יום ראשון, 05 באוגוסט 2020, י"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הכל פוליטיקה ביבנה

הכל פוליטיקה ביבנה, פוליטיקה ביבנה, בחירות ביבנה, בחירות 2018 ביבנה,עיריית יבנה, ראש עיריית יבנה, דובר עיריית יבנה

על הפרק: תקציב

מועצת העירייה אישרה את תקציב העירייה ותקציבים לחינוך, פיתוח ותחבורה

פורסם בתאריך:


בישיבת מועצת העיר שנערכה ביום חמישי אושר תקציב העירייה לשנת 2019 אשר יעמוד על סך על 360,323,000 מיליון ₪, עלייה של 6.9% ביחס לשנת 2018. תקציב החינוך גדל ב-10% ביחס לשנה שעברה, מתוכו כ-30% במימונה הישיר של העירייה. בתחום הרווחה והשירותים החברתיים גדל התקציב ל-40 מיליון ₪, עלייה של 10% ביחס לשנה שעברה, כאשר 32% במימון ישיר של העירייה. הישיבה נוהלה ע"י מ"מ וסגן ראש העיר ד"ר אהוד ויצמן, בהתאם להנחיות ולמדיניותו של ראש העיר.

בישיבה הודגש כי התקציב העירוני לשנת 2019 מבטא ומתייחס לחוסנה הכלכלי ויציבותה הפיננסית של העירייה. מסעיף ההכנסות הצפויות לשנת 2019 ניתן להסיק כי 63% הינם ממקורות עצמיים ורק 37% ממקורות ממשלתיים ואחרים. ההוצאה לתלמיד בחינוך בשנת 2019 עומדת על 11,621 ₪.

השקעות בחינוך: במהלך הישיבה הודגשו ההשקעות שמבצעת עיריית יבנה בתחום בחינוך וההשקעה הכספית הנכרת בתחום זה. בין היתר הוזכרו תכניות כגון פרויקט ''אומץ'' בתיכונים, תכנית "נס טכנולוגיות" לקידום מצויינות בקרב תלמידים מצטיינים בתחומי המדעים, הטכנולוגיה וההיי-טק, פרויקט ה''גישור'' בבתי הספר היסודיים, תכניות החינוך הדיגיטלי, תעשיידע, תגבור לימודי האנגלית בכיתות ד', גנים ''ירוקים'', שיתוף פעולה עם קרן טראמפ לקידום לימודי המתמטיקה בתיכונים, תכנית לימודי 'שחמט' בגני הילדים, פיתוח חשיבה מתמטית בקרב ילדי הגנים, פרויקט ''אופיס 365'' של מיקרוסופט לכל תלמידי מערכת החינוך העירונית ומשפחותיהם.

השקעות בפיתוח, תחבורה וחינוך: מועצת העיר אישרה תקציבים לביצוע פרוייקטים בתחומי הפיתוח, התחבורה והחינוך במימון העירייה ובשיתוף גורמים ממשלתיים. תקציב בסך 1.5 מיליון ₪ אושר לטובת פיתוח וחידוש מבני חינוך, 900 אלש"ח להרחבת מועדון הנוער בשכונת נאות בגין, 180 אלש"ח לצורך הקמת חצר לימודית בבית הספר האקולוגי, 200 אלש"ח לתכנון רמזור בצומת שד' העצמאות-חטיבת גבעתי ו-150 אלש"ח לתכנון "גל ירוק" בשדרות העצמאות בקטע שבין הציונות והסנהדרין. המועצה אישרה תקציב בסך של כ-35 מיליון ₪ אשר מקורו במשרד הבינוי המיועד להשלמת הפיתוח בשכונת נאות רבין. מהלך זה יאפשר לעירייה לקדם את תוכניות בשכונה ולצמצם את משך זמן הטיפול.

אושר צו הארנונה: מועצת העיר בירכה ואישרה את יוזמתו של ראש העיר להקטין ולהקפיא את תעריפי הארנונה למגורים בשנת 2019 בכפוף לאישורי שרי הפנים והאוצר. כזכור, ראש העיר הודיע כי חרף עליות המחירים במשק, זחילת שכר, התייקרויות מוצרי צריכה ועוד, קיבל החלטה שלא להעלות את תעריפי הארנונה בעיר בשנת 2019 וכן לבקש משרי האוצר והפנים הקפאה של עדכון העלאת התעריפים האוטומטיים למגורים כפי שנקבע ע"י הכנסת. המטרה היא להקל עד כמה שניתן על תושבי העיר ובמקביל להמשיך ולהעניק לכם שירות מצוין כפי שנעשה עד כה.

תכנון הקמה וניהול תחנת הכבאות: במסגרת התוכנית העירונית יוזמת העירייה הקמת מתחם מרכזי לשירותי הצלה תחת קורת גג אחת אשר ימוקם בדרום העיר, מזרחית לבית העלמין. המתחם מיועד לשמש את שירותי מגן דוד אדום וכיבוי אש ומיקומו נקבע בסמיכות לצירי תנועה מרכזיים עם גישה נוחה לכל חלקי העיר. בישיבת המועצה אושר בשלב הראשון ההסכם עם מנהל נכסי הדיור הממשלתי להחכרת הקרקע לטובת כיבוי אש אשר תשמש את תושבי העיר.

מחיר למשתכן- עומדים בלוחות הזמנים: ראש העיר התייחס במענה מפורט לשאלה בנושא לוחות זמנים בפרוייקטים של מחיר למשתכן ומסירת המגרשים לקבלנים וציין כי ככלל העירייה עומדת בלוח הזמנים שנקבעו בחוזים למסירת המגרשים ועומדת בבקרה צמודה בכדי לוודא כי העבודות יבוצעו בהתאם לסיכומים.

אושרו המלצות ועדת הכספים: במהלך הישיבה שלא מן המניין אישרה המועצה פה אחד את הדו"ח המבוקר לשנת 2017, כפי שהמליצה ועדת הכספים. מועצת העיר קיבלה את המלצת הוועדה ואישרה פה אחד גם את הדו"ח החציוני לשנת 2018. כן אושר תקציב העיריה לשנת 2019.

תכנית ניצנים בצהרונים: במהלך הישיבה הובהר כי בניגוד לטענות בנושא "תוכנית ניצנים" בצהרונים, הרי שהרשת למרכזים קהילתיים ועיריית יבנה הפעילו את התוכנית בהתאם להנחיית ראש העיר ולרווחת ההורים כבר בחופשה הקודמת (חנוכה 2018), הן בגני הילדים והן בבתי הספר, בהם לקחו חלק למעלה מ- 3,000 ילדים. בישיבה נמסר כי כמתוכנן לשנת 2019, גם בחופשת פסח הקרובה תפעל התוכנית בהתאם למדיניות ראש העיר לאפשר לכלל ההורים העומדים בקריטריונים של משרד החינוך לקחת חלק בפעילות זו. במהלך הישיבה צויין כי עיריית יבנה והרשת למרכזים קהילתיים סבסדו את הצהרונים, עפ"י החלטתו של ראש העיר, בהיקף של כ- 2 מיליון ₪ בשנת 2018, זאת במטרה להבטיח ולשמור על איכות הפעילויות בצהרוני העיר.  

בישיבה נדון נושא פיתוח גינות קהילתיות בשיתוף תושבי השכונות כאשר המועצה ראתה בחיוב את ההצעה בכפוף להמלצת גורמי המקצוע. בנוסף ראתה המועצה בחיוב קידום הקמת מרכז הורות ומשפחה והקמת צוות היגוי שיבחן את הנושא ויציג המלצותיו לראש העיר.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: