יום שבת, 04 באוגוסט 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

יבנה אומרת תודה למתנדבים

‏מלאכת ההתנדבות פרוסה כמניפה על כל תחומי החיים ורבים נהנים מפעילות ברוכה וחשובה זו

פורסם בתאריך:


בטקס חגיגי שנערך ביום חמישי האחרון בהיכל התרבות העירוני הצדיעה עיריית יבנה לקהילת המתנדבים הגדולה של העיר. מידי שנה מקיימת העירייה את הכנס השנתי במהלכו מעלים על נס את פועלם יוצא הדופן של מתנדבי יבנה. בעיר עשרות ארגונים, עמותות, ועדים וקבוצות המתנדבים בתחומים שונים למען הקהילה שלא על מנת לקבל פרס. ראש העיר , צבי גוב-ארי: "בכל אשר אפנה בעיר נפלאה זו יבזיקו ניצוצות העשייה של המתנדבים. מה עוד אבקש כראש עיר של אנשים נפלאים כדוגמתכם, לכן אני מצדיע לכם היום, מרים כוסית לחייכם ופורש את זרועותי לחבקכם באהבה רבה"

בעירייה רואים בהתנדבות למען הקהילה ערך עליון וראשון בחשיבותו וככזה מקדמת העירייה את פעילות ההתנדבות ומעודדת את המשכה. ערב ההוקרה נערך במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי ורעייתו דויה, מ"מ וסגני ראש העירייה, חברי מועצה, מנכ"ל העירייה, מפקד תחנת משטרת יבנה, מנהל הרשת למרכזים קהילתיים, יו"ר ועד העובדים, ראשי ארגונים מתנדבים, תושבים ואורחים.

 בשנים האחרונות מורגשת היטב פעילותם של המתנדבים שהינם משמעותיים ומקדמים תחומים רבים. יבנה נחשבת לאחת הערים המובילות בתחום התנדבות תושביה למען הקהילה וברחבי העיר פועלים עשרות ארגונים התנדבותיים הפועלים בתחומי הרווחה, חינוך, קליטה, נוער, ספורט, אמנות, תרבות ופנאי, בריאות, בטחון, קשישים ועוד. המתנדבים  מסייעים לעירייה בעיצובה של קהילה איכותית ומובילה והם מצידם מקדישים מזמנם וכישוריהם לטובת הכלל והפרט.

בחלקו הראשון של הערב נערך המופע של אמן האשליות, חזי דין, תושב העיר אשר ריתק את הקהל במופע מהפנט. דין לא הסתיר את התרגשותו להופיע בעירו וסיפר כי הוא גאה להיות תושב יבנה.

במהלך הערב, אותו הנחתה אשת החינוך, שוש מורשת, הוענקו תעודות הוקרה והערכה לארגונים המתנדבים, לוועדים, לקבוצות ולעמותות בעיר, העוסקות בהתנדבות מתמשכת. אל ראש העיר הצטרפו בהענקת התעודות רכז המתנדבים היישובי ויו"ר ועד העובדים, ציון בן-לולו ומנהל אגף שירותים חברתיים, שירה רייניץ. בין מקבלי תעודות ההוקרה ניתו היה לראות את נציגי הארגונים והמתנדבים הרבים כגון איחוד הצלה, רוטרי, צהלה, טספצ'ין, צוות, יד לבנים, גמל"א, גישור, מד"א, משמר אזרחי, מיל"ה, ועדי שכונות, פורום ההורים היישובי, אור לעולם, מתנדבים למען עולים מחבר העמים ואתיופיה, מתנדבים בתנועות נוער, ועדי הורים, בני ברית, עמותת חביבי למען חיילים בודדים, בני ברית, שיקום האסיר, יחידת החילוץ וההצלה, ידיד לחינוך, לשם שמיים, מעגל נשים, קהילה נגישה, משפחה על ארבע למען בעלי חיים, אנוש, שילת, סיירת הורים, אקי"ם, חנות ''שנייה וחצי'', מתנדבי הביטוח הלאומי ועוד ועוד.

ראש העיר, צבי גוב-ארי סיפר בטקס כי זו השנה העשרים לקיומו של ערב ההוקרה לפועלם של המתנדבים בקהילה. "בעשור האחרון החוויה המרגשת והעמוקה ביותר שחוויתי הייתה זו שבמעשה ההתנדבות שלכם אשר ייצרתם וסיפקתם מענה לביקושים ברמת הפרט או הקהילה, בתחומים ובעוצמות שהממסד על מדרגיו לא יכול היה לספק. בולט הדבר בימים אלה של מתיחות ביטחונית בה גם בנושא זה עמדתם הכן במשימות כגון חילוץ, טיפול בקשישים, הסברה ועוד. בכל אשר אפנה בעיר נפלאה זו יבזיקו ניצוצות העשייה של המתנדבים המאירים את אותם מחוזות שבלעדיהם יתכן ועניינם היה נשאר זנוח וכאוב. וכאשר ניצוצות אלה חוברים יחדיו מרצדת לה להבת המעשה הניזונה מ'דלק' רצונכם ומפיצה אור ענק על עיר אהובה זו".

ראש העיר ציין כי מעשה התרומה לזולת נושא בתוכו מסר של ערבות הדדית, שותפות גורל, אכפתיות מהצפון בעתיד שיהיה פועל יוצא מהיחד ולא מכל איש לנפשו. "חיי היום-יום שלנו מושפעים לא מעט מתנאים ואילוצים ומהאווירה הרוחשת ותוססת בתחושת העדר שוויון בחלוקת הנטל, פערים חברתיים הולכים וגדלים, שסעים מצטלבים של מצוקה כלכלית ואמונה דתית, אידיאולוגיה של מחלוקת על כל דבר שנעשה או לא נעשה.  כל זה יוצר תחושה של חיי מדבר שמעט אדמתו הפורייה נשחקת לחול ועפר. והנה מעשה ההתנדבות והתרומה מצמחים בחולות הנודדים את אותם נאות-מדבר שופעי צל ומים- זכים, של רצון ואמת עצמית של המתנדב הבודד או הארגון, של תקווה שלא נכזבה, של סיכוי לחיים טובים יותר. הקהילה היבנאית היפיפייה נזקקת לחומת מגן של נכונות, רצון ומעשים אשר תסיר לחלוטין את תחושת הבדד ישכון לו, ותעצים את רגשות הערבות ההדדית והגורל המשותף. כ-1,000 בתי אב מעורבים במעשה ההתנדבות, זוהי חומת מגן שאבניה מהוות פסיפס מרהיב של מעשה ורצון, של נכונות ורוח ההתנדבות. מה עוד אבקש כראש עיר של אנשים נפלאים כדוגמתכם, לכן אני מצדיע לכם היום, מרים כוסית לחייכם ופורש את זרועותי לחבקכם באהבה רבה".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: