יום רביעי, 24 באפריל 2019, י"ט ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

עוטפים באהבה את עוטף עזה

מעורבות אזרחית באולפנת יבנה

פורסם בתאריך:


הדעה הרווחת כיום היא כי בני הנוער שלנו מנותקים מהמציאות היום יומית ואינם מתעניינים באקטואליה ובמתרחש בארץ ובעולם.

אולם מי שביקר באולפנת יבנה ביום שלישי האחרון ,  יכול היה להיווכח כי אין אמת בטענה זו. בנות האולפנה הצטרפו לגל ההתמיכה בתושבי הדרום ולהזדהות עם קשיי היום יום המלווים אותם.

כזכור ,בשבוע שעבר יצאו 100 תלמידים הלומדים בתיכון "שער הנגב " שבעוטף עזה בצעדת מחאה. הם צעדו במשך חמישה ימים כ- 90 ק"מ עד שהגיעו לכנסת שבירושלים. במקביל הודיעו קבוצות תלמידים מכל רחבי הארץ כי הם מחזקים את ידיהם של תלמידי עוטף עזה. מועצות התלמידים  התבקשו לתמוך בחבריהם מהדרום והוחלט כי ביום שלישי, 7 לנובמבר יתבקשו כל התלמידים בארץ להגיע לבית הספר כאשר הם לובשים בגדים שחורים כהזדהות עם נזקי השרפות הכבדים איתם מתמודדים כבר חודשים רבים תושבי הדרום.

מועצת התלמידות באולפנת יבנה, החליטה להצטרף לגל התמיכה וההזדהות עם תושבי הדרום. תלמידות המועצה עברו בכיתות וביקשו מכל התלמידות להגיע בלבוש שחור ולהביע הזדהות עם תושבי העוטף.

ההיענות הייתה מרשימה, ותלמידות רבות הגיעו עם הביגוד השחור, חמושות בשלטים המביעים מסרים של עידוד ואהבה לתושבי הדרום.

סיוון משכבת  ט אמרה: " אנחנו לומדים בשיעורי אזרחות על זכויות אדם ואזרח. תושבי הדרום הם אזרחים שווה זכויות שחיים במציאות חיים קשה שמפרה את כל הזכויות לה הם ראויים כגון הזכות לחיים וביטחון והזכות לחיים בכבוד".

שוהם, תלמידה משכבת ט ציינה אף היא :" ברגע ששמענו על היוזמה, מיד הפצנו את ההודעה הלאה, היה לנו ברור שחייב לעשות משהו כדי שתושבי הדרום ידעו שאנחנו מזדהים איתם ותומכים בהם".

חיה - נציגת מועצת התלמידות הייתה מיוזמות המהלך בבית הספר וסייעה לקדם אותו יחד עם רכזת מועצת התלמידים, המורה הילה. לדבריה של חיה, אין מאבק ראוי מזה של תושבי הדרום ומן הראוי שנעשה כל מהלך שיש בידנו בכדי לחזק את ידיהם של תושבי הדרום".

 

C:\Users\Win10\Pictures\דרום 1.jpg

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: