יום שישי, 23 בספטמבר 2019, כ"ב אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

חרגתם-שילמתם!

ביצעתם עבירת בנייה? צפו לקנס עד 300 אלף שקל. נכנסו לתוקפן תקנות העבירות המנהליות החדשות, לפיהן יוטלו בפעם הראשונה קנסות מנהליים על עבירות בניה ושימוש ללא היתר בניה.

פורסם בתאריך:


תופעת הבנייה הבלתי חוקית, בלא היתר בנייה או בחריגה מהתנאים שנקבעו בהיתר הבנייה, צפויה להעמיד מעתה את מבצעיה בסיכון כלכלי לא מבוטל, עם כניסתן לתוקף של תקנות חדשות להחמרת הענישה בגינה. העירייה תחל להשית על עברייני בנייה, קנסות בהיקף של עד מאות־אלפי שקלים בהליך מנהלי ללא משפט, זאת בהתאם לדרישת המחוקק והיחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה.

 

במסגרת התקנות מחויבים המפקחים על הבנייה להטיל קנסות כבדים, באופן מיידי וללא מעורבות בית המשפט. התקנות החדשות מטילות סנקציות גם על בעלי מקצוע רלוונטיים, כגון מהנדסים, אדריכלים וקבלנים.

חוק העבירות המנהליות נועד לקבוע דרך חלופית לענישה פלילית, ובכך לאפשר אכיפת חוק וטיפול בעוברים על החוק ללא הרשעה פלילית, כאשר לעובר העבירה שמורה זכות הפניה לערכאות שיפוטיות. חשוב לציין כי הטלת קנסות מנהליים, הינה בהתאם להנחיית המחוקק בעניין ותחת פיקוח משרד האוצר והיחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה.

התיקון לחוק מאפשר, בין היתר, שיפור האכיפה בדרך פשוטה ומהירה, תוך מניעת סחבת מיותרת לצדדים ולבתי המשפט, הקלת העומס המוטל על מערכת התביעה ומערכת בתי המשפט ומתן אפשרות לאדם שעבר עבירת בניה לשאת בעונש מתאים, בלי שיוכתם בכתם של מי שעובר עבירה פלילית.

הגופים המוסמכים להטיל את הקנסות הם היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה שבמשרד האוצר וועדות התכנון והבנייה המקומיות שהוסמכו כעצמאיות, ביניהן גם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יבנה. כשמדובר בשטח המוגדר כ"רגיש", כלומר שטח המוגדר על פי תכנית בניין עיר כשטח ציבורי פתוח, שטח המיועד לביצוע תשתית לאומית, שמורת טבע, חוף וכדומה — מוסמכת הרשות להכפיל את הקנס פי שניים. גם כאשר העבריין אינו אדם פרטי אלא תאגיד, יוכפל הקנס. אי קיום צווים מנהלים צפוי לגרור באופן אוטומטי קנס של 50 אלף שקל.

בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית יבנה נערכים לאכיפת עבירות בנייה שבתחומה באמצעות השתת הקנסות המנהליים. קנסות אלה הינם בסכום שבין 10,000 ₪ ל-300,000 ₪ ליחיד ועבור עבירה שביצע תאגיד – כפל סכומים אלה. ניתן לקנוס את אותו עסק מספר פעמים במקרה שבו בעל העסק חוזר ושונה בקיום העבירה. קנסות אלה יוטלו, בין במסירה באמצעות דואר רשום ובין באמצעות מסירה אישית, לאחר מתן התראה בת 30 יום ולאחר ביצוע חקירה באשר לעבירת הבניה/השימוש האסור. חשוב לציין כי מתחמי הקנסות שנקבעו בחוק הינם קשיחים ונקבעו במסגרת התוספת לתקנות העבירות המנהליות (קנס מנהלי- תכנון ובניה), התשע"ח – 2018.

בעירייה מדגישים כי עבירות בתחום מרחב השיפוט העירוני, יטופלו, קלה כחמורה, חדשה כישנה ובכלל איזורי העיר.

ראש העיר, צבי גוב-ארי המשמש כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה: "המאבק בתופעת הבנייה הבלתי חוקית הוא יעד הן ברמה המקומית והן ברמה הלאומית במדינת ישראל ועל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. נמשיך לפעול תוך אכיפה שיוויונית עפ"י פרמטרים מקצועיים, להגשים את התכנון ולעצב את המרחב למען איכות חיים טובה יותר לכולם".

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: