יום שלישי, 20 באפריל 2021, ח' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2425199

בלוגים ביבנה

בלוגים, בלוגים ביבנה, בלוג ביבנה, טור ביבנה, טור אישי ביבנה, דבר העורך סטטוס יבנה, דבר העורך סטטוס יבנט

כף ידי השמאלית

הטור השבועי של ציון בן שטרית

פורסם בתאריך:


לא, אינני רוצה את כף ידי השמאלית היא אמנם חלק ממני אבל כבר "אבד עליה הכלח", היא עשתה את שלה, פעם כשהייתי זקוק לה היא שרתה אותי נאמנה, זאת הייתה כף היד היחידה שהייתה לי והיא זו שנתנה את הטון, היא זו שלימדה אותי לכתוב, לצייר ולהצביע, היא זו שעודדה אותי, שנתנה לי את תחושת החיות, היא זו שנתנה לי תקווה כאשר שכבתי פצוע וזב דם עייף מן המלחמות ומן הקרבות כמעט מיואש מן החיים, מתוך הייאוש הזה בצבצה כף ידי השמאלית והובילה אותי בנחישות אל חוף מבטחים.

 

כף יד אחת אשר הייתה רק חלק קטן מגופי אבל כל כך משמעותית בחיי, בתוך כף ידי השמאלית שכב לו גופי המשותק חסר אונים וחסר תקנה ואיבד את תקוותו לשרוד, אף פעם כף ידי השמאלית לא אמרה נואש, היא הגנה בחירוף נפש על כל גופי הפיזי והיא אשר נטעה תקווה לימים שיבואו, היא לימדה אותי שכל חלק קטן בגופי יכול לפצות על אובדן חלק אחר, אך מעולם לא התנשאה על חלק אחר בגופי למרות שהיה משותק, היא נשאה בנטל עד אשר כל גופי יתעורר לחיים, היא שרתה אותי נאמנה ולמדה לעשות את כל פעילותו של הגוף למרות שלא נועדה לכך.

 

גופי שרד בזכות תפקודה המעולה של כף ידי השמאלית, למען האמת היה לי גם נוח להסתתר מאחורי כף ידי השמאלית, הרגשתי שגופי אינו בשל עכשיו להתעורר לחיים ולעמוד אל מול כל הקשיים, לא בטוח שהיו לי גם את הכישורים הנדרשים לכך, ובסך הכול כף ידי השמאלית עושה עבודה לא רעה והיא מצליחה לשרוד ולפצות על כל חסרונותיי והיא אף מצליחה להגיע להישגים לא מבוטלים, היא זוכה להערכה ולאהדה היא מצליחה לחתום על חוזים והסכמים למרות שאני בכלל ימני, נולדתי ימני, כמו כל אדם אני חושב לעצמי, כל אדם נולד ימני עם היד החזקה והמובילה, עם היד של הנשק והעוצמה עם הרגש החזק ועם הרצון לגבור ולנצח בכל מחיר כאן ועכשיו, יש בי גם את הלהט והתשוקה לסיים עם כל הבעיות בכוח הזרוע להכניע ולעולם לא להיכנע, להיות צודק ולממש את עקרונות הצדק היחיד אשר לנגד עיניי. כי אף אחד לא עומד לנגד עיניי אינני צריך להתחשב בזולת וכל מי שמאיים עליי ועל הצדק שלי אין לו זכות קיום.

 

כן גם אני כזה וככה הרבה יותר קל לי, אינני רוצה לחלוק עם אף אחד ואינני רוצה לחשוב כמו האחרים ובטח אינני רוצה להגן על אחרים אשר לא חושבים כמוני, לא מעניין אותי אפילו אם הוא חבר, אח, רע, מעניין אותי רק כאן ועכשיו. אני מוכן להרוג ולחסל את כל המיתוסים שגדלתי עליהם  את כל גיבורי הילדות שלי, אני יוצא כנגד כל מערכות הצדק והאמת שעומדים בדרכי אף על פי שהם הובילו אותי עד לכאן רק כדי לרצות את הצדק האישי שלי, כן גם אני כזה ואין ספק שאני הצודק והחכם. אבל רגע רגע אני חושב בקול, אני אומנם ימני ונולדתי ימני אבל מה נסגר איתי בדיוק? עליי לקטוע גם את כף ידי השמאלית? כן אותה כף יד ממלכתית אשר הובילה אותי וחיפתה עליי בימים בהם הייתי משותק וחסר אונים האם היא שגתה כל כך כאשר הובילה היא את כל גופי עד הלום? האם אין משהו נכון וטוב בדרך שלה? איך היא בדרכה שלה הצליחה להכיל את כל הקשיים את כל הדעות ללא קיטוב עמדות השתקה והפרדה? האם כל אלו שהעריצו את מעשיה והלכו בדרכה הפכו לצללים בלתי נראים ובלתי נשמעים מושמצים וממודרים?

 

כן אני ימני ואני חייב לקטוע את כף ידי השמאלית כי היא עומדת בדרכי למימוש הצדק המוחלט שלי וכל מי שיעמוד בדרכי ויביע עמדה אחרת מנוגדת לעמדתי גורלו יהיה כגורל כף ידי השמאלית.

בנימה אישית: אני כמו כולם אוהב את הארץ הזאת ואת האנשים שבה וכואב את השיח האלים הנשמע מסביב ובעיקר כואב את שחיטת המיתוסים שעליהם גדלנו כמו ההתקפות על רבין ומורשתו, המגמדים את מעשיו ומשכיחים רצח נתעב. ואת ההתקפות על הרמטכ"ל שלנו ובכלל על מוסד הרמטכלות אשר בלהט האינטרסים הפוליטיים אנחנו לא בוחלים לפגוע באלו המגנים עלינו בגופם ואשר תרמו כה רבות לנו ולמדינה שלנו, תמיד השארנו את הוויכוח הפוליטי מחוץ לצבא ולכן. לא ולא! בצבא שלנו הרמטכ"ל לא יכול להיות שמאלן, הוא מבצע את החלטותיו של הדרג המדיני בלבד. לכן אם יש טענות לגבי ביצועיו של הצבא יש להפנות אותם  ישירות אל שר הביטחון ליברמן ואל הממשלה שהופך אותם לשמאלניים, מה שמלמד אותנו שאין שמאלני וימני ומי שימני הוא שמאלני וההפך.

 

אז בנימה אישית זאת במשפחה הזאת הגרה בארץ הזאת כשכולם רוצים רק את טובתה של ארצנו אין אנו יכולים לקטוע את כף ידנו השמאלית כמו שאנו לא יכולים לשכוח את עברינו ומורשתנו ואל לנו לקטלג האחד את השני כמו שאין אנו יכולים לקטלג את עצמנו הזמנים משתנים והעובדות מדברות בעד עצמן.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: