יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

בריאות הגוף והנפש ביבנה

בריאות הגוף והנפש, בריאות ביבנה, קופות חולים ביבנה, מרפאות ביבנה, בית מרקחת ביבנה, בתי מרקחת ביבנה, פסיכולוג ביבנה, פסיכולוגים ביבנה

עובדות חשובות על ניתוח מתיחת בטן

החיים נמשכים, ונעלמו להם הימים שבהם גופך היה רענן וחטוב, והיה מוכן להתמודד עם כל מה שהעולם זרק לעברו. אם עלית במשקל, אם ילדת ילדים, או סתם הבטן שלך התחילה להיות רכב ורופסת, ניתוח מתיחת בטן הוא אחת הדרכים הטובות להחזרת אותן שנים טובות.

פורסם בתאריך:


מטופלות רבות מגיעות לקליניקה לכירורגיה קוסמטית כדי להחזיר את גופן למצב ״החתיכי״ שהיה מנת חלקן עוד לפני ההיריון, או בטרם עלו במשקל. חלקן יהיו מועמדות לטיפול באמצעות שאיבת שומן וחלקן, בעיקר אלה שסובלות מעור רפוי באזור הבטן, יטופלו בניתוח מתיחת בטן.

ניתוח מתיחת בטן הוא הליך שיכול לחולל נפלאות לגופך ולהעניק לך בטן מחמיאה שלא מתכחשת למסע החיים שעברת.

אם את שוקלת מתיחת בטן, הנה כמה עובדות מעוניינות הנוגעות להליך זה, שכדאי לדעת.

 1. עניין של עודף עור

העור שלך מאוד גמיש, נמתח ומתכווץ שוב ושוב, עד שהוא נמתח קצת יותר מדי. אם את דוחפת את העור שלך כמעט עד לקצה גבול היכולת (קרי: עולה במשקל), ואז מחליטה להתחיל דיאטה ומצליחה לרדת למשקל הנורמלי שלך, הבטן שלך אמנם מתכווצת לגודל הרגיל שלה, אבל היא חושפת את התמיכה המבנית שפינתה מקום לעודף המשקל בדמות עור עודף ורפוי.

אם ילדת ילד או הורדת משקל לא מבוטל, ייתכן שהגוף שלך יישאר עם חלק מעקבות משקל היתר הקודם, מה שיתבטא בעור רפוי ונפול.

בעזרת מתיחת בטן, המנתח יסיר את עודפי הרקמות ואת נקודות השומן העיקשות, ויחזיר לך בטן מתוחה ושטוחה כפי שהייתה מנת חלקך לפני ש״החיים התרחשו״.

 1. לא רק הסרת רקמה עודפת

הסרת קפלי רקמה עודפים שמכסים את הבטן, היא אחת הפעולות שיבצע המנתח. אבל מתיחת בטן ממשיכה צעד נוסף מעבר לכך, שלב המתמקד בתיקון השרירים הנמצאים מתחת, כדי לעזור לך לשמור על בטן מחמיאה גם בעתיד.

כשהבטן נמתחת במהלך היריון או בעקבות עלייה במשקל, שרירי הבטן שלך עלולים גם להיפרד וגם להיפגע. במהלך ניתוח מתיחת הבטן, המנתח מהדק את השרירים, מחבר אותם למקומם, ומוודא שהבטן מקבלת את מערכת התמיכה הנחוצה לה כדי להציע לך מראה מחמיא.

 1. היכן למקם את הטבור?

במהלך ניתוח הבטן, המנתח מבצע חתך על פני שטח הבטן, מתקן את השרירים, מסיר את עודפי השומן ואז מושך את העור חזרה למטה, ומסיר את הרקמה העודפת.

עודף העור הזה עשוי לכלול גם את הטבור. מנתח מומחה אמור לייצר עבורך טבור חדש, ולאפשר לבטן החדשה שלך להיראות טבעית לחלוטין.

 1. העלמת סימנים

כאשר את עולה במשקל במהירות, כמו בהריון, השינוי הפתאומי בעור גורם לרוב לסימני מתיחה. אמנם, הליך מתיחת הבטן אינו יכול להסיר את כל הסימנים, אבל המנתח ינסה להסיר את הרקמה המכילה את החלק הארי של סימני המתיחה.

 1. עד גבול מסוים

חשוב להדגיש כמה דברים שמתיחת בטן פשוט לא יכולה לעשות. למרות שתהליך זה מסוגל להביא לתוצאות מדהימות, אסור שהוא ייחשב כחלק מתוכנית ההרזיה שלך, ממש כמו שניתוח שאיבת שומן אינו בא במקום השמנת יתר. קודם עלייך להשיל את המשקל העודף ורק אז הצוות הכירורגי בקליניקה יוכל לגשת לניתוח.

מתיחת בטן גם לא הופכת אותך לחסינה מפני עלייה במשקל ומתיחת עור הבטן בעתיד. עלייך לשמור על התוצאות שסיפק לך המנתח, ולהימנע מעלייה במשקל. המשמעות היא שאת צריכה להיות בטוחה שסיימת את פרק הולדת החיים בחייך, לפני שתבחרי לבצע את ניתוח מתיחת הבטן.

 1. סיבוכים אפשריים

לאחר הניתוח, מטופלות עשויות לסבול מכאבים או דקירות. תחושות אלה נמשכות מספר ימים עד כמה שבועות. המנתח יכול להקל על מיחושים אלה בעזרת Pain Buster, צינורית דקיקה שהוא ממקם לאחר הניתוח בסמוך לנקזי הבטן. צינורית זו מזליפה חומר המקל על הכאבים במשך שלושה ימים.

ייתכנו כמה סיבוכים במהלך או בעקבות ניתוח מתיחת בטן, וביניהם:

 • התפתחות שטפי דם קלים באזור הניתוח – אבל אלה ייספגו עד מהרה.
 • ריפוי איטי של פצע הניתוח.
 • הצטברות נוזלים בדופן הבטן.
 • זיהום
 • צלקות
 • שינויים בתחושה
 • נמק בשוליים של העור
 • שכיבה ממושכת הגורמת לפקקת בוורידי הרגלים.

המאמר נכתב באדיבות המומחים של וינקלר קליניק

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: