יום רביעי, 22 במאי 2019, י"ז אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

תרבות ופנאי ביבנה

תרבות ופנאי ביבנה,תרבות ביבנה,היכל התרבות יבנה,חוגים ביבנה,פנאי ביבנה,הופעות ביבנה,הצגות ביבנה,הצגות לילדים ביבנה,אירועים ביבנה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

מרומניה באהבה

תערוכת עבודות של האמן תיאודור דאדאלאו תוצג בסדנה לאמנות ביבנה

פורסם בתאריך:


תערוכת עבודות של האמן תיאודור דאדאלאו תוצג בסדנה לאמנות ביבנה ביום חמישי, 20.12.18 בשעה 20:00 במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי ומנהל המכון הרומני לתרבות בת"א, ד״ר מרטין לדיסלאו סלומון, חובבי אמנות, תושבים ואורחים.

 

זוהי תערוכה חדשה מצילומיו של האמן תיאודור דאדאלאו מרומניה העוסקת בהמשך התיעוד של החיים המסורתיים מחבל הארץ בו נולד וגדל - מחוז גורי - ומהסביבה הקרובה. במשך עשרות שנים מתעד האמן את ההתרחשויות האיזוריות, את החגיגות, את אורח החיים המסורתי - רגע לפני היעלמם. ההשפעה הגלובלית ניכרת כבר בערים השונות ואולם באיזורים הכפריים עדיין ניתן למצוא את החיים המסורתיים, כנראה לתקופה לא ארוכה עד אשר ימחקו על ידי הקידמה.

תערוכה זו עוסקת כולה בתהלוכת תחפושות מקומית אשר שורשיה נעוצים עוד בתקופה הפגאנית המוקדמת ואשר התפתחה - כנראה כדי לתת מענה לפחדים של אנשי המקום מפני הרוחות הרעות. סופה של השנה נחגג בהתכנסות של אנשי האיזור ובתקופה זו מתאפשר - על פי אמונתם - לרוחות להגיע אל בין החיים. מתוך חששם מפני הרוחות הרעות שמא תזקנה לבני האדם הם מתחפשים ליצורים שונים ומשונים: נעשה שימוש בפרוות כבשים, שימוש הגיוני ביותר בהתחשב בכך שבאיזור זה מגדלים צאן וזו תקופה קרה ביותר, שימוש בקרני חיות, במטרה לא להיראות אנושיים וכן מסכות שונות ומשונות אשר מיועדות להשלמת האשליה כי אין אלה בני אדם אשר רואות הרוחות.

 

את התערוכה אוצרים בצוותא חנה ברק-אנגל ורוני ראובן. התערוכה תוצג עד יום חמישי, 3.1.19 ניתן יהיה  לבקר בה בימים א'-ה', 09:00-13:00, ב' ו-ד' 17:00-19:00. כתובת: שד' דואני 25 יבנה. כניסה חופשית!

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: