יום רביעי, 24 באפריל 2019, י"ט ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חינוך וקהילה ביבנה

חינוך ביבנה,בתי ספר ביבנה,גנים ביבנה,מחלקת החינוך ביבנה,נוער ביבנה,חינוך מיוחד ביבנה,חופש גדול ביבנה,חוגים ביבנה,קהילה ביבנה והסביבה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

" "להיות חלק מ..."

שייכות והשתייכות: מעגלי שיח בבית חינוך פרדס צפוני

פורסם בתאריך:


השבוע  נערכו בבית חינוך פרדס צפוני מעגלי שיח  לתלמידי כיתות ד –ו בנושא " "להיות חלק מ..." – שייכות והשתייכות"  מעגלי השיח הם חלק מתוכנית טיפוח אקלים מיטבי בקרב תלמידי ומורי בית הספר.  את מעגלי השיח הובילו מורות שעברו בעצמן סדנא לחידוד חשיבות מושג השייכות לביטחונם  ודימויים העצמי של התלמידים.

השאיפה להשתייך לקבוצה חברתית, וליצירת קשר עם אחרים, היא מהשאיפות האנושיות הבסיסיות של האדם. הקבוצה מספקת צרכים חברתיים ופסיכולוגיים חשובים, כמו למשל הצורך בחברות או הצורך בתשומת לב ובחיבה.

במסגרת השיח הקבוצתי הגיעו הילדים לתובנות  בנוגע לחשיבות השייכות לקבוצה כן להבנה כי השתייכות מאפשרת השגת מטרות וביצוע מטלות שלא היה אפשרי לבצען לבד.

התלמידים שיתפו בקבוצה את החווית שלהם  על ניסיונותיהם להיות חלק מקבוצות שונות  (מועצת תלמידים, נבחרת כדורגל, קבוצה חברתית וכו )על ההצלחות והאכזבות אל מול ניסנויות השתייכות לקבוצות שונות בבית הספר .

בתום הפעילות דיווחו התלמידים כי הגיעו להבנה ששייכות היא פעולה אקטיבית, שהם חייבים לקחת בה חלק, כדאי להגיש שייכים.  השייכות נותנת להם תחושה של ביטחון, גורמת להם להגיע בשמחה לבית הספר ולייצג את הכיתה ובית הספר במסגרות חיצוניות.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: