יום שבת, 30 במאי 2020, ז' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

בריאות הגוף והנפש ביבנה

בריאות הגוף והנפש, בריאות ביבנה, קופות חולים ביבנה, מרפאות ביבנה, בית מרקחת ביבנה, בתי מרקחת ביבנה, פסיכולוג ביבנה, פסיכולוגים ביבנה

ללכת אל הלא נודע

מסע 5 יבנה הגיע לסיומו כאשר במהלך המפגשים התגבשה לה קבוצה שהפכה למאוחדת תומכת ומלוכדת

פורסם בתאריך:


במהלך הפגישות נחשפו הסודות הכמוסים ביותר של המשתתפים, הכל נשפך החוצה, וזה מרגיש הכי טבעי ונכון כי כך כולם הפכו לשותפים למסע. ממש כך, באמצע החיים, ניתנה להם ההזדמנות לקבל מתנה לא צפויה, כלים אמיתיים לעשות מעשה משמעותי בחיים שלהם. הם לא ידעו לאן הם מגיעים כאשר החליטו לחבור לאחד המסעות המרתקים שיש ביבנה.

 אלי אלוש ואורלי גיירו, מנחים את הקבוצה והם דורשים לתת לקהילה של יבנה בחזרה, לתת מעצמם עבור האחר. הקבוצה החמישית שהתארגנה למסע אפילו לא ידעה לאן היא הולכת ואיפה תסיים.

אז מה זה בעצם ה''מסע'' הזה? מספר מפגשים שקורים בין המשתתפים לתקופה שמתפרסת על פני ארבעה חודשים. חברי הקבוצה דנים לעומק בסודות האישיים של כל אחד מהם. תוך כדי הדיונים הם זוכים לקבל תובנות על החיים מנקודת מבט אחרת. הרי כל אחד מאיתנו מרגיש לעיתים שאינו מצליח להספיק את כל מה שהיה רוצה בחיים האלה.

רגע לפני שמסע חדש יוצא לדרך, אבי איטח שעבר את המסע סיפר: "אין המון מקומות בעולם שבו ישבו בחדר אחד סביב שולחן ענק. חרדי, חילוני, מסורתי, ימני, שמאלני, פוליטיקאי, יועצת, גרפיקאי ועיתונאי. בקיצור, כל קצוות העם שישבו, ידונו ויגלו שיש לנו המון ללמוד אחד מהשניה, אם קצת סבלנות ופתיחות, כמו שגילינו בחדר, החיים שלנו היו נראים אחרת. היתה לנו מדינה טובה יותר, חיי קהילה טובים יותר. בסוף המסע החרדי והחילוני גילו שאפשר אחרת, שלמנכ''לים יש לב ולפוליטיקאי יש הומור".

איך זה יצא לדרך?

"הכל התחיל בכך שאלי אלוש מנכל הרשת פנה אליי ואמר לי "אתה חייב להשתתף בפרויקט מסע". אמרתי לו "אמרת",  אני בפנים" ותוך כדי חשבתי לעצמי מה אני צריך את זה עכשיו גם ככה כל כך עסוק אבל יודעים לא נעים, אלי מבקש. הגעתי למפגש הראשון ונבהלתי. פגשתי חבורה של אנשים מוזרים, חלקם הכרתי יותר, חלקם לא הכרתי בכלל. החיבור בין כולם נראה בלתי אפשרי מה המשותף לרוכב אופנוע, דוסית ,ארס פואטי אחד וכמה כאלה שניראו לי תופסות מעצמן ועוד כמה שקטים שאני בניהם. אז מה אלי ואורלי התחילו לעשות את הקסמים שלהם ובלי להרגיש שבוע אחרי שבוע התגבשה קבוצה  ואנשים זרים הפכו לחבורה, לחברים. אותם מוזרים היו שותפים למסע אישי משמעותי שעברתי לאחרונה, שכיוון חידד וגרם לחשוב על עצמי ולשים באמת את הדברים החשובים לי באמת בחיים במרכז העשייה .אז כבוגר המסע 5 אני רוצה לספר לכם שהפרוייקט הקהילתי הזה נותן הרבה כלים לחיים ויותר מזה, בונה פה קהילה שלוקחת אחריות על חייה ונותנת מעצמה למען האחר. מה שנשאר לי זה להמליץ נורא לכל אחד שרוצה לפנות לאלי אלוש מנכל הרשת למרכזים קהילתיים. אל תפספסו. ואני ממש רוצה להודות לאורלי ואלי על המתנה הזאת שנקראת "המסע".

מה המסקנה?

"המסע עבורי היה ללכת ללא נודע, לגלות את עצמי ואת היכולת שלי להביא אותי למרכז ועדין להישאר אמא ורעיה טובה, לקחתי מהמסע חברים (משפחה) לחיים שמהם למדתי מהם המון מכל חבר לקחתי משהו. תודה לאלי ואורלי על הזכות להיות חלק  ממנו. בזכות המסע הכרתי אנשים מדהימים ונחשפתי לאנשים חדשים ועולמות חדשים. למדתי על עצמי יותר ומה אני באמת רוצה להשיג וכיצד להשיג זאת".

בחור אחר שיתף: "מה זה מסע 5 בשבילי ? זה מפגש עם קבוצת אנשים, צעירים, איכותיים ותורמים לקהילה כל אחד ואחת בתחומו. הייתי המבוגר בקבוצה אך לא הרגשתי זאת אף לא ברגע אחד. האוירה לאורך המסע הייתה אוירה נעימה משפחתית ומכילה. אשרי העיר יבנה שהתברכה ואלו הם בניה ובנותיה".

מה לקחת מהמסע ?

"חיזוק להמשך התרומה לקהילה. גם שכל חיי הבוגרים התנדבתי וגם כיום אני מתנדב והמסע נתן לי עוד דרייב להתנדב ולתרום. "אין דבר העומד בפני הרצון" והשמים הם לא הגבול. כל מטרה שהאדם מציב לפניו קובע יעד מקום וזמן, אך יאמין בעצמו יגיע להגשמת המטרה. ההבנה שלא משנה איפה אתה עכשיו, אתה יכול להגיע הרבה יותר רחוק. שאין גבול למה שאפשר להשיג בחיים ושכולנו רקמה אנושית אחת גדולה. כל אחד מאיתנו ,ולא משנה באיזה פוזיציה הוא נמצא, יש בו האור להאיר את העיר יותר מחברת החשמל".

משתתף נוסף: "המסע היה מבחינתי הזדמנות פז להכיר אנשים שעולמם הפנימי שונה  לחלוטין מהעולם שלי. גיליתי אנשים קסומים ואיכותיים מכל הסוגים והגילאים שתרומה לסביבה ולקהילה נמצאים בראש מעייניהם וכמובן, למדתי מהם הרבה מעבר למצופה. הרצון שלנו, בני האדם לקהל ולתת אהבה אינו מסתיים אף פעם, ועצם העובדה שכולנו התייצבנו מידי שבוע בכל מצב ובכל מזג אוויר מראה עד כמה כל אחד מאיתנו חיפש את ההדדיות השיתוף והחיבור. המסע הוסיף כלי נוסף לארגז הכלים שלי". 

אחת המנחות, אורלי גיירו, סיכמה: "זאת הפעם החמישית והפעם התאגדה חבורת אנשים שיצרו שת''פ מדהים, אנשים איכותיים ביותר. כ''א הביא את הסיפור האישי שלו וראוי להערכה. כמו כן הם משמשים מודל והשראה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
בולשיט
הדסי | 06:44   10.02.20