יום ראשון, 21 באוגוסט 2019, י"ח תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חינוך וקהילה ביבנה

חינוך ביבנה,בתי ספר ביבנה,גנים ביבנה,מחלקת החינוך ביבנה,נוער ביבנה,חינוך מיוחד ביבנה,חופש גדול ביבנה,חוגים ביבנה,קהילה ביבנה והסביבה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

עיריית יבנה קיימה כנס חינוך עירוני לקראת שנת הלימודים תש"פ

כלל מנהלי מוסדות החינוך ביבנה השתתפו השבוע בכנס הערכות שנתי לקראת שנת הלימודים תש"פ. ראש העיר, צבי גוב-ארי הציג את יעדי מערכת החינוך העירונית והחזון החינוכי היישובי: "מטרתנו להוביל את בוגרי יבנה להיות בעלי יכולת וקבילות למוסדות אקדמאים, צעירים הנושאים עימם ערכים אוניברסאליים של הומניזם, דמוקרטיה וסולידריות חברתית, יכולים לתקשר עם הזולת, לסייע לחלשים, מפנימים את משמעותה העכשווית וההיסטורית של מדינת ישראל, מסורת העם היהודי, ערכיו, משמעות הגורל המשותף ונכונים להילחם על כל אלה!"

פורסם בתאריך:


מידי שנה מתכנסים כלל מנהלי מוסדות החינוך בעיר, מפקחים, מנהלי היחידות התומכות בחינוך, מנהלי תחומים בחינוך הא-פורמלי לכנס הערכות לקראת שנת הלימודים הבאה. בכנס שנערך ביום שלישי במרכז הקהילתי ע"ש ליפקין-שחק הציג ראש העיר, צבי גוב-ארי בפני מנהלי מוסדות החינוך את יעדיו לשנת הלימודים תש"פ ואת מתווה התכניות החדשות ופורצות הדרך שהוא מתכנן למערכת החינוך העירונית. השתתפו מ"מ וסגן ראש העיר, ד"ר אהוד ויצמן, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי, מנהל הרשת למרכזים קהילתיים, אלי אלוש, מנהלים, מפקחים, מנהלים בעירייה ועוד.   

ראש העיר, צבי גוב-ארי המחזיק בתיק החינוך, פרס את תוכנית העבודה השנתית המהווה חלק מתוכנית רב- שנתית. תכנית זו מתאפיינת בבחינה מחדש, עדכון ושינוי תוכניות לימוד אשר תקיף את כלל מערכת החינוך. ראש העיר סקר את יעדי מערכת החינוך לשנה הבאה ובדבריו תיאר את ההתאמות והתהליכים המורכבים המתרחשים במערכת החינוך על-מנת להתאימה לצרכי התלמידים ואנשי ההוראה. "בשנים האחרונות צמחה העיר ב-42%, בנינו חמישה בתי ספר ולמעלה מ-60 גני ילדים, תיכון חדש צומח ייחנך בפתיחת שנת הלימודים הקרובה. אין אח ורע להיקף הפיתוח והאתגרים שהעיר עומדת בהם, הצלחנו לעשות זאת תוך שמירה על יציבות המערכת החינוכית, עם אנרגיות אדירות של עמידה ביעדים והובלה מתמדת להשגים".

ראש העיר ציין את הצמיחה המספרית של אלפי תלמידים וקליטתם במערכת החינוך, דבר שאינו מובן מאליו וראוי להוקרה והערכה. "הערכתי למנהלים ולאנשי ההוראה על עשייה חינוכית מרשימה, השקעה ללא לאות ורצון עז להגביה את צמרת ההשכלה בעיר". ראש העיר קרא למנהלי בתי הספר ''לא לשקוט על השמרים'' ולהמשיך לייצר פריצות דרך וציין כי מערכת החינוך תתנהל בהתאם ליעדים כלל-עירוניים המשתלבים בתוכניות משרד החינוך, הקצאת משאבים תעשה באופן דיפרנציאלי למתן מענה הולם לטיפוח מצוינות, סיוע לחלשים. "מטרת החינוך מתמקדת בבניית הדור הבא של העיר והמדינה. החינוך כערך מרכזי חשוב יעמוד במבחן התוצאה של בוגריו ויכלול יכולת בתחום הטכנולוגי, מדעי ועסקי, אוריינטציה אוטודידקטית נתמכת בעידוד המערכת, היכולת להסתגל לשינויים במרחב הדינמי והעדר קיבעון מחשבתי". "המטרה של כולנו היא לראות את בוגרי יבנה בעלי יכולת וקבילות למוסדות אקדמאים נבחרים, צעירים הנושאים עימם ערכים אוניברסאליים של הומניזם, דמוקרטיה וסולידריות חברתית, יכולים לתקשר עם הזולת, לסייע לחלשים, מסוגלים לחיות בקהילה ובחברה תוך הבנת צרכיה ותורמים לכך, בקיאים, יודעים ומפנימים את משמעותה העכשווית וההיסטורית של מדינת ישראל, מסורת העם היהודי, ערכיו ומשמעות הגורל המשותף-  ונכונים להילחם על כל אלה!"

גוב-ארי התייחס לתכניות המשתלבות בעשייה החינוכיות והן חלק בלתי נפרד ממנו בתחומי התרבות, הנוער והספורט, טיפוח תנועות הנוער כנדבך חשוב בתכניות העבודה של בתי הספר ואחר הצהריים, פיתוח תשתיות אמצעים ליצירת עיר ספורט במובן התחרותי והעממי ברמה כלל ישוביית. "נמשיך לעשות למען טיפוח מצוינות בכל התחומים ונעמיד דור המשלב השכלה תואמת צורכי האקדמיה במילניום הנוכחי, וערכים התואמים את הנדרש מאיתנו כישראלים בני העם היהודי וכאזרחי המאה ה-21 על ערכיה", סיכם גוב-ארי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: