יום שלישי, 20 באפריל 2021, ח' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

כל עוגייה, מלמיליאן! הצצה למפעל "פיס אוף קייק" ביבנה

"התחלתי לעשות עוגות בטקסי ביה"ס. הייתי נותן חוות דעת כשחברים היו נותנים לי לאכול מדברים שהכינו. לאחר מכן, בשנת 94 בעודי מסיים כיתה י"ב נכנסתי לקונדיטוריה קטנה שם התחלתי לעבוד עד הגיוס. לאט-לאט ולאחר הרבה ניסיונות הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות כשאהיה גדול. אהבה למקצוע הזה היא מילדות ולא התכוונתי לוותר עליה לרגע, הקדשתי כל רגע מחיי ותמיד אקדיש".

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת האתר

את הדברים אומר לנו אריק בן עמי, קונדיטור, בן 44, במפעל "פיס אוף קייק" ביבנה, תוך שהוא אורח לנו סיור בכל המחלקות: "הגענו מראשון לציון במרץ האחרון, ממש בתחילת הקורונה", הוא מתאר על המעבר הקשוח בזמן לא פשוט. על הנייר, "פיס או קייק" שנים רבות, אבל מעטים יודעים שהיא יושבת ביבנה רק שנתיים ודואגת לבעלי המאפיות ביבנה וברחבי הארץ ביד רמה. "היו לנו שלושת פרמטרים שהכניסו אותנו לאתגרים - קורונה, מקום חדש, פסח. התחלנו לחשב מסלול מחדש וכיצד אנחנו פועלים, בייחוד שבפסח אנו לא עובדים כמצופה. אך אין תלונות, עשינו מהלכים מאוד נכונים".

 

אריק הוא הקונדיטור  במפעל. כשנכנסנו, הוא קיבל את פנינו בחיוך גדול ובמשפט אחד: "אתם הולכים ליהנות". האמת? הוא צודק! העובדים החרוצים שעומלים שעות מדי יום, עושים זאת בחיוך רב ובדאגה גדולה לכל מוצר שעלול לצאת מהמפעל. כל מחלקה שהוצגה בפנינו, עבדו מספר עובדים שכל אחד מתעסק במומחיות שלו ובידע רב שצבר לאורך השנים. אריק, יחד עם הביג בוס משה, מלווים את העובדים עד הפרט האחרון. הראשון מספר כי כל זה נובע מהתחברות לעולם של הקונדיטוריה: "למדתי בתדמור וסיימתי בהצטיינות. הבטחתי לעצמי שכל עוד אני לא שם טבעת על היד, אני אעבור כמה שיותר וכך קרה - עבדתי במסעדות, אולמות אירועים, בבתי מלון. ייצגתי את נבחרת ישראל באולימפיאדה ב-2008 בגרמניה לאחר שלקחנו מדליית כסף. עבדתי במהלך 10 שנים כ-שף קונדיטור באגדתא". אריק לא עצר שם: "יצאתי ל-3 השתלמויות בצרפת שעזרו לי מאוד ועוד יעזרו לי בעתיד אני מאמין".

ב-2005 דרכיהם של אריק ומשה הבעלים של "פיס אוף קייק" נפגשו לראשונה: "עבדנו תקופה של כמעט שנה ואז הפרדנו כוחות. לפני כשנתיים חזרתי למקום שאני אוהב ואנחנו רואים עתיד ורוד ביחד". כיום השניים מתגאים כי יש מעל 10 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ: "בנוסף יש לנו סוכנים שמפיצים בחנויות וקונדיטוריות".

לא התאפקנו וביקשנו מאריק לערוך בפנינו סיור ולהציג בפנינו את המחלקות המיוחדות במפעל - 

מחלקת הכנות -  מחלקה המייצרת לכל המפעל את הבסיס. בשביל x צריך א' ב' ג'. היא מתחלקת לשניים - הכנות ובחושות, החצי השני הם מוצרי הליבה שלנו - האלפחורס, ומעמול. "הן מנות הדגל שלנו" ציין אריק. במבט חטוף למנות שהוצגו בפנינו, היינו חייבים לטעום את האלפחורס המדובר ואריק אכן לא טעה! המרקם העדין של ריבת החלב, הפירכיות של העוגייה, גרם לנו להבין על מה באמת מדברים כאן.

מחלקת העוגיות - הבסיס של העוגיות מגיע אלי העובדות החרוצות שמעבדות את הבצק ואף עושות זאת באהבה גדולה. ידיהן המנוסות כבר יודעות בדיוק איזו צורה תקבל העוגייה וטעות קטנה הן מתחילות הכל מחדש.  

 

המחלקה האחרונה ו-"הכי חשובה" לטענת אריק היא מחלקת אריזה והפצה - "יש כאן בקרה וכאן חשוב פדנטיות", אמר אריק . "חייב להיות מפוקס. לכל מוצר יש מעל 7000 מדבקות שמתארות מה הן מכילות. העובדות גם טועמות ובודקות את טיב הטעם של המוצר. אנחנו רוצים שאת הבעיות נשמור כאן ולא נשלח החוצה. הבעיה תהיה חמורה אם זה יגיע לצרכן".

במפעל "פיס אוף קייק" מתכוננים במרץ לקראת חג החנוכה וכבר החלו לשרוול שרוולים בנוגע לכך - מאות סופגניות נשלחות מדי יום לסניפים והכמויות עוד יעלו: "זוהי רק ההתחלה. אנחנו נכין דברים מיוחדים שהלקוחות שלנו תמיד יהיו מרוצים" אמר אריק.

לקראת סוף המפגש הקולינארי שלנו, אריק לא היסס בתשובתו כאשר נשאל מה התכנון בעתיד: "המטרה תמיד לפתוח עוד סניפים, להמשיך את התנופה שלנו ולייצר מטעמים שעוד לא נטעמו פה. אין סוף ליצירתיות ולתשוקה שלנו כאן. תמיד הראש עובד שעות נוספות ואיך אנחנו משתפרים מיום ליום. בנוסף למחשבה העסקית, אנחנו תמיד דואגים שתהיה כאן סביבת עבודה טובה ומהנה שגם העובדים שלנו יתנו מעצמם, כי בסופו של דבר יש כאן את הנגיעה שלנו, וזה הטאץ' האחרון שאם אנחנו לא נהיה טובים בו, הלקוחות שלנו לא יהיו מרוצים. מבחינתי מכאן זה ללכת לפנסיה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: