יום שישי, 05 ביוני 2020, י"ג סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

עושים כבוד לווטרנים

עיריית יבנה ציינה את יום השנה ה-74 לניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית בטקס לזכרם של הלוחמים ובאירוע חגיגי במתנ"ס גרמנוב. ראש העיר: "יום הניצחון מסמל את נקודת המפנה בה הוסר האיום על האנושות. מוטלת עלינו חובה ערכית ומוסרית לזכור ולהזכיר את החיילים והאזרחים שהקריבו עצמם במלחמה ובזכותם הונחו היסודות להקמת מדינת ישראל".

פורסם בתאריך:


מידי שנה בחודש מאי מציינים ברחבי העולם את יום ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית וסיום מלחמת העולם השנייה. מיליוני חיילים ואזרחים רבים הקריבו עצמם במלחמה הנוראית, בין היתר הצבא האדום והעם הרוסי.

טקס מרגש נערך בשבוע שעבר ב''כיכר הנצחון'' ביבנה במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי וסגנו, ד"ר אהוד ויצמן ובהשתתפות יוצאי ברית המועצות לשעבר המתגוררים בעיר. הטקס נערך לזכרם של הלוחמים, השתתפו בו ווטרנים שלחמו במדי הצבא האדום ובני משפחותיהם, הונחו זרים ונישאו דברים לזכרם של הלוחמים. "ביום זה מעלים על נס את תרומתם של מיליון וחצי היהודים שלחמו בנאצים במלחמת העולם השנייה עם צבאות בעלות הברית ויחידות הפרטיזנים", אמר גוב-ארי וציין כי במערכה זו נהרגו למעלה מ-20 מיליון מבני העם הרוסי. במהלך הטקס נשאו בני המשפחות דברים מרגשים לזכרם של יקירהם והודו לראש העיר על תמיכתו.

אירוע נוסף לציון נצחון בעלות הברית נערך באולם מתנ"ס גרמנוב בו התכנסו יוצאי ברית המועצות לכנס בסימן ''יום הנצחון'' ביוזמת המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים ומוקד הקליטה העירוני. במהלך היום התקיימו מופעים אמנותיים ושירים, ארוחת בוקר, מופע של זמר האופרה הבינלאומי קונסטנטין ריטל-קובילנסקי, סיפורים והרצאה בנושא קורבנות המלחמה ועוד.

צילום: עמרם כהן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: