יום ראשון, 16 ביוני 2019, י"ג סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

הכל פוליטיקה ביבנה

הכל פוליטיקה ביבנה, פוליטיקה ביבנה, בחירות ביבנה, בחירות 2018 ביבנה,עיריית יבנה, ראש עיריית יבנה, דובר עיריית יבנה

ליאור דדוש: "אני בא לייצג את הדור הצעיר , שבחר להקים את ביתו ולגדל את ילדיו בעיר "

"חינוך, קהילה וראש העיר הרואה את תושבי העיר לנגד עיניו בכל זמן נתון, אלו הסיבות שבגללן החלטתי לגדל את בנותיי ביבנה. הציבור אוהב את ראש העיר בשל המהפכה שעשה בעיר שכולנו גאים להיקרא תושביה"

פורסם בתאריך:


 

 

 

הכירו את ליאור דדוש. אחד מהמועמדים הצעירים והבולטים ברשימת יבנה שלנו בראשות צבי גוב-ארי. דדוש גדל ביבנה בשכונת נווה אילן בעיר. הוא מתאר את נווה אילן כמקום פסטורלי עם קהילה חזקה מוקפת בדיונות בראשית דרכה. "גם בנווה אילן בראשית דרכה לא היו מדרכות, פועלי בניין הסתובבו בכל השכונה, ובהמנון בית ספר מעיין הייתה שורה בלתי נשכחת – "מים לא היו בו, חסר בו גם חשמל". נכנסנו לשכונה בלי כבישים סלולים אבל עם דלתות פתוחות, הקהילה היא שעשתה את ההבדל".

 

ליאור דדוש, בעל תואר (B.sc) בכלכלה וניהול המתמחה במימון ונגזרים  משמש כיום כמנכ"ל ובעלים של חברת קמפוס ל.ד. בע"מ המתמחה במיקור חוץ של מוקדי שירות ומכירה טלפוניים עבור גופים עסקיים וציבוריים ומעסיקה מעל 100 עובדים. בשנת 2013, לצד הפעילות העסקית,  הקים ומנהל עד היום את מוקד 'קו המשווה' - המאפשר לפגועי נפש להשתלב בשוק החופשי בתהליך שיקומי ומקצועי, תוך שילובם בפעילויות החברה הרגילות כתעסוקה מעברית בדרכם לתעסוקה בשוק החופשי.

 

דדוש נתפס ב"חיידק" הפוליטי כבר בחטיבת הביניים אז נבחר ליו"ר מועצת התלמידים של מחזור א' בחטיבת הביניים 'האורן'. הוא החל את לימודיו האקדמיים בפקולטה לחקלאות ברחובות שם סיים כבוגר b.sc   בכלכלה וכיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים וחבר ועד המנהל של אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית.

בשנת 2010 יזם, בסיוע ראש העיר, מהלך להקמת קבוצת רוכשים ביבנה הירוקה שקיבץ עשרות רוכשי דירות, רובם זוגות צעירים תושבי העיר ותושבים שרצו לחזור לגור ביבנה. דדוש דאג לצרף את הקבוצה ולקבל הקצאת דירות מוזלות עם עדיפות לתושבי העיר. כדי לבנות גרעין לקהילה שבה רוב האנשים מכירים האחד את השני טוב וגם לעיתים חברי ילדות רבים שגרים באותה השכונה.

 

"כשהגעתי ליבנה הירוקה, קיבלתי תזכורת לתקופת הילדות שלי, אז הוקמה שכונת נווה אילן. הקהילה הייתה שותפה להקמה ולדאגה לשכונה החדשה. גם היום ביבנה וכמו אז, עם הקמת השכונה התגבש המרקם החברתי ואתו גם הצורך בייצוג ופתרון בעיות נקודתיות הנוגעות לשכונה החדשה ולתושביה מול העירייה" מתאר דדוש.

 

" חינוך, קהילה וראש העיר הרואה את תושבי העיר לנגד עיניו בכל זמן נתון, אלו הסיבות שבגללן החלטתי לגדל את בנותיי ביבנה. מוסיף דדוש, "יבנה היום היא עיר עם סביבה בטוחה לילדים, וקהילה שכיף לחיות בה, בעיקר בזכות השיתוף של הקהילות השונות ועם יוזמות העירייה לשיפור העיר".

 

דדוש, המנהל עשרות עובדים בחברות שהקים בעשר אצבעות אומר כי "העתיד של יבנה חשוב לי מאוד בתור תושב העיר שמגדל כאן את שתי בנותיו. הקהילה ביבנה בדגש על השכונות כמו השכונה הירוקה, היא זו שתעשה את ההבדל. מה שנווה אילן והקהילה שלה עשו עבור יבנה בשנות ה-80 וה-90 תעשנה השכונות החדשות של העיר.

 

ש: מהפעילות שלך בשטח, סיעת 'יבנה שלנו' תגדל בבחירות הקרובות ?

 

דדוש: אני כאן כדי לתמוך בצביקה כדי שנזכה בו לעוד חמש שנים. אני מכיר את הנתונים מאוד מקרוב וברמת התושב ויכול להגיד בביטחון מלא: ראש העיר בחמש השנים הקרובות יהיה צבי גוב ארי. הסיבה המרכזית לכך היא כי הוא ראש עיר מעולה. יש לו יכולת ניהול אדירה. הציבור אוהב אותו ואת מה שהוא עושה כאן. צבי גוב ארי עשה מהפיכה ביבנה ושם אותה על המפה כפי שלא קרה בשום עיר ב 20 שנים האחרונות. הציבור נותן אמון מלא בראש העיר בגלל תפקודו כראש עיר וזה לא עניין של מה בכך. מכיוון שכך הם פני הדברים חשוב מאוד לתת לו לעבוד.

 

הדרך לאפשר לו לעבוד בכל הכוח היא ע"י בחירה של 'יבנה שלנו' למועצה. תהיינה הפתעות בבחירות הקרובות ואני מניח שיהיו מתמודדים שתופסים נפח גדול במדיות השונות ולא יעברו את אחוז החסימה ויהיו כאלה שיעברו וישבו באופוזיציה.

כולנו יכולנו להתברג במקומות גבוהים יותר ברשימות אחרות אך עבור הציבור, זה שמרוצה מראש העיר עדיף שיבנה שלנו תכניס 8 מנדטים מאשר להרכיב קואליציה יקרה  שתעצור את התנופה של העשייה.

לכן כל מי שמרוצה מהעיר, מראש העיר ומעשייתו לאורך השנים חייב לבחור יבנה שלנו למועצת העיר. כל מנדט נוסף לרשימה שלו הוא רווח נקי לרוב המכריע של תושבי העיר התומכים בו.

 

גוב ארי עשה את יבנה למה שהיא היום, הוא נקי, פיו וליבו שווים והוא אוהב את העיר, צביקה ממשיך לעשות, מתכנן קדימה, מקבל מאות החלטות ביום ומתפקד כמו שעון שוויצרי. אחרי 20 שנה ברור מעל כל צל של ספק כי המנהל תקין, העיר מתקדמת והתוצאות מדברות. אין כותרת לקמפיין בחירות כי רואים תוצאות וממשיכים לעשות זה הסיפור לחמש השנים הבאות , לי זה ברור כי זה מה שיבנה צריכה.

 

ש: איזה יבנה נראה עוד חמש שנים ? איזה תכניות אתה מעוניין לקדם בקדנציה הבאה ?

 

דדוש: יבנה לא סיימה את ההתפתחות שלה כעיר ונמצאת בתהליך שיימשך עוד 15-20 שנים עד להתייצבות . מקורות ההכנסה העתידיים של העיר יגיעו בעיקר מהפרויקט בדרום מזרח העיר ואני מאמין גדול בתכנית. ראש העיר תכנן את העיר עד 2035. יש כאן ערך אדיר לקבל את התורה מצביקה וכך יהיה.

אני עסוק גם בתכנית חניה פורצת דרך בשכונה הירוקה , פיתוח חיי קהילה (ולא כסיסמת בחירות אלא בתכניות אופרטיביות) ומעל הכול ייצוג של הדור  שלי , זה שבחר לגדל את ילדיו בעיר,  מאתגר עבורי הרבה יותר מכל דבר אחר ואחת הסיבות העיקריות שבגללן נכנסתי לכל זה מלכתחילה- כדי להשפיע מקרוב על הנושאים שהכי נוגעים בנו כתושבים. ממועצת העיר אוכל להשפיע ולייצג הרבה יותר טוב מכל מועמד מכל רשימה אחרת ולכן אני מבקש את תמיכת התושבים לא רק בראש העיר אלא ברשימת יבנה שלנו למועצת העיר".

 

ש: מה דעתך על הקמפיין שמנהלים נגדכם היריבים ?

 

הכפשות של העיר ותושביה כדי להשיג רווח פוליטי אינן מקובלות עלי ועל רבים מתושבי העיר.  אני כבר בחרתי בצביקה בגלל הניסיון האדיר , החדשנות, היושר והיכולת לראות קדימה, בפרמטרים הללו הוא עולה על היריבים ואין מקום בכלל להשוואה. לו הייתי חושב אחרת הייתי מתברג במקום גבוה יותר אצל היריבים .חשוב לי שראש העיר ימשיך כיוון שהוא תעודת הביטוח של העיר הזו ואסור שהעיר  תיפול לידיים הלא נכונות.

 

ומה אתה חושב על המתמודדים ?

 

יש מי שמנסה להציג את הקמפיין שלו כאילו הוא פועל לטובת חיבור עתידי עם גוב-ארי, אבל בפועל, המטרה הפוליטית שלו היא לפעול למען עצמו על מנת לנסות ולהעלות את השווי שלו במסגרת משא ומתן עתידי. חשוב שכל תושבי יבנה יבינו שכל המסרים האלה הם רק על דעת המועמדים והרשימות השונות ללא כל קשר למטה של צבי גוב-ארי ויבנה שלנו.

וכפי שכבר אמרתי, כל קול שלא יגיע לגוב ארי או לרשימת יבנה שלנו יפגע ביכולת התפקוד של המועצה הבאה שתוקם.

 

דדוש מסיים את דבריו במסר לתושבי העיר: השנה בניגוד לשנים קודמות יום הבחירות הוא יום חופש, יום בילוי עבור כל המשפחה , ממליץ לכולם לחגוג את הדמוקרטיה ולהגיע עם הילדים לקלפי, להראות להם את הקלפי והמעטפה  ומשם להמשיך לפיקניק בחיק המשפחה, בילוי חורפי בים , בפארקים בקולנוע העיקר – להגיע לקלפי ולממש את זכות הבחירה. 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: