יום שבת, 04 באוגוסט 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הורים וילדים ביבנה

הורים וילדים, ילדים, יעוץ משפחתי, הורים, הורים וילדים ביבנה, יעוץ ביבנה, יעוץ משפחתי ביבנה

כיצד נכין את הילדודס למעבר דירה ?

שלי מרציאנו עם המלצות להורים החוששים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שלי מרציאנו

M.A - מנחת הורים בכירה

Shelly.koren123@gmail.com

החופש הגדול הוא זמן בו משפחות רבות נתונות בשינוי ומעבר דירה ולעיתים קרובות עיר או שכונה . גם אני חיה על ארגזים כי ברוך השם מחכה להיכנס לדירה החדשה שרכשנו. המעבר מביא איתו התרגשו גדולה אך גם צורך בהכנה של הילדים , כמו בכל נושא בהורות.

להלן מספר המלצות : 

תזמון המעבר חשוב – החופש הגדול לא סתם הינו התקופה העמוסה יותר למעברי דירות שכן זה מועד בו המסגרות גם ככה מסתיימות ומתחילות חדשות כך שלילדים קל יותר בפרידות מאשר מעבר הנעשה באמצע שנה. 

יידוע והכנה מראש לילד -חשוב מאוד לשתף את הילד בהחלטתכם לעבור דירה . ככל שהם קטנים יותר עשו זאת סמוך למועד המעבר שכן אין להם את הבנת מימד הזמן , אך מספיק זמן מראש כדי שהם ואתם תוכלו להכינם לכך בצורה יעילה .  

חשיפה  -להלן מס' ספרים בנושא המעבר ייתכן שחלקם יתאימו לכם :
דבי'לה בונה בית חיה שנהב, הבית שלי- מיריק שניר /הבית של מייסי - לוסי קזינס / זה לא נורא לעבור דירה-  נירה הראל /הבית של יעל - מרים רות הבית הגדול ביותר בעולם - ליאו ליאוני /עוברים דירה- שרה זלוף/ היכן אני גר - מיכל זינגר 

לקטנים ( וליצירתיים שבינכם)  אפשר לבנות סיפור אישי בו הוא הגיבור הראשי -להכין מצגת קצרה ובה כמה שקופיות שמבשרות ומכינות על המעבר אפשר לצלם אותו בבית בכל מיני סיטואציות או לצלם את הבית החדש טרם בואו ולשים במצגת  :

"לקורן יש בית חדש וגדול אליו יעביר את הכל
הבית נמצא בקומה השביעית ונעלה לשם במעלית
אבא ואמא יכינו לו חדר משחקים שם ישים את כל הצעצועים
יהיה גם חדר שינה עם מיטה נעימה שבלילה יישן בתוכה ויהיה לנו ליל מנוחה..".

פרידה נכונה מהחברים ומהמקום המוכר והידוע – שתפו אותו באיזו דרך ירצה להיפרד מהחברים ודברו על אפשרות לשמור על קשר , כמובן לא על חשבון יצירת קשרים חדשים ,אך בעידן הטכנולוגי הכל כך מפותח דבר זה בהחלט אפשרי ומומלץ.

שתפו אותו בתהליך הסידור וההכנה – ניתן לקחת אותו לבחור חדר שינה / רהיטים,  לקחתו לבקר בבית כמה שיותר . לנסות לשתף אותו בהחלטות אפשריות למשל איפה נניח את ארונית הספרים ונסו שיעזור במעבר - זה מאוד מקל לדעת שהוא עוזר ותורם. 

היכרות עם הסביבה והחברים החדשים – בעת ביקורכם בסביבת המגורים החדשה נסו לעודד את הילד ליצירת אינטראקציות חדשות , הצטרפו לקבוצות חדשות ברשתות כך תוכלו לקבל מידע לגבי פעילויות  ( בעיר שלנו לא חסרות קבוצות כאלה ) רק שימו לב כי לעיתים נכתבות שם דעות והמלצות אישיות שלא בהכרח תואמות העדפותיכם.

הגבולות נשמרים למרות האתגרים החדשים- שימו לב לא " להקל " עליו בגלל המעבר לתת לו לישון במיטת ההורים כי אז - מתרגל הרבה יותר קשה לשנות זאת . שמרו על הסדר והכללים כפי שהיו נהוגים ונסו " לייצר שגרה " כמה שיותר מהר כי היא זו שתעזור לילד להתמודד עם השינוי. 

אהבתם ? שתפו אחרים אולי יעזור למישהו שנמצא כעת על קרטונים כמוני ....

בשעה טובה לכם ולי . 

שלי מרציאנו- M.A  מנחת הורים בכירה בגישת ניתוח התנהגות 

להזמנת הרצאות : 053-7337705 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: