יום שלישי, 20 באפריל 2021, ח' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2425199

בלוגים ביבנה

בלוגים, בלוגים ביבנה, בלוג ביבנה, טור ביבנה, טור אישי ביבנה, דבר העורך סטטוס יבנה, דבר העורך סטטוס יבנט

סיכום בחירות וחכמת ההמונים

הטור של ציון בן שטרית

פורסם בתאריך:


כל פעם מחדש מדהים אותי כמה הציבור חכם בבחירתו וכמה הציבור מבין איך לזקק כל כך הרבה נתונים ולומר את דברו בהכרעה חד משמעית. להלן כמה עובדות שכדאי לנו ללמוד ולהתחשב בהן, הן מבחינתנו כציבור והן מעמדתם של הפוליטיקאים. הציבור איננו אוהב שפוגעים בו ובעיר שלו. הציבור איננו אוהב הכפשות. לציבור יש זיכרון ארוך טווח. הציבור מבדיל בין מצג שווא ובין אמת. הציבור נאמן לעצמו ולדרכו. הציבור יודע לזהות סקרים שקריים. הציבור לא מתרשם מהבטחות שווא. הציבור בעד קמפיין נקי ובעד נאמנות לדרך ולקהל הבוחרים. הציבור אוהב שקיפות ואמינות.

 

הציבור יודע להעריך ולהוקיר משרתי ציבור שעושים למענו. את רוב הציבור לא ניתן לשכנע על ידי אינטרסים אישיים ומה שמוביל את הציבור אלו אינטרסים כלליים. קמפיין בחירות גדול ומושקע איננו בהכרח ערובה להצלחה לעיתים הוא אפילו יכול לפגוע במועמד עצמו. הציבור מבדיל בין מציאות אמתית וריאלית לבין מציאות מדומה. כישורים אישיים וניסיון מוכח אינם בהכרח הוכחה להצלחה. לציבור שיקולים משלו והבנה רחבה אמתית ושקולה. לזה קוראים חוכמת ההמונים, אינני כותב זאת כנגד או בעד מועמד כזה או אחר אני כותב זאת רק ובעיקר מאחר שהייתה כאן הכרעה מוחלטת של הציבור, הציבור אמר את דברו בצורה נחרצת, זאת למרות שהיו כאן מועמדים ראויים וטובים להוביל את העיר אבל הציבור הכריע כאן ובגדול. כולנו צריכים ללמוד מכך ובעיקר נבחרי הציבור, אלו אשר נבחרו, חייבים להבין שהציבור יודע להבדיל מי עושה למענו ומי מבטיח ולא מקיים. ואלו אשר לא נבחרו עליהם ללמוד מהטעויות שנעשו. לא נותר לנו אלא לברך את הנבחרים ובראשם ראש העיר מר צבי גוב ארי ולאחל לו המשך הצלחה בדרכו ובתכניותיו. אני גם רוצה לברך את כל המתמודדים אלו שנבחרו לייצג אותנו ואלו אשר לא נבחרו. אלו אשר נבחרו יזכרו את אמירות אלו של הציבור ואת חכמת ההמונים ואלו אשר לא נבחרו אנו נברך ונודה על להם שביקשו לשרת אותנו ולסייע לנו, כי אין הדבר קל להיות שליח ציבור. צריך גם לדעת להודות ולפרגן גם לאלו שלא הצליחו הפעם. ועכשיו משתמו הבחירות בואו נחזור אל מקומנו הטבעי ונכבד האחד את השני בעיר הזאת שלנו שהיא עיר של קבלת אורחים, עזרה לזולת ואהבת חינם. כי מה שחשוב עכשיו באמת היא העיר שלנו שהיא הפנים של כולנו אותה אנו אוהבים, בהצלחה לכולם.

 

לסיום באווירה זו של פיוס אני לא יכול לסיים בלי להזכיר את יום הירצחו של רבין עליו השלום. משום מה למרות שבעיניי יום הירצחו הוא יום אבל לאומי נוצרו לכאורה שני מחנות אלו אשר רואים ביום זה יום אבל לאומי ואלו אשר משייכים את רבין לראש מחנה השלום אשר קיצוניים כאלו ואחרים מתנגדים לו. (בלשון המעטה). אנחנו צריכים לזכור ולא לשכוח את מנהיגנו שהובילו אותנו מתוך הכרה בצדקת דרכנו אל הישגים נעלים ועלינו להיות נאמנים לאותה דרך אשר רובנו בחרנו בה. רבין רמטכ"ל ששת הימים מצביא דגול ומנהיג גדול בין אם אנו מסכימים לדרכו ובין אם לא. והרצח הנתעב הזה שבוצע על ידי יהודי הוא פצע בלב האומה, דבר אשר יכול היה להמית אסון על חוסננו כעם במדינתנו ורק בנס לא הביא הדבר למלחמת אחים. כבר כתבתי כאן בעבר כי עלינו ללמוד מההיסטוריה כדי שלא נמצא אותנו בגלות נוספת אשר הביאה עלינו שנאת חינם בינינו לבין עצמנו. זה הזמן להעריך ולכבד את זכרו מימין ומשמאל ולהוקיע מתוכנו את השונאים מבית ולגלות יותר סובלנות והבנה גם כאשר ישנם דעות חלוקות צריך לזכור שיש לנו מכנה משותף אחד והיא קיום העם היהודי בארץ ישראל. פעם כתבתי לאחר מותו של רבין. "יש גיבורי מלחמה ויש גיבורי שלום" רבין היה הן גיבור מלחמה והן גיבור שלום. ומנהיג אמיתי צריך להיות כזה המנצח במלחמה ומשכין את השלום. תחשבו על זה.

 

נזכור ולא נשכח, נוקיר ונסלח.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: