יום ראשון, 16 ביוני 2019, י"ג סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

מהפכת התחבורה הציבורית

מאות תושבים נענו לבקשת העירייה והתייחסו לתכנית החדשה לתחבורה ציבורית ביבנה  

פורסם בתאריך:


 

הפיילוט ארצי לשיתוף הציבור שהובילה עיריית יבנה בחודשים האחרונים זוכה להצלחה. העירייה איפשרה לתושבים להגיב ולהתייחס לתכנית התחבורה הציבורית החדשה ורבים ניצלו זאת כדי להעיר ולהאיר.

"לפני מספר שבועות פניתי אליכם בבקשה להתייחס, להאיר ולהעיר על תכנית התחבורה הציבורית שאנו מתכוונים להפעיל בעיר. שמחתי לראות את מעורבותכם והתייחסותכם העניינית אשר תסייע לייעול וטיוב פריסת הקווים ומסלולי הנסיעה החדשים בתחבורה הציבורית בעירנו", אמר השבוע ראש העיר, צבי גוב-ארי.

ביום רביעי נפגש גוב-ארי בלשכתו עם מנכ"ל חברת אפיקים שירותי תחבורה, עודד כהן וסיכם על קידום התכנית הזוכה לתמיכתו ועידודו של שר התחבורה, ח"כ ישראל כ״ץ. בפגישה השתתף מ"מ וסגן ראש העיר, ד"ר אהוד ויצמן, המחזיק בתיק התחבורה ואשר מונה על ידי ראש העיר לעבד את הנתונים ולוודא מתן מענה הולם בהתאם לביקוש. "בטוחני כי יחד נצליח לייעל את רמת שירותי התחבורה הציבורית לתושבי העיר, לשירותכם ולרווחתכם", עדכן גוב-ארי בדף הפייסבוק.

כזכור, לפני כחודשיים יצאה העירייה בקמפיין נרחב אשר נועד לאפשר לתושבי העיר לקחת חלק ולהתייחס לפריסת הקווים והמסלולים החדשים. התאמת התחבורה הציבורית נועדה בין היתר לתת מענה הולם לבעיית התנועה והחנייה בעיר. בפנייה לתושבי העיר נכתב הוסבר כי מגבלות השטח אינן מאפשרות פתרונות אידיאליים ועל כן יזמנו פרויקט שעיקרו שיפור השירות של התחבורה הציבורית עד כדי צמצום נחיצות השימוש ברכב הפרטי. שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ רואה בפרויקט ייחודי זה, הראשון מסוגו בארץ, כפיילוט ניסיוני אשר יהווה מודל ארצי ועל-כן הנחה את צוות משרדו לפעול יחד עם עיריית יבנה וחברת 'אפיקים' לגיבוש תכנית תחבורתית האמורה לענות על האפשרות של צמצום השימוש ברכב הפרטי והגברת השימוש בתחבורה הציבורית ברחבי העיר.

התכנית שהוצגה על-ידי העירייה כוללת פריסה יעילה של הקווים העירוניים, סינכרון מלא עם רכבת ישראל, שיפור משמעותי של תדירות הנסיעה, שימוש במיניבוסים בקווים קצרים, מענה מותאם לצרכי האוכלוסייה הצעירה והמבוגרת, צמצום זיהום האוויר וכן חסכון בהוצאה הכספית לכל משפחה. כמו כן תינתן אפשרות שימוש ב"כרטיס משולב" עם רכבת ישראל וכן נסיעה חופשית בכרטיס אחד בכל הקווים העירוניים למשך 90 דקות, כך שגם ההוצאה הכספית תקטן משמעותית לעומת החלופה של שימוש ברכב הפרטי.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: