יום ראשון, 29 במרץ 2020, ד' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

צרכנות ביבנה

צרכנות ביבנה , כלכלת המשפחה ביבנה , צרכנות נבונה ביבנה , כסף ביבנה , אנשי עסקים ביבנה, עסקים ביבנה, עסקים נבחרים ביבנה

יולי ולך

יולי ישראלי מרחובות חשה סיפוק מהעשייה: "ללא ספק מצאתי את הייעוד שלי"

פורסם בתאריך:בשנות השבעים של המאה הקודמת חברו פרופ' ג'ון גרינדר בלשן בעל תואר בפסיכולוגיה וריצ'ארד בנדלר סופר ומנטור ידוע בתחום ההתפתחות האישית, הם צפו בתרפיסטים המובילים באותה עת, ביניהם מילטון אריקסון הפסיכיאטר ואבי ההיפנותרפיהווירג'יניה סאטיר, סופרת, עובדת סוציאלית ותרפיסטית, שנקראת גם "הכוהנת הגדולה של הטיפול המשפחתי" בזמנו.
הם גילו שישנם מוטיבים בעבודתם של אריקסון וסאטיר שחוזרים על עצמם ויוצרים פריצות דרך מדהימות בטיפול, הם יצרו את NLP מהמודלים הללו שהם דגמו.
אז מה זה בעצם ?NLP
NEURO LINGUISTIC PROGRAMMING
 - תכנות לשוני פיזיולוגי, ה"תכנות" הוא באמצעות טכניקות שפועלות על תת המודע כשהמונחה במצב רגיעה בעקבות שימוש בהרפייה, ההרפייה נעשית באמצעות שפה, זה הפן ה"לשוני" בשיטתיות.

במצב של הרפייה, האדם מגיע לרמת רגיעה הקרובה לשינה, גלי המוח איטיים יותר, במצב כזה תת המודע שלו חשוף ונגיש יותר להשפעה, להטמעת שינויים מחשבתיים ודפוסי התנהגות מקדמים.
יולי ישראלי בת 43, מרחובות, היא אמא לשניים: בת 16 ובן 12 .בקליניקה שלה היא עובדת לרוב עם נשים ונערות. התהליך שהן עוברות אצלה נמשך בין עשרה לשניים עשר מפגשים בני שעה עד שעה וחצי, היו לה תהליכים ארוכים יותר בני 16 מפגשים, הכל תלוי במורכבות החיים של המתאמנת.
למפגש הראשון המתאמנת מגיעה אליה עם בעיה או דילמה או בעקבות משבר שהיא מתמודדת איתו ויולי "תופרת" עבורה תהליך בהתאמה אישית לצרכים שלה ולמטרות שלה, לעיתים היא משלבת כלים וטכניקות אימוניות בתהליכי NLP כמובן לפי הצורך.


"בתהליכים, הרבה פעמים אחרי טכניקה של Nlp , אני משלבת גם הדמיות שמסייעות להירגעות ולהטמעה של שינויים שעליהם עבדנו. למשל, אם עבדתי עם מתאמנת על שינוי הרגל שמפריע לה, לאחר העברת הטכניקה אני יכולה לשלב הדמיה שיש בה דימויים שמסייעים בהשגת המטרה עליה עבדנו". סיפרה השבוע והוסיפה: "אין תהליכים דומים וזה אחד הדברים המהנים והכייפים בעבודה, אבל הכי הכי משמח אותי, לראות איך השינויים מתהווים מול העיניים שלי, לעיתים אפילו בלי שהמתאמנת שמה לב".

תוכלי לפרט?

"כן. הייתה אצלי מתאמנת שרצתה לטפח אורח חיים בריא בין השאר באמצעות שתיית מים במקום מיצים ממותקים, בכל שבוע מונחים בקבוק מים וכוס אך תמיד היא הייתה אומרת לי: 'את יודעת שאני לא אוהבת לשתות מים.' באחד מהמפגשים היא התיישבה, פתחה את הבקבוק, מזגה לעצמה לשתות ושתתה כוס שלמה , לא יכולתי שלא להתרגש בשבילה, הלסת שלי פשוט נשמטה. מתאמנת אחרת, שיפרה באופן משמעותי את הקשר עם הבת שלה, מקשר של צעקות והוראות לשיתוף פעולה בעסק המשפחתי. מתאמנת נוספת, סיפרה באחד מהמפגשים שהיא לא הרגישה טוב באחד מערבי השבוע ואמרה שקר לה בבית, בעלה הדליק את הקמין וחיבק אותה, בפעם הראשונה מזה זמן רב שלא חשה דחייה כלפי בעלה. זה קרה יומיים לאחר שעבדנו על שחרור רגשות קשים".

רמת הסיפוק גבוהה?
"ההצלחות האדירות האלה טמונות בטכניקות מדויקות וללא ספק פורצות דרך. ניתן למוסס שנים של כאב, תסכול, כעסים ושנאה במספר מפגשים. אני צופה בשינויים הללו מתהווים מול עיניי וגם חוויתי אותם על עצמיהביטחון שלי לעמוד מול קהל הוא תוצאה של עבודה עצמית בשיטת Nlp   -ללא ספק מצאתי את הייעוד שלי".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: