יום ראשון, 21 באוגוסט 2019, י"ח תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

ספורט ביבנה

ספורט ביבנה , ספורט ביבנה והסביבה, כדורגל ביבנה, כדורסל ביבנה, מכבי צבי יבנה, עירוני יבנה

"ידעתי שהכל תלוי רק בנו"

מאמן בית''ר יבנה, שי חג'ג', הוא המנצח הגדול של העונה. שנה ראשונה שלו כמאמן בוגרים הסתיימה עם הכרטיס לליגה ב' עבור המועדון שירד ליגה לפני שנתיים. עכשיו הוא מדבר על הכל: " הייתה עונה חלומית ומעצימה עם המון תהפוכות אבל עם אמונה גדולה והתמדה בערכים לאורך כל העונה שהכל יתחבר ונעלה ליגה ואני שמח שכך הדבר".

פורסם בתאריך:


מה עשה את ההבדל?

" השקט הנפשי של ההנהלה בראש דנה ואשר שיטרית, יחד עם מנהל הקבוצה אשר שיטרית וחברי ההנהלה פוגל ויחיאל. הם נתנו לי ולצוות המקצועי שבניתי סביבי גיבוי מלא, האמינו בדרך שלי ובמה שאני מתכוון להעביר לקבוצה. אמרתי שהעונה בית"ר יבנה קבוצה שקורצה מחומר אחר, קבוצה מאוחדת ומלוכדת שיודעת מה המטרה שלה העונה. גם שהיו מכות קלות בכנף ידענו להתמיד בערכים ובדרך שלנו. היינו ממוקדים בהתפתחות הקבוצתית שהתעצמה בסיבוב השני ובמאני טיים".

בתחילת הדרך ציפית לסיים כך?

"תחילת העונה היתה מעט עם חששות מצד כולם אני חושב. פתאום מגיע מאמן שפעם ראשונה מאמן ראשי בבוגרים, לא מכיר את ליגה ג, אבל כבר באימון השני כולם הבינו שלא נעביר את הזמן אלא אנחנו עושים פה משהו שעדיין לא היה קיים בליגה ג. הצבנו מטרות עד מחזור 15 להיות במקומות 1-2,לאחר הסיבוב הראשון אמרתי לשחקנים, בסיבוב השני אנחנו נהיה הקבוצה הכי תכליתית שיש. אנחנו נגיע לשלבי ההכרעה עם כושר גופני הכי טוב שיש הודות ליאיר אבוחצירא מאמן הכושר, ובזכות גיא סלם, מאמן השוערים, שידע להכין את השוערים מנטאלית ומקצועית את השוערים למאני טיים. תמיד האמנתי בדרך שלי ובערכים שהתוויתי בקבוצה, ידעתי שהכל תלוי אך ורק בנו ובגישה שלנו, השחקנים נצמדו לאורך כל העונה לדגשים ולעקרונות משחק ובשער השני שכבשנו הודתי לבורא עולם על עונה אדירה כי ידעתי שזה שלנו".

לא היו חששות?

"תמיד יש חשש, במיוחד שלא הכרתי את ליגה ג ,אבל אני התמקדתי בקבוצה, בערכים ובעקרונות משחק שאני רוצה שהשחקנים יישמו. אני הכי שמח ומאושר שהכל יתחבר לנו ועלינו ליגה. הסיבוב השני הוא יותר קשה כי קבוצות יותר מכירות את העוצמות של בית"ר יבנה ,את השחקנים הדומיננטיים ובאו נגדנו יותר להתגונן. תמיד ידעתי שהכושר הגופני שלנו העונה הוא מעל הליגה בתוספת האיצטדיון ביבנה והתמדה ובעקרונות המשחק שלנו".

מי שחקן העונה שלך?

"אם אני גאה בשחקן שעשה התקדמות אדירה זה נתנאל שיטרית השוער, השינוי שהוא עשה העונה בקטע במנטאלי ובתוספת האימונים עם גיא סלם מאמן השוערים, זו התקדמות יוצא מן הכלל לראות את זה בתור מאמן. בלי יוצאי מן הכלל כולם עשו למען העלייה הזו, לא ויתרו על אימון כזה או אחר, לא הורידו קצב בשום אימון ותמיד עבדו בקצב גבוה".

איזה רגעים תיקח אתך?

"לכל משחק יש הגדולה שלו והיופי שבו. השחקנים הציגו יכולת מעולה עם פתרונות הגנתיים והתקפיים כך שאין משחק כזה או אחר שאני יכול לשים עליו אצבע. מנגד, אי אפשר לומר שהיה לנו משחק גרוע העונה אבל עם יש משחק שסבלנו בו מחוסר מזל זה במשחק חוץ נגד בית"ר אשדוד, הגענו להמון מצבי הבקעה אבל המשחק נגמר בתיקו אפס".

ולסיום?

"אני רוצה להודות לקהל המדהים של יבנה ,לאט לאט הוא התחיל להאמין בבית"ר יבנה, הבין שיש פה קבוצה מצוינת עם דרך וערכים. ניהול מצויין ללא אגו אלא רק טובת הקבוצה עומדת לנגד ההנהלה, לראות את הקהל מגיע בחודש וחצי האחרון גם למשחקי חוץ לעודד את הקבוצה ובמחזור הסיום לראות מעל 500 צופים באצטדיון ביבנה למשחק בליגה ג',  זו גאווה לעיר יבנה ולקבוצה בית"ר יבנה בפרט".

צילומים: יונתן גינזבורג

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: