שהם יושבים שם ואני עוזרת להם עם התרוצים שלי".

נשמע טוב.

" אכן. לאט לאט נפתחתי לעצמי, קילפתי את עצמי והרשיתי באמת להוריד את כל המגננות והמסיכות שעטיתי על פניי. לאט לאט גיליתי מי זו חני האמיתית, לא חני האמא, האשה, הבת אלא חני מבפנים, חני עם כל החוזקות שבי, חני החזקה שמשיגה את כל הדברים שאני רוצה, חני שמודעת לכל הדברים המעכבים שבי ויודעת שאני אחראית לעצמי ולוקחת שליטה עליי ומנהלת את עצמי".

 ועל הדרך מה?

" ירדתי במשקל, כי זה היה שם, כבר לא היו חילוקי דעות עם עצמי, הסתרות, היו לי פתרונות, יש לי מודעות גבוהה, יודעת מה זה גובה ממני, מה הרווח ומה ההפסד שיהיה לי אם לא אתנהל בצורה הנכונה לי, למדתי לפתח גמישות, איזון והכי חשוב למדתי לאהוב את עצמי כמו שאני אפילו עם 10 ק"ג יותר (78 ק"ג), מסתכלת במראה ואוהבת מה שאני רואה, דבר שלא קרה שהייתי 68 ק"ג הייתי מסתכלת במראה ואומרת לעצמי איכס אולי אם ארד עוד קילו ארגיש יותר טוב, אבל לא, זה לא קרה, כי לא באמת אהבתי את עצמי".

לקחת את זה צעד קדימה.

"סיימתי את לימודיי והתחלתי ללוות נשים שהתחברו אליי וחוו את החוויה שאני חוויתי. בסופו של דבר אין חכם כבעל נסיון. הוספתי לסל הכלים שלי לימודי ייעוץ תזונה לאורח חיים בריא לאנשים בריאים, דבר המאפשר לי לבנות ולהתאים תפריטי תזונה לירידה במשקל מותאמים אישית לכל אחד ואחת המגיעים אליי. אני כבר למעלה מארבע וחצי שנים בתחום הליווי הפרטני, כשנתיים מנחה קבוצות הרזייה אינטימיות קבוצה של 7 נשים בלבד, נותנת מעטפת של תזונה ורגש, כל מתאמנת מקבל תפריט שפוי מותאים אישית לפי גובה, משקל וגיל, אני מאמינה שאפשר לאכול מהכל אך לא את הכל. אין אצלי איסורים, לא מאמינה בזה כל האיסורים למיניהם מביאים לייסורים והגוף בסופו של דבר נכנס למגננה וגובה את המחיר. אצלי מותר כמעט הכל, כמובן במינונים הנכונים, אני מאמינה בכך שאוכל היא אחת הנאות החיים אם לא ההנאה הגדולה וכל מה שאסור לא יחזיק לטווח הרחוק."

יהיו כאלה יגידו שזאת דיאטה.

"זאת לא דיאטה, עצם המילה עושה לי חלחלה, ועושה לא טוב בגוף, זו התנהלות נכונה לחיים בריאים. אני הייתי שם, אני יודעת מה זה להרגיש כך, ואני הדוגמא החיה והבועטת שזה אפשרי".

מה השיטה?

"שואלות אותי נשים מה השיטה שלך ? ואני עונה בכנות: בואי, אין באמת שיטה, אף אחד לא באמת המציא שיטה, אין אבקות קסמים ואין קיצורי דרך, יש שיטה אחת, והיא את. הרצון שלך לעשות, להיות ההחלטה להיות במקום של שינוי הקבוצה היא כח, השראה, יחד אנו מציפות דילמות נותנות מענה, ואני נמצאת שם בשבילן לתת את המענה כמעט 24/7 לכל דילמה וצורך שלהן, מפנקת אותן בקבוצות מטעמים מפנקים, מהירים ובריאים שיראו שיש אפשרות לאכול בריא וטעים מאוד".

איך משלבת בין שכירה לעצמאית?

"כיום אני שכירה 4 שעות ביום חמישה ימים בשבוע, בין לבין אני עצמאית בתחום יש לי תהליכים פרטניים ויש לי 3 קבוצות הרזייה, המשפחה שלי תומכת מאוד, בעלי הוא שותף פעיל איתי, עוזר לי לבשל, לארגן וכל מה שאני צריכה עומד מאחוריי, הוא הפרטנר שלי לכל דבר, בן זוג, חבר, אוהב פשוט נמצא שם בשבילי לכל דבר ויחד אנו מנצחים הכל. בין לבין החיים המאתגרים שלנו, ההורים המבוגרים שלי (בני 88 ו-84) חיים איתנו אנחנו מטפלים בהם וסועדים את אבי הסיעודי, דבר לא פשוט בכלל, אך גם אותו צולחים בכבוד, עם הרבה קשיים אך באהבה ובכבוד רב".

מה הלאה?

"הייתי רוצה שיותר נשים ייחשפו לדרך אותה אני מעבירה, יתנסו בה, אני מאפשרת להתנסות חודש ראשון ללא התחייבות, להראות לנשים שיש אפשרות ודרך אחרת וזה עובד, לא צריך לצום פשוט להיות, מתאים לך אחרי חודש את ממשיכה, לא מתאים לך הכרנו אחת את השניה. בנוסף לכל אני גם מדריכת זומבה, הזומבה זה משהו שעזר לי לצמוח ולהתפתח, ולשמור בין היתר על המשקל וגם על החיים הדינמיים והלא פשוטים שאני עוברת בבית, משחררת לחצים ומתמלאת באדרנלין, מעבירה שיעור אחת לשבוע במרכז תקוותנו ברחובות בימי שני וגם קבוצה אינטימית של עד 15 נשים. עוד 5 שנים אני רואה את עצמי מקימה מרכז לנשים ובו מגוון פעילויות שמרימות את הנפש, עוזרות לבריאות, מרכז מתאים לכל כיס, שכל אשה תוכל להגיע לשם ולמצוא מקום להרגיע את הנפש, סוג של בית חם כבר רואה אותו איך הוא נראה ומה יהיה שם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: