יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הכל פוליטיקה ביבנה

הכל פוליטיקה ביבנה, פוליטיקה ביבנה, בחירות ביבנה, בחירות 2018 ביבנה,עיריית יבנה, ראש עיריית יבנה, דובר עיריית יבנה

מאיר ל'ליכוד'

עו"ד מאיר דהן, מנהיג מקומי אידיאולוגי, אדם ערכי בעל משנה סדורה, הידוע כמקורבם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל כל צמרת תנועת 'הליכוד', וכמי שמוערך ואהוב מאוד בתנועה בה הוא חבר משחר נעוריו, מנהיג את סניף' הליכוד' ביבנה מזה שנים רבות בנועם הליכות ועם הרבה לב ונשמה

פורסם בתאריך:


 

עם תום מערכת הבחירות הסוערת שעברה עלינו נפגשנו לשיחה עם דהן, חבר מועצת העיר יבנה ויו"ר מטה הבחירות בעיר – מי שהוביל וניהל את מטה הבחירות של המפלגה ביבנה, כפי שהוא עושה מזה כ-20 שנה, ומי שנכח בצמתי קבלת ההחלטות ובצוות ההסברה וההיערכות לבחירות הכלליות לכנסת ה-21 מטעם 'הליכוד'.

 

מאיר, כיצד נערכתם לבחירות וליום הבחירות ביבנה?

"ההיערכות לבחירות לכנסת היא אמנם פעילות חשובה ואינטנסיבית מאוד של סניף 'הליכוד' ביבנה, ואולם היא בבחינת 'קצה הקרחון' של פעילות חברתית קבועה ורציפה שמתרחשת ונמשכת יום-יום, שעה-שעה, למען תושבי העיר בכל התחומים, ובעיקר בתחומים הקשורים למשרדי הממשלה הנמצאים בניהול סיעת 'הליכוד'. כיו"ר הסניף אני נמצא בקשר שוטף ויומיומי עם שרים וחברי-כנסת, במטרה לקדם נושאים שקשורים לעיר, כמו גם על-מנת לטפל באופן פרטני בתושבים שלעיתים מתקשים להתמודד עם הביורוקרטיה.

באשר לבחירות עצמן, הרי מיד עם הודעת ראש הממשלה נתניהו על הקדמת הבחירות,  הקמנו, אני וחבריי להנהגת סניף 'הליכוד' ביבנה, את מטה הבחירות שעמדתי בראשו ואשר נוהל ביד רמה על-ידי חבריי להנהגת הסניף - עו"ד אלי שומרון-שטרית וחירות רות-איתח. אלינו הצטרפה כמובן כל ההנהגה: סוזן מדר, רינה אידו, ירדנה פדידה, יוסי וילנר, נוי טבול, משה איתח, ועוד רבים וטובים שעשו עבודת קודש בהתנדבות מלאה ומתוך תחושת שליחות עמוקה.

בניגוד למערכות בחירות קודמות, ומשתנועת 'הליכוד' החליטה להשקיע את מרבית תקציבה במדיה התקשורתית, לרבות הרשתות החברתיות, הרי שהפעם תקציב השטח היה קטן משמעותית, ואולם בעזרת מתנדבים, אמונה בצדקת הדרך, נחישות ורוח קרב, הצלחנו להביא לתוצאה מרשימה מאוד ביבנה".

אז בהזדמנות זו, ספר לנו על תוצאות הבחירות ביבנה.

"התוצאות ביבנה מצביעות על הצלחה חסרת תקדים ל'ליכוד', כאשר 'מ.ח.ל' בראשות בנימין נתניהו זכתה ב-9,842 קולות כשרים, המהווים 40.20% מסך הקולות הכשרים (24,483 בסה"כ). למפלגת 'כחול-לבן' נתנו את קולם רק  6,887 קולות, שהם 28.13% מסך הקולות הכשרים.

רק לשם השוואה, בבחירות הקודמות, בשנת 2015, 'מ.ח.ל' זכתה רק ב-7,458 קולות, אשר היוו אז 34.06% מסך הקולות הכשרים. דהיינו, ישנה עלייה יחסית מרשימה של למעלה מ-6% בכוחה של 'הליכוד' ביבנה לעומת הבחירות הקודמות".

מזה שנים רבות אתה נחשב אושיית רשת, בעיקר בפייסבוק, תוך ניצול כישרון הכתיבה שלך לטובת התנועה, וגם הפעם כיכבת ברשתות החברתיות באינטנסיביות מעוררת התפעלות.

"אין ספק שבעידן הזה, הדיגיטאלי-אלקטרוני-טכנולוגי, הרשת הופכת לזירה המרכזית כמעט, אליה מתנקז רוב העם ובעיקר צעירים, אך לא רק. יש לזכור כי עד לפני כ-15 שנים הזירה המרכזית הייתה התקשורת הממסדית - ערוצי הטלוויזיה, תחנות הרדיו והעיתונות הכתובה, שנשלטה ועדיין נשלטת על-ידי אנשי שמאל ואף שמאל קיצוני, והיא שעיצבה את דעת הקהל כרצונה ועל-פי תפיסתה באמצעות מסרים ששתלה בתודעת ההמונים. וזה עבד. הזמנים השתנו. הימים ההם עברו חלפו להם. והיום, הציבור כבר אינו תלוי בתקשורת הממסדית על-מנת שזו תתווך עבורו את המציאות, אלא בוחר לו את הפלטפורמה המתאימה לאחר שהוא נחשף לאינספור אפשרויות, ואין ספק שאנחנו, מפלגות הימין, מנצלים את הפלטפורמה הזו היטב על-מנת לאזן את התקשורת החד-צדדית והמוטה באופן ברור לצד שמאל של המפה הפוליטית".

כיו"ר הסניף ובעל ניסיון רב שנים בפוליטיקה המקומית והארצית, וכמי שמחובר מאוד לשטח - מה הייתה תחושתך לפני הבחירות?

"ברמה הארצית, בניגוד לשתי מערכות הבחירות הקודמות שהתקיימו בשנים 2015 ו-2013, אז הייתי בחרדה עמוקה לקראת התוצאות, הרי שהפעם הייתי די בטוח בניצחון. וכאן ככל הנראה מקור הבעיה שהביאה בסופו של דבר את ראש הממשלה לנהל 'קמפיין געוואלד' בימים האחרונים שלפני הבחירות. כשאמרתי לנתניהו בפגישתנו שהוא יכול להיות רגוע כי ניצחוננו מובטח, הוא השיב לי שזו בדיוק הבעיה -  שכולם סבורים שהניצחון מונח בכיס, והשאננות הזו עלולה להוביל אותנו להפסד חלילה".  

שמתי לב, כמו רבים מתושבי העיר, שבעקבות 'קמפיין הגעוואלד' הזה גם אתה הפעלת 'קמפיין געוואלד' משלך בקרב תושבי יבנה. האם זה היה אמיתי, באמת חששת - או שמא היה זה רק ספין?

"לחלוטין לא היה ספין. אם ראש הממשלה, בתחושת דחיפות, הזעיק אותי ופעילים מרכזיים נוספים בתנועה, יומיים טרם הבחירות בשעה 22:00 לביתו בבלפור בירושלים, על-מנת לדרבן אותנו ולהפציר בנו להוציא את הציבור להצביע ולא לוותר על אף קול, אז זה לחלוטין לא ספין. אם ראש הממשלה התקשר אליי יום לפני הבחירות ופעם נוספת ביום הבחירות עצמו על-מנת לדרבן ולדחוף, אז זה לחלוטין לא ספין. ואת ה'געוואלד' הזה מצד ראש הממשלה אני העברתי לתושבי יבנה באופן אישי, עד שהחדרתי בבוחרים שלנו תחושת סכנה וחרדה מפני הפסד. והם לקחו את המשפחה ואת החברים ויצאו להצביע. יתרה מזאת - תושבי יבנה שעדיין רשומים בערים אחרות הניעו את רכבם, לקחו טרמפים ומוניות, ונסעו להצביע בקלפי אליה הם שייכים - מירושלים, מחיפה, מרמלה, מהקריות ומערים ויישובים נוספים. ולעצם שאלתך, הרי תוצאות הבחירות בארץ כולה מוכיחות שלא היה מדובר בספין תקשורתי. לראש הממשלה היה ברור כי על-מנת להפילו כל שונאיו ומתנגדיו יתאגדו למפלגה המובילה בגוש השמאל – 'כחול-לבן' - ואכן תחזיתו התממשה כאשר זו שתתה את קולות השמאל וזכתה ל-35 מנדטים. עכשיו, תאר לעצמך שראש הממשלה, לולא היה זועק 'געוואלד', ו'הליכוד' היה עומד, כמו בסקרים, על 31-30 מנדטים בלבד! או-אז, אני מבטיח לך שהייתה קמה זעקה גדולה מצד השמאל והתקשורת, אשר היו מפעילים על נשיא המדינה לחץ כבד להטיל על גנץ את הרכבת הממשלה, על אף היתרון של גוש הימין. ומי ערב לנו שליברמן, כחלון ומפלגות אחרות לא היו מצטרפים לממשלה שכזו? ועל-כן אני מוריד את הכובע בפני ראש הממשלה נתניהו, אשר זיהה מבעוד מועד את הסכנה ופעל למנוע אותה בחוכמה, במנהיגות ובנחישות".

האם יש לך תובנות בנוגע לקמפיין של 'כחול-לבן'?

"הבט, מדובר בעוד מפלגת 'רק לא ביבי', ותו-לאו. מפלגה ריקה שהוקמה על-ידי אנשי יחסי-ציבור אשר אספו בין לילה, מן היקב ומן הגורן, מועמדים - אחד ימני, השני משמאל, השלישי מוועד העובדים, הרביעי מהצבא, החמישית אישה, וכיוצא באלה. מן סופרמרקט של אנשים במטרה למשוך קולות מכל המגזרים. שים לב שלאורך כל הקמפיין מפלגת 'כחול-לבן' לא הציגה אידיאולוגיה, ערכים או משנה סדורה, אלא התרכזה בהסתה פרועה נגד נתניהו, כאשר העלילה עליו את עלילת הדם הנוראית ביותר שניתן להעליל על אדם - לפיה ראש הממשלה בגד במולדת. העם לא טיפש, הוא זיהה את התרמית והצביע בהתאם. ובמבחן התוצאה הם נכשלו כישלון חרוץ, שהרי לא רק שלא העבירו קולות מהימין לשמאל - כי אם להיפך, יותר מצביעים הצביעו הפעם למפלגות הימין (אם ניקח בחשבון את 7 המנדטים ה'אבודים'). כל אלו התכנסו על-מנת להעיף את נתניהו ולכבוש את השלטון, ולא על-מנת לזכות במקום הראשון במחנה השמאל".

ראש הממשלה נחשד במספר עבירות, והוא עומד בפני כתב-אישום בכפוף לשימוע. כמקורב לראש הממשלה וכעו"ד, מה דעתך?

"ראשית, אין המדובר בכתב-אישום כי אם בכתב חשדות טרם שימוע, המציג את גרסת התביעה בלבד. קח למשל את השר לשעבר יעקב נאמן ז"ל, ואת גיבור ישראל והשר לשעבר אביגדור קהלני, אשר נגדם הוגש כתב-אישום של ממש לאחר שימוע - והם זוכו זיכוי מהדהד על-ידי בית-המשפט. ללמדך כי אדם הוא חף מפשע עד אשר הוכחה אשמתו בבית המשפט. אני עצמי בטוח כי נתניהו חף מכל פשע ועל כן אני מציע לציבור להמתין בסבלנות. מה גם שמעיון בכתב החשדות אני למד כי מדובר בזוטי דברים - סיגרים, שמפניה ומספר מועט של כתבות אוהדות לכאורה. ביחס למה שידוע לציבור על אנשי שמאל דוגמת גבי אשכנזי, אהוד ברק ואחרים, הרי מדובר כאמור בזוטי דברים.

וכאשר מדובר בזוטי דברים ובאכיפה סלקטיבית של ימין לעומת שמאל, ולאחר שכתבי החשדות פורסמו טרם הבחירות כך שהציבור הלך לקלפי כאשר כל התמונה לפניו, הרי תוצאות הבחירות מלמדות באופן ברור, נהיר ושאינו משתמע לשתי פנים, כי העם רוצה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בראשות הממשלה גם תחת כתב-אישום וניהול המשפט בבית משפט. זה גם מה שקובע החוק, וכך יהיה. אם כי אני מניח שלאחר השימוע לא יוגש כלל כתב אישום נגד נתניהו".  

לסיכום, איך אתה רואה את המערכת הפוליטית בישראל בשנים הקרובות, וכיצד יש בכוונתך להשתלב בה?

"ראשית, נזכור שהעם אמר את דברו. באופן חד-משמעי. ולולא בנט, פייגלין ומפלגות ימין אחרות היו מפצלות את המחנה ומאבדות לפח האשפה כ-300,000 קולות, הרי שגוש הימין היה עומד על למעלה מ-70 מנדטים. עם ישראל מפוכח, מציאותי, ריאליסטי, נע ימינה וימשיך לנוע ימינה. הוא התפכח מן האשליות על עולם אוטופי שמנסה למכור לו השמאל. טוב לעם הזה, וזה בא לידי ביטוי בתוצאות הבחירות.

לגביי, הרי שאני רואה עצמי שליח ציבור הפועל במסגרת אידאולוגית וערכית ברורה איתה אני מזדהה הזדהות מוחלטת ואליה אני מחובר עוד משחר נעוריי, והיא-היא המניעה אותי ומדרבנת אותי לאורך השנים. במהלך הזמן, ותוך כדי פעילות ציבורית אינטנסיבית והתנדבותית, צברתי ניסיון, פיתחתי קשרים ענפים ויצרתי חיבורים עם שרים, חברי-כנסת ופעילי 'ליכוד' במגוון תפקידים ברחבי הארץ כולה, ואת הקשרים הללו אני רותם לטובת כל אלה הפונים אליי ואל חבריי להנהגת סניף 'הליכוד' ביבנה בבקשת סיוע. הפעילות הציבורית-פוליטית שלי גוזלת ממני זמן רב ואנרגיות רבות, על-חשבון פרנסתי ומשפחתי, ואולם אני חש תחושת סיפוק אדירה מפעילותי והיא מניעה אותי ומדרבנת אותי ומחזקת אותי".

אקורד לסיום?

"אני רוצה להודות לכל תושבי יבנה שניצלו את זכותם החוקית והדמוקרטית והלכו להצביע, ולא חשוב לאיזו מפלגה. בהזדמנות זו אני רוצה להתנצל בפני כל מי שהטרדתי אותו במסגרת ה'געוואלד'. מאחל לך, לכל תושבי יבנה ולכל עם ישראל בארץ ובתפוצות - חג חירות שמח".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: