יום שבת, 24 בנובמבר 2020, ו' חשון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2425199

נגיף הקורונה ביבנה

עדכונים בנושא נגיף הקורונה

יבנה חושבת קדימה | צבי גוב ארי: "הקושי העיקרי עימו מתמודדת המערכת הוא שובם של המפעילים"

בשבוע האחרון נמשך המאמץ העירוני לצמצום סיכוני ההדבקה והמאבק בתחלואה הגבוהה בעיר. לפני שבועות אחדים חצה מניין החולים המאומתים בעירנו את רף 400 הנדבקים, נכון לשעה זו עומד מספר החולים על 182 תושבים ו-375 תושבים שוהים בבידוד ביתי.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת האתר

ביום ראשון הקרוב, 18.10.20, יתחיל התהליך של היציאה מהסגר,וראש עיריית יבנה צבי גוב ארי מקווה כי התקופה שקדמה לקורונה תחזור במהרה. גוב ארי ציין לשבח את האנשים בעיר שהתנדבו ללא לאות למען תושבי העיר ויחד עם המערכות העירוניות, דאגו להוריד את מפלס התחלואה לצהוב-ירוק.

צבי גוב ארי: "פעלנו יחדיו- מתנדבים, עובדי עירייה ותושבים שהקפידו על ההנחיות, ביצענו ברמה יומיומיות תשאול אפידמיולוגי בהם אותרו תושבים שנחשפו לנגיף, בודדו ותודרכו באשר לכללי ההתנהגות המחייבים בבידוד.

האגף לשירותים חברתיים, בראשותו של שירה רייניץ, הפעיל מערך מתנדבים אשר ענה על בקשות מהמבודדים, החולים, בני הגיל השלישי בכל הקשור לרכישות, העברת מזון, תרופות וכד'. כמו כן הופעל מערך של קשר יומי ע"י עובדי האגף עם תושבים הזקוקים לסיוע. מערכת החינוך, על מוריה ומנהליה, בראשותה של רות שרעבי, עשתה כמיטב יכולתה למען שימור רצף הלמידה בתנאים קשים ולא שגרתיים. המערכת תעשה למען השלמת החסר בהמשך.

הקמנו ''סיירת קורונה'' בראשותו של סגן ראש העיר, חיים מסינג, אשר פעלה כמעט 20 שעות ביממה לשם הטמעת כללי הזהירות המחויבים מהמצב. הערכתי ותודתי לנעשה ולאשר ייעשה בהמשך. בתחום המידע והסברה הופצו הנחיות ועדכונים בזמן אמיתי בחומרים נגישים וקריאים בהובלת דוברות העירייה. חומרים אלה ימשיכו להגיע לכלל מבודדי העיר וכוללים כללי התנהגות בבידוד.

אגף הביטחון והפיקוח בשילוב השיטור העירוני ומשטרת יבנה מבצעים פעילות אכיפה תואמת הנחיות משרד הבריאות, בכך צמצמו את סיכוני ההדבקות והשמירה על בריאות הציבור. עובדי האגף לשיפור פני העיר, חרף חשיפתם בשטח והסיכונים, דאגו לכך שהחוסר באמצעים ובכח אדם בימים אלה, לא יתבטא ברמת השירות לתושב, וכך נמשיך. הפעלתי חמ"ל קורונה הממשיך לפעול בהשתתפות משטרת ישראל.

 החינוך, המנכ"ל וממלא מקום ראש העיר- כך שמשך כל התקופה ניתן היה לתעדף את הנושאים לטיפול על-רקע התרחישים והסיכונים בכל חלקי העיר, עד לרמה של רחוב ומספר החולים בו. היציאה מהסגר אסור כי תחשב שחזרנו לבטחון בריאותי מלא.הקורונה תהיה עימנו, ככל הנראה, עוד חודשים ארוכים. שאננות ואי-הקפדה על כללי ההגנה מפני המגפה עלולים להחזירנו במהירות לשיתוק מערכות כתוצאה מחולי, בידוד, סגר וכדומה.

ההקפדה על עטיית מסכות, שמירת מרחק, מניעת התקהלויות, אכיפה במרכולים ובעסקים- תמשיך להתקיים ביתר שאת על ידי השיטור, הפיקוח, רישוי העסקים וכן סיירת המתנדבים. ראו בבקשה בכך את דברי הפתגם : "האוהב בנו לא חוסך שבטו"! סייעו בידי להחזיר את שגרת חיינו בכל הקשור לחינוך, לתרבות, למסחר, לספורט, לעסקים, לתעשייה, לתחבורה ועוד. נוכל לעשות זאת גם בתנאים של קיום הקורונה במחוזותינו.

הכנו את גני הילדים מבעוד מועד לפתיחה ביום ראשון הקרוב, הסייעות והגננות מוכנות מכל הלב לקבל את ילדנו. הבה נדאג כהורים שבמקרה וילדינו אינם חשים בטוב הם לא יישלחו לגן וכי ילדנו שנחשפו לחולה מאומת יבודדו על-ידנו מהשתתפותם בגן, זאת למען נמנע סכנת הדבקה מילדי הגן האחרים והוריהם".

באשר לצהרונים אשר יפתחו ביום שני, 19.10.20, אומר צבי גוב ארי: "הקושי העיקרי עימו מתמודדת המערכת הוא שובם של המפעילים, העובדים והעובדות לאחר תקופת חל"ת. בטוחני כי בהמשך המערכת תעבוד כסדרה".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: