יום רביעי, 22 במאי 2019, י"ז אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

הכל פוליטיקה ביבנה

הכל פוליטיקה ביבנה, פוליטיקה ביבנה, בחירות ביבנה, בחירות 2018 ביבנה,עיריית יבנה, ראש עיריית יבנה, דובר עיריית יבנה

נעשה ונצליח

בשעה טובה נבנתה הקואליציה של מועצת העיר החדשה. השבוע הם כבר קיימו מפגש ראשוני וביום רביעי הבא הם יגיעו למועצת העיר הראשונה של אחרי הבחירות. בהצלחה רבה לכולם וזכרו התושב הוא מעל הכל!

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ניר בן שטרית

לאחר משא ומתן שנמשך כעשרה ימים, גיבש ראש העיר את הקואליציה איתה הוא מתכוון לעבוד בחמש השנים הקרובות.

הבשורה הראשונה היא יציאתו של יוסי לגזיאל, מספר 2 של צביקה, מהרשימה בשל אילוצים אישיים (ראה כתבה נפרדת – עמוד 38). בעקבות כך נכנסה הבאה ברשימה, עורכת הדין, דורית בן מאיר, אישה עם עשייה מוכחת במשטרת ישראל אשר מוערכת מאוד בקרב רבים מתושבי העיר. בכך תהיה האישה היחידה בתוך הקואליציה.

אלה חברי הקואליציה מטעם 'יבנה שלנו' – מפלגתו של ראש העיר:  מר צבי גוב-ארי - ראש העיר, ד"ר אהוד ויצמן, מר חיים מסינג, עו"ד תום ליפשיץ, הגב' דורית בן-מאיר.

כצפוי גם סיעת ש"ס נכנסה לקואליציה, לראש הסיעה,  (מר רפאל פאלי) כהן ולראש העיר יחסים טובים לאורך השנים והיה ברור שהם ימשיכו ללכת יד ביד. גם מר יהודה דנינו, מספר שתיים בסיעתו של פאלי יהיה לראשונה בחייו במועצת העיר וינסה להירתם לטובת הציבור הדתי/תורני כמה שיותר.

עו"ד מאיר דהן, נכנס כצפוי לקואליציה, גם לו מערכת יחסים טובה מאוד עם ראש העיר.

גם סיעת "יבנאים" בראשות מר אלי מזוז, הצטרפה לקואליציה. עבור מזוז זו תהיה קדנציה שלישית במועצת העיר ומעניין יהיה לראות את שיתוף הפעולה בינו לבין ראש העיר. עו"ד דורון מלכה, מספר שתיים ברשימתו של מזוז יהיה גם הוא לראשונה במועצת העיר.

מר שחר סימנה, שמערכת היחסים שלו עם ראש העיר ידעה עליות ומורדות היה הראשון שהבטיח את מקומו בקואליציה, גם פה מעניין יהיה לראות את הדינמיקה בינו לבין הראש.

סך הכל ירכיבו את הקואליציה 11 מנדטים, מה שאמור לאפשר לראש העיר מרחב פעולה ושיתוף פעולה פורה.

מי שנשאר מחוץ לקואליציה הוא רועי גבאי ולינה שרון מסיעת 'יבנה במרכז'. גבאי שהיה קרוב לצבי גוב ארי בעבר, ייאלץ לפעול ביתר שאת ולהוכיח את עצמו, אחרי שהיה הפתעת הבחירות והצליח לגרוף קולות רבים מן המצופה.

 בנוסף וכצפוי גם מאיר שטרית ומשה חזות יהיו באופוזיציה וינסו לעשות לראש העיר חיים קשים.

בפגישה של הקואליציה שהתקיימה השבוע כאמור, ערכו החברים הכרות ודיברו על שיתוף הפעולה העתידי. נמסר כי הם התחייבו לפעול יחד לקידום העיר ורווחת כלל תושביה, לצמיחתו הבריאה והנכונה של דור העתיד והבאתה של יבנה לפסגות חדשות.

עדיין מוקדם לדעת מה כל אחד מחברי הקואליציה "קיבל", לא ברור איזה תיק או תפקיד כל אחד אמור לאייש. יש כמובן ספקולציות אבל בשבוע הבא תהיה הכרזה רשמית ובעירייה מעדיפים לחכות עם הפרסום.

הישיבה הראשונה של מועצת העיר לאחר הבחירות תתקיים ביום רביעי הבא, יהיה מסקרן לראות את יחסי הכוחות ואת הפוליטיקאים בתוך החדר השקוף.

בתקווה שתהיה קדנציה פוריה ושמחה עבור התושבים.

בהצלחה!

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: