יום חמישי, 09 ב 2021, ה' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 054-2425199

כלכלה עד הבית ביבנה

צרכנות ביבנה , כלכלת המשפחה ביבנה , צרכנות נבונה ביבנה , כסף ביבנה , אנשי עסקים ביבנה, עסקים ביבנה, עסקים נבחרים ביבנה

יבנה בצמרת

הישג מרשים לעיר יבנה שממשיכה במגמת עלייה: מקום 5 במדד הערים הבטוחות מבחינה כלכלית

פורסם בתאריך:


 'דן אנד ברדסטריט' פירסם השבוע את דירוג הרשויות המקומיות לשנת 2018 לפי איתנות כלכלית: יבנה מדורגת בצמרת - מקום 5 בקטגוריית הערים הקטנות.

 

התושבים ובעלי העסקים ביבנה יכולים להיות מרוצים: עפ"י הנתונים ביבנה 45,717 תושבים, הדירוג הסוציו-אקונומי עומד על 6 (מתוך 10) וגביית הארנונה עומדת על 97%! העיר עלתה בדירוג לאחר שב-2017 הייתה במקום ה-8.

 

דירוג הרשויות המקומיות של 'דן אנד ברדסטריט' לשנת 2018 מקיף 77 ערים בישראל, ומתבסס על נתוני העסקים במשק הנמדדים במאגרי החברה, וכן על הנתונים הפיננסים המפורסמים על-ידי משרד הפנים. הדירוג מבוסס על מודל המשקלל 5 פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית: שיעור עודף/ גרעון בתקציב הרגיל, שיעור גביית ארנונה; דירוג סוציו-אקונומי; יחס תושבים לעסקים; שיעור מענקים לסך תקציב רגיל.

 

כזכור, לפני כשלושה חודשים העניק שר הכלכלה ח"כ אלי כהן (כולנו) לראש העיר צבי גוב-ארי את פרס מדד עשיית עסקים ברשויות המקומיות לשנת 2018. "באמתחתנו תכניות לחמש השנים הבאות. אפעל לממשן למען נמשיך בתנופת שגשוגה וביסוסה של יבנה כעיר בה טוב לחיות", אמר גוב-ארי וציין כי "אנו ממשיכים לעשות למען הציבור, ובו זמנית, פועלים להבטחת חוסנה הכלכלי של העירייה, המאפשר לנו מתן שירותים ברמה נאותה. נמשיך להוביל את העיר להצלחות בכל תחום, למען נהיה עיר שעדיף לחיות בה וטוב לגדל בה את הדור הבא".

 

 

הזכייה בפרס ניהול תקין בשנים האחרונות מעידה על התנהלות אחראית, שקולה ויציבה של העירייה, המשך פיתוח העיר וקידומה ודוגמא נוספת ליעילותם ועבודתם המסורה של עובדי העירייה. העיר יבנה נמצאת בשנים האחרונות בהליך התחדשות ופיתוח רחב-היקף והנתונים מעידים כי  הדבר הנעשה תוך שמירה והקפדה יתרה על תקציב מאוזן והתייעלות מתמדת.

 

אפרת שגב, סמנכ"ל הפיתוח העסקי בדן אנד ברדסטריט ישראל: "דירוג הרשויות המקומיות של דן אנד ברדסטריט, המעיד על חוסנה הפיננסי של העיר ואפשרויות התעסוקה לתושבים בסביבתה, מהווה שיקוף לפערים הקיימים בחברה הישראלית".

 

תל-אביב, חולון וראשון לציון שומרות על מעמדן כרשויות האיתנות ביותר מבין הערים הגדולות (יותר מ-200 אלף תושבים). הרצליה, כפר-סבא ורמת-גן שומרות על מעמדן כרשויות האיתנות ביותר מבין הערים הבינונית (50-200 אלף תושבים).

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: