יום רביעי, 22 במאי 2019, י"ז אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

הכל פוליטיקה ביבנה

הכל פוליטיקה ביבנה, פוליטיקה ביבנה, בחירות ביבנה, בחירות 2018 ביבנה,עיריית יבנה, ראש עיריית יבנה, דובר עיריית יבנה

יריית פתיחה

באווירה חגיגית ובשעה טובה ומוצלחת: ישיבת המועצה הראשונה נערכה ביום רביעי. היה גם טעון ומתוח. שיהיה בהצלחה לכולם.

פורסם בתאריך:


אחד אחד הגיעו חברי המועצה לישיבה הראשונה של הקדנציה הנוכחית.... אחרי מערכת הבחירות הטעונה, הגיעו הנבחרים לאסיפת מועצה חגיגית, יריית הפתיחה של המועצה הנוכחית. מעניין היה לראות בעיקר את חברי המועצה החדשים מגיעים, ניכר היה כי הם מתרגשים ושמחים להגיע לשליחות הציבורית שלהם.

מצד אחד בתוך החדר השקוף התיישבו חברי הקואליציה של סיעת 'יבנה שלנו' וה'יבנאים' של מזוז. ומצד שני חברי האופוזיציה ליד פאלי ודנינו מסיעת ש"ס.

בלט בהעדרותו: עו"ד מאיר דהן שלא התייצב בשל מחלה.

מאיר שטרית נאלץ לעזוב את הישיבה מוקדם בשל עיסוקים אחרים וככל הנראה המועצה תשנה את יום ההתכנסות שלה בשל סיבה זו.

השר לשעבר המליץ לצבי גוב ארי טרם עזיבתו להקים קואליציה רחבה מקיר לקיר והתריע על כך שוועדות מסוימות לא התכנסו מספיק פעמים בקדנציה הקודמת, תוך שהוא מונה מספרים מדויקים של אסיפות ועדות כאלה ואחרות.

אחרי הרמת כוסית לחיים והצהרת אמונים של כל חברי המועצה, החלו לאשר את הסגנים ולאחר מכן את הוועדות. בשלב הזה החל רועי גבאי להתריע בפני ראש העיר וחברי המועצה כי מינוי הוועדות אינו חוקי ואינו עומד בקריטריונים שנקבעו, מבחינת הרכב הוועדות והנציגויות שלהם (ראה מסגרת). הוא התעקש שלא להעלות להצבעה את מינוי הוועדה ואף פנה ליועצת המשפטית, שנכחה במקום.

(אגב במועצה יש ארבעה עורכי דין: טום ליפשיץ, דורית בן משה, דורון מלכה ומאיר דהן)

גוב ארי לא אהב את התזמון ואת הדרך (בלשון המעטה) וניכר שקיים מתח בין שניהם. מספר חברי יבנה שלנו ניסו להשתיק אותו אך הוא סירב והתעקש שהמינויים לוועדות לא חוקיים. סיטואציה קצת מביכה ולא נעימה. אין ספק שהדינמיקה בין חברי האופוזיציה לקואליציה תמשיך להיות טעונה ומתוחה. 

כאמור, שישה חברי מועצה חדשים חבשו את כסאות המועצה. המועצה אישרה פה אחד את  מינויו של ד"ר אהוד ויצמן לסגן וממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק השיכון, התחבורה והקליטה, ומורשה חתימה בעת העדרו של ראש העיר.

המועצה אישרה פה אחד את מינויו של מר פאלי כהן לסגן ראש העיר, מחזיק תיק הדתות והרווחה.

המועצה אישרה את מינויו של מר חיים מסינג לסגן ראש העיר ללא שכר, מחזיק תיק שיפור פני העיר.

המועצה אישרה רוטציה בין ד"ר אהוד ויצמן למר חיים מסינג בתום מחצית הקדנציה בתפקיד סגן וממלא מקום ראש העיר ואישור רוטציה בין מר חיים מסינג למר אלי מזוז בתפקיד סגן ראש העיר ללא שכר בתום מחצית הקדנציה.

 

המועצה אישרה את הרכב ועדות מועצת העירייה כאשר במידה ויש למישהו מחברי המועצה הערה על ההרכב הוא מוזמן להעיר והנושא יטופל בהתאם.

ראש העיר אמר כי "התקיימה ישיבת מועצת העיר החדשה שנבחרה על-ידי תושבי יבנה. קידמתי בברכה את חברי המועצה החדשים והוותיקים ואני רואה בהם שותפים מלאים לפיתוח העיר. יחד נפעל לשרת את ציבור התושבים בתבונה, באמונה ובמסירות. מהכרותי את הנבחרים בטוחני כי כל אחת ואחד מהם יעשה את המירב ויתרום לקידומה ושגשוגה של העיר. בעיניי, חברות במועצה הינה שליחות ומחויבות עליונה כאשר טובת העיר עומדת מעל כל שיקול אחר. אאחל לסגני ראש העיר ולחברי המועצה הצלחה במילוי תפקידם הציבורי, עשייה פורייה ועניינית אל מול צרכיה של עירנו המתפתחת".

גוב-ארי הודה לחברי המועצה היוצאת מר מאיר בן-הרוש, מר יצחק מוסאי, מר חובב אסרף, מר יניב עמרני, גב' רונית ארנפרוינד-כהן ועו"ד עדי ינקלביץ'.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: