יום ראשון, 21 באוגוסט 2019, י"ח תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

קהילה ביבנה

מה שמאחד את הקהילה

עיריית יבנה מציגה: נקיון סביב השעון

עיריית יבנה נערכה מבעוד מועד לפינוי מאות טונות של פסולת לפני חג הפסח | במערך הנקיון העירוני עבדו סביב השעון כדי למרק את העיר | תושבי העיר נענו לקריאת העירייה לשתף פעולה ולסייע בשמירה על הנקיון, במטרה להבטיח עיר יפה ומטופחת בימי החג

פורסם בתאריך:


מאות טונות של פסולת ביתית, גזם וגרוטאות מטופלים בימים שלפני חג הפסח. במסגרת ההיערכות הנחה ראש העיר, צבי גוב-ארי, את האגף לשיפור פני העיר לתגבר את מערך הנקיון ופינוי האשפה, מכונות הטיאוט, פינוי פסולת גזם וגרוטאות, קרטונים, מכולות האשפה ומאות מיכלי המיחזור לסוגיהם הפרושים ברחבי העיר. בעירייה יצאו כבר לפני כחודש בקריאה לתושבים "לא לחכות לדקה ה-90'" ולהקדים את הנקיונות. קריאה זו נענתה על-ידי התושבים ובעירייה מדווחים על היענות חיובית מאד של הציבור.

בעירייה מדגישים כי חל איסור מוחלט על הוצאת פסולת גזם, ריהוט וגרוטאות לרחוב שלא בימי הפינוי הרגילים, בהתאם לאיזורים, או בערב החג. נגד העוברים על ההנחיות יוגשו קנסות כבדים הקבועים בחוק העזר, ללא התראה מוקדמת. בנוסף, משליכי הפסולת בערב החג יאותרו ובנוסף לדוח שיוגש נגדם הם יידרשו לפנות את הפסולת לאלתר. בתאריכים 17-20/4/19 ו-24-27/4/19 חל איסור מוחלט על הוצאת גזם וגרוטאות לרחוב.

פסולת משליכים בתוך המיכלים והמיחזוריות: התופעה של הנחת פסולת מחוץ למיחזוריות המוצבות ברחבי העיר הצטמצמה, וניכר כי ההסברה בנושא נותנת את אותותיה ונושאת פירות. בעירייה מדגישים כי את הפסולת יש להפריד בהתאם לסוג המיכל, על-מנת למנוע נזקים ופגיעה בהליך הפינוי. בעירייה קוראים לתושבים לשתף את הילדים ולהסביר את החשיבות בהשלכה רק במיחזוריות המיועדות לכך. אם נתקלתם במיחזורית מלאה אנא דווחו למרכז השליטה העירוני 106, או דרך האפליקציה העירונית.

שימוש נכון במערכת הפינוי הפנאומטית בשכונת 'נאות-רבין': פסולת אסורה בהשלכה למערכת: קרטונים, משטחים וחפצים גדולים. התנהלות זו גרמה בעבר לנזקים, סתימות וריחות לא נעימים. רק לאחר מאמצים רבים הצליחו עובדי התחזוקה לתקן את התקלה, לאחר שנאלצו לפרק את המגופים בקומת מרתף הבניין ולבצע פינוי אשפה באופן ידני. מדובר בפעולה מורכבת ביותר אשר ארכה שעות רבות ובעלות של אלפי שקלים. בעירייה רואים בחומרה רבה אי-הקפדה על הנחיות השימוש במערכת כתוצאה מהשלכת חפצים אסורים ושימוש לא-תקני, ומדגישים כי חל איסור מוחלט להשליך לפירים מכשירי חשמל, אריזות קל-קר וחפצים גדולים. כמו-כן מתכוונת העירייה לפעול נגד דיירי הבניין, תוך חיובם בהוצאות ובמידת הצורך אף ביטול פעילות המערכת בבניין והצבת מכולת-אשפה מחוץ לבית המגורים המשותף.

ביעור חמץ: אין להשליך פסולת בוערת למיכלי אשפה - מדי שנה נאלצים עובדי העירייה ושירותי כיבוי האש להתמודד עם מקרים של נזקים למיכלי אשפה המוצתים, בשל השלכת שאריות ביעור חמץ למיכלים אלה. העירייה מבהירה כי חל איסור מוחלט לשרוף חמץ במיכלי האשפה. ביעור חמץ ייעשה רק בשטח פתוח, ויש לוודא כיבוי מוחלט של האש.

מרכז השליטה העירוני 106 יפעל בימי החג לרשות התושבים 24 שעות ביממה. שמרו על עיר נקייה, וחג שמח.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: