יום חמישי, 09 ב 2021, ה' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 054-2425199

בלוגים ביבנה

בלוגים, בלוגים ביבנה, בלוג ביבנה, טור ביבנה, טור אישי ביבנה, דבר העורך סטטוס יבנה, דבר העורך סטטוס יבנט

מנהיגות מאחדת

הטור השבועי של ציון בן שטרית

פורסם בתאריך:


 

ישבתי אתמול בציפייה דרוכה לצפות בנאומו של גנץ אשר יחסו לו כבר כותרת של "שתקן" כמו כל הכותרות של התקשורת המחפשת לתייג אנשים תחת כותרות מפאת חוסר זמנו של הציבור לקרוא ולהתעמק בתוכן. הרי ידוע שהוא אינו שתקן רמטכ"ל לא יכול להיות שתקן. וכמובן שעוד לפני שאמר מילה כבר ניסו מנהיגי הליכוד בהוראה מלמעלה לחסל אותו חיסול ממוקד שמא ישנה את המפה הפוליטית. כשגנץ עלה לנאום הרגשתי בטוח הבנתי מיד איזו מנהיגות הייתה חסרה לנו, הרגשתי שייך, הרגשתי תחושה של יחד, הרגשתי שמישהו רוצה באמת בשבילי ולא בשבילו ובשביל קומץ אנשים.

 

הרגשתי לא ימין ולא שמאל, לא דתי ולא חילוני, לא אתם אלא אנחנו, הרגשתי מנהיגות מאחדת. מנהיגות הרוצה בטובתו של האזרח הפשוט ויהיו דעותיו אשר יהיו. תחושה של תקווה מילאה אותי לנוכח האפשרות שהשמאלני מוקצה והימני מנודה, מסתבר שאפשר גם אחרת. בעוד התחושה הזו של מנהיגות חדשה מרחפת באוויר כבר הוכנו מבעוד מועד קמפיין מתוזמן כנגדו כאילו הוא אויב העם כשהמתקפה העיקרית נגדו שוב מנסה לגבש כותרת "שמאלני חלש". כמובן שאין בכותרת זו שום דבר כנגד יכול להיות שמאל חלש או ימני חלש.

 

מה שחשוב שיש לנו כאן מנהיגות חדשה מאחדת ומגבשת המעלה על סדר היום הציבורי את כל הנושאים הבוערים אשר נזנחו בלהט ההגנה על שחיתות ציבורית המאיימת על כולנו. מנהיגות מאחדת אשר תפסיק את האמירות המפלגות של אתם ואנחנו. של ימנים ושמאלנים, בכלל ההפרדה הזאת של שמאל וימין היא הפרדה מלאכותית אשר נועדה לשרת אינטרסים צרים של ראש ממשלה ונבחרים מסוימים הנמצאים תחת  חקירות, הפרדה זאת נועדה ליצור לחץ ולובי על מוסדות הצדק ועל המשטרה כדי לטשטש את גבולות השחיתות. יהיה ראש הממשלה טוב ככל שיהיה אסור לנו לתת יד לשחיתות ואסור לנו לרפות את ידם של גורמי הצדק לעשות את עבודתם כי אנו נמצא את עצמנו במהרה באנרכיה. כבר שמעתי רבים וגם קראתי לא מעט פוסטים הזוכים לתגובות אוהדות אשר מתירים לראש הממשלה לקחת שוחד ולעשות ככל העולה על רוחו בשל העובדה שראש הממשלה לטעמם הוא ראש ממשלה טוב. "מגיע לו הכול כי הוא עובד קשה למען מדינת ישראל".

 

נדמה לי ששוב התבלבלו היוצרות. במדינה דמוקרטית ראש הממשלה איננו מורם מעם הוא מייצג אותנו האזרחים ואת האינטרסים שלנו ולא את האינטרסים שלו. והנה עומד מולנו בני גנץ ומזכיר לנו שהוא בא לעבוד למענינו ללא הצורך בגינוני טקס ובתוספות מיוחדות כי הוא נבחר העם וככזה הוא חייב לבוחריו. אין ספק שאתמול התחושה היא שנולדה לנו מנהיגות חדשה, מנהיגות ישרת דרך מנהיגות מאחדת, מנהיגות המזכירה לנו שוב את ערכינו היהודים של העבר. זו מנהיגות לא של שמאל ולא של ימין מנהיגות ישרת דרך אמיצה ביטחונית מצד אחד ומלכדת מצד שני.

 

גם הטענה של חוסר ניסיון פוליטי אינה משנה את העובדה של מנהיגותו של בני גנץ. מנהיג הוא מנהיג והוא מתווה דרך יחד עם אנשים נוספים טובים ואיכותיים, מה גם שלא ניתן לזלזל בניסיונו כרמטכ"ל מצוין. נימה אישית אני חרגתי מהרגלי לא לקבוע עמדה שכן לדעתי יש כאן הזדמנות בלתי חוזרת לחזור אל מנהיגות העבר, מנהיגות משודרגת שתחזיר לנו את האמון בנבחרי הציבור ובעיקר את האמון בנו ובערכינו כעם מאוחד.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: