יום שבת, 04 באוגוסט 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

נדל"ן ביבנה

נדל"ן בנייה פרויקטים ביבנה,דירות להשכרה ביבנה, דירות למכירה ביבנה, עסקאות נדל"ן ביבנה

נאות שמיר: איחוד מגרשים

אושרה התכנית לאיחוד מגרשים בשכונת נאות-שמיר

פורסם בתאריך:


ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה לתכנון ולבנייה אישרה השבוע את התכנית לאיחוד מגרשים ציבוריים בשכונת נאות שמיר כאשר במגרש התכנוני החדש מתוכננים שלושה מבנים – מתנ"ס, בית כנסת ומקווה. הוועדה דחתה את ההתנגדויות שהוגשו ביחס לתכנית. 

בוועדה הושמעו התנגדויות כנגד התכנון המוצע אשר נסתרו אחת לאחת ע"י אנשי מקצוע בתחום ההנדסה והמשפט. בין היתר נטען כי התכנית סותרת את ההוראות בדבר השימושים המותרים והמרחק מאגני להחדרה של חברת 'מקורות' הממוקמים ממערב לשכונה. בוועדה הוסבר כי במגרשים המיועדים למבני ציבור ייתכנו שימושים אשר אינם מיועדים לשהייה יומיומית או ממושכת. כמו כן נקבע במפורש בתכנית כי תתאפשר הקמת מבני ציבור בהם השהייה היא קצרה כגון בית כנסת, מקווה, ספריות וכו'. מאחר ומדובר בהקמת בית כנסת, מקווה ומתנ"ס הרי שאין סתירה או מניעה מלקדם את התכנית. כמו כן ניתנה תשובה ברורה לפיה אין כל סתירה ביחס להוראות הבנייה והמרחקים מאגני ההחדרה.

 

בין המתנגדים לתכנית היה חבר המועצה רועי גבאי שלא הופיע לדיון. כזכור, בתכנית זו נגרמו עיכובים רבים לאור העובדה שחבר המועצה ביקש לפני מספר חודשים לדון פעם נוספת בתכנית בפורום מליאת הוועדה לתכנון ובנייה ולאחר מכן בהליך ההתנגדויות בוועדה.  ראש העיר התייחס לנושא ואמר כי צר לו על העיכובים בקידום התכנית אשר הנפגעים העיקריים מכך יהיו תושבי השכונה החדשה שלא יוכלו ליהנות מהמתקנים הציבוריים במועד המקורי ובסמיכות לכניסתם לביתם החדש. כמו כן, העיכוב גרם לפגיעה בתכנון ובביצוע של מבני גני ילדים ציבוריים ברחבי השכונה שלא ניתן היה להתחיל בתכנונם ואישורם במשרד החינוך טרם אישור התכנית.     

חשוב לציין כי איחוד המגרשים יאפשר תכנון אורבני מיטבי וניצול של שטחים ציבוריים לשימושים מגוונים. בנוסף, בשטח הסמוך למתנ"ס מתוכנן פארק ציבורי רחב ידיים עם מתקני משחק ומגרשי ספורט. הוועדה התייחסה בכובד ראש לטענה שהועלתה כי מבני הציבור עשויים לגרום למטרדים לאוכלוסיות שונות ויהוו קרקע לאי-הסכמות. בהקשר זה הובהר ע"י ראש העיר ויו"ר הוועדה צבי גוב-ארי כי למבנים מתוכננות כניסות נפרדות באופן שיסיר כל חשש מיצירת חיכוך בין אוכלוסיות שונות. הבינוי המוצע כולל הפרדה מוחלטת בין המבנים כאשר הכניסה למקווה מתוכננת מרחוב ש"י עגנון הממוקם בצידו השני של המגרש. הכניסה לבית הכנסת או למתנ"ס תהיה מרחוב יהודה הלוי. ראש העיר וחברי הוועדה הדגישו כי תכנון השכונה החדשה נעשה במחשבה עמוקה כאשר עירוב שימושים במבנים הינו חלק מצורך בחיזוק הקהילתיות ויצירת מקומות מפגש בין תושבים, הגם שאלו נמנים על אוכלוסיות שונות. גוב-ארי ציין עוד כי בשטח הצפוני של השכונה כבר מוקצה שטח לתכנון מבנה בית כנסת נוסף אשר יוקם בהתאם לצורך ולביקוש. סגן ראש העיר, פאלי כהן ציין בישיבה כי ראש העיר קשוב לצרכי הציבור וכי לאור הרגישות שהועלתה מיקום המקווה נבחן גם על-ידי הרב הראשי ליבנה אשר נתן דעתו הברורה בעניין ואישר את המיקום המוצע.  

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: